mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:15:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rane po hrbtu
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rane po hrbtu  (Prebrano 24227 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : torek, 01.07.2008 : 09:12:01 »

Hotspot?

Jaz bi dlako na tem mestu, pa tudi se malce okrog, postrigla na nulo (ne pobrila)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #31 : torek, 01.07.2008 : 10:02:41 »

Trenutno se pri nas ubadamo s hotspotom. Tako kot pravi Nanook je treba dlako postrič okrog rane. Ponavadi brijejo, samo potem ostra dlaka raste v rano in jo draži. Naš veterinar nam je predpisal drugačno terapijo, in kolikor brskam po internetu in sprašujem, je ta prava, sicer pa tudi v praksi učinkovita. Rane dvakrat na dan umijem s plivasept šamponom, večkrat na dan pa namažem z jodom. Poleg tega imamo antibiotike synulox. K sreči smo zadevo odkrili še bolj na začetku, saj sicer hotspot zelo hitro napreduje. Rane se zdaj lepo sušijo in celijo, tudi ne bolijo več tako hudo.

Če je pes zunaj, moraš paziti, da mu rane ne obletavajo muhe, ker bodo vanjo izlegle jajčeca in se bodo zaredili črvi. Se ne hecam! Res poznam takšne primere.

lp
Logiran
ZabicaKrakica
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #32 : torek, 01.07.2008 : 11:26:52 »

Najlepša hvala obema za odgovore.
Bom preizkusila še to terapijo.

Se vam to vsako leto pojavlja ali samo enkrat
in potem nikoli več?

Lp,

ZabicaKrakica
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : torek, 01.07.2008 : 11:36:18 »

Pri Tariju se je pojavilo enkrat v 12 letih. Je odvisno od vremena, kaj pes pocne itd.. Zadnje case je zelo vroce in tudi soparno (vsaj pri nas), pa se komarji so tecni da je kaj.
Pri psicki od sestricne se je pojavilo kot reakcija na Advantix, ce se prav spomnim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #34 : torek, 01.07.2008 : 12:04:52 »

Razlogi so različni. Tudi pri nas je razlog soparno, vroče vreme v kombinaciji z dolgo, težko, gosto dlako (smo se takoj postrigli, ko smo odkrili rane). Poleg tega je pri nas verjetno faktor tudi to, da je psička v pogonitvenem obdobju, ko je imunski sistem nekoliko oslabljen in dovzetnost za različne tegobe nekoliko večja. Hotspot se je pri nas tokrat pojavil prvič in upam, da tudi zadnjič.

Sicer pa, če bo predpisana terapija pri tvojem psu delovala, je ni treba menjat. Je pa dobro da veš, da so še druge opcije. Smiley
Logiran
vesika
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 06.09.2008 : 13:19:48 »

Pri našem 5 letnem berncu se občasno (najpogosteje poleti) pojavljajo isti znaki, ki z lizanjem in grizenjem postanejo rdeče rane...to je znak, da ima pes zadelane zadnjične žleze in jih je potrebno sčistit...sočasno s tem se pojavlja tudi vnetje ušes...vzrok naj bi bila hrana, je pa res da so bernci zelo podvrženi takim stvarem...zdaj mu nič več ne kuhamo, samo na briketih je (royal Canin losos), dobil je antibiotike, inekcijo proti srbenju, veterinarka mu je ščisitla žleze, pogledala ušesa...rane so mu lepo zacelile in spet je "tapravi" Orf..Smiley Zdaj ma svojo veterinako, ki se CELO ne boji psov in si je pridobila njegovo zaupanje, čeprav ga je bolelo, za razliko od nekaterih prejšnjih veterinarjev, ki so ga tak od daleč pogledali, niti pobožali ga niso, sam dali inekcijo, škatlo antibiotikov in velik račun.. Huh

Važno je, da je zdaj vse ok.

lp, Vesna
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #36 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:18:09 »

Mi imamo pa res smolo z našim uboščkom. Namreč za vse tiste, ki še ne veste; naš pes se praska praktično od dneva, ko je prišel k nam. Na žalost pa nikakor ne moremo ugotoviti, kaj je vzrok njegovega obnašanja.  Huh
Meseca aprila je bil pri Matkotu in je ugotovil, da ima vnetje podkožnih mešičkov. O.k. dobili smo antibiotik in pomirjevalo, čez en mesec dobili še polovično dozo antibiotika, pa je blo za nekaj časa. Prešli smo na Eukanubo Dermatosis kazalo je kar dobro. Uporabljati smo začeli olje Dermanorm in šampon Dermilen, po priporočilu Veta. Ampak pes se je začel spet kraspati. Najprej malo, nato vedno bolj. In ker je prejšnji teden postalo zelo nadležno za psa in nas okoli njega, sem ga prejšnji teden spet peljala na ponovno dozo pomirjevala (po mnjenju Matkota antibiotik ni potreben, ker ne kaže kakšnih znakov vnetja). Pa smo tam.

Sedaj pa so se mu pojavile ranice po telesu in jih je kar precej. Ima jih po glavi, vratu in po hrbtu. Iz njih teče gnoj. Jutri ga takoj peljem k vetu in povem kako in kaj.
Prilagam še sličice, da boste videli kako ranice izgledajo.



Ps: Jana sori za velikost slike, vendar če bi jo pomanjšala se ne bi nič videlo.  Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #37 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:23:25 »

Oxer...razkuži z jodom, pusti da se posuši in namaži s Canestenom, to bo zmanjšalo srbečico in pomirilo kožo, vsaj do jutri.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #38 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:29:34 »

Naj povem, da srbi ga sploh ne. O.k. se povalja po travi ampak se niti ne poskusi čohljati, ker pomirjevalo, ki mu ga ja dal Matko še vedno deluje.
Res je zoprno, ko takole tavamo in ne vemo ne kaj in zakaj.
Z Matkom sva se odločila, da ga dava na testiranje ampak spomladi. Trenutno pelodi ne cvetijo in lahko dobimo napačne rezultate.

Razmišljam, da bi poskusili z hrano Orijen 6 fish.
Miss Teja mi je povedala, da je tudi njihov Oskar imel težave z kožo in se mu je stanje čisto popravilo, ko so prešli na Orijen.

Tina hvala za nasvet.  Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:31:09 »

Zakaj pa zdaj ne delate alergijskih testov? Meni jih je Kotnikova delala zdaj. Saj alergene vbrizgajo psu pod kozo in gledajo ce je reakcija ali ne. Ne vem kaj ima tu zraven cvetenje peloda? Huh
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #40 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:37:10 »

Za podrobnejše informacije in strokovno razlago bo najbolje, da se obrneš na Matkota.  Wink
Splošno znano je, da ima vsak vet svojo metodo in svoja prepričanja.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #41 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:45:44 »

Jack je imel septembra nekaj takšnih ranic okrog lulčka in smo jih na ta način pozdravili, sploh ni blo potrebe po veterinarju. Res da jih je blo samo enih par, ampak poskusla bi jaz vseeno, pol pa še vedno pač greš zjutraj k veterinarju.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #42 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:59:40 »

Oxer, vi imate pa res smolo Sad
Prva alergijska reakcija pri nas, se je pokazala na popolnoma enak način, s tem, da v malo hujši obliki. Oskarju so se pod vratom (pri "golši") naredile takšne krastice, ki so se hitro razvile v gnojne bule iz katerih je non stop teklo. Ta prva reakcija je bila resnično najhujša. In stanje od takrat ni bilo nikoli uredu. Gnojne bule pod vratom so izginile po treh škatlah antibiotikov, jemanju Dermanorm olja in po kopanju na vsaka dva dni, s posebnim šamponom (ne vem točno kako se imenuje). Čez dva meseca se je vse skupaj ponovilo na notranji strani stegen in po trebuhu, s tem, da smo še pravi čas opazili, preden bi se začelo gnojiti. Koža tudi ni bila tako mastna, kot pri prvi reakciji, temveč so bile kraste suhe.
In dejansko smo od prve reakcije naprej, bili na vsaka dva meseca pri zdravniku, saj se je vedno znova ponavljalo. Sicer pa koža ni bila nikoli čisto čista.
No, zdaj pa rajši trkam (da se kaj ne ponovi), vendar od kar smo na Orijen 6 fresh fish , ni problema s kožo, sčistila se je, poleg tega pa se je obnovila že skoraj celotna dlaka, ki je bila prej zaradi alergijskih reakcij vsa "štrenasta" in brez leska.

p.s. Drugače pa je tudi nam, tako kot tebi Oxer, Matko predlagal zgodnjo jesen ali pomlad za delanje alergijskih testov.

Upam, da se čimprej pozdravite Smiley
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #43 : ponedeljek, 03.11.2008 : 22:08:33 »

Hvala za  lepe želje Miss Teja.  Wink
Naj še povem, da mu na teh mestih odpadajo dlake.
Smo rakužili in namazali, zdaj bomo počakali do jutra, da vidimo kako bo.  sram
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #44 : ponedeljek, 03.11.2008 : 22:22:44 »

Drzim pesti da bo vse ok. Ja dlaka je pri nas tudi šla ven, ampak kot sem rekla, mi smo res samo namazali in dva dni pa se je najprej vse zaprlo, pol pa po kakšnem tednu čisto zginlo. Pa nismo čisto nič hrane menjavali in nič. Držim pesti, da vse zrihtate in sporoči kako in kaj.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rane po hrbtu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines