mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:49:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Mladič noče jesti briketov, kako naprej?
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladič noče jesti briketov, kako naprej?  (Prebrano 21821 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 20.08.2009 : 09:44:17 »

Psa se enostavno "pretenta" (vsaj jaz sem mojega na začetku) tako, da sem mu brikete namočila s tekočino, kjer sem prej skuhala kurje meso s korenčkom in cvetačo. Počakala sem tako dolgo-minutko ali dve, da so se briketi kar dobro napili tekočine in ko sem svojemu psu ponudila pod nos posodo z zgoraj omenjenim, je polizal vse do zadnje pikice. Cheesy
Veliko sreče s prehranjevanjem!
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 20.08.2009 : 10:06:08 »

hvala samo vseeno me zanima ali je res bolj zdravo prehranjevanje samo z briketi kot pa mešanje s konzervo?
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #17 : četrtek, 20.08.2009 : 10:12:24 »

Zaradi zobnega kamna je proporčjivo, da kužki jedo bolj brikete kot pa hrano iz konzerve.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 20.08.2009 : 10:19:51 »

Se strinjam s tem, kar pravi Oxer in dodajam tole: Briketi so suha hrana, konzerva pa mokra hrana za psa.
Oboje vsebuje vse, kar tvoj kuža potrebuje za pravilen razvoj, ti pa se odloči (oziroma opazuj svojega kužka, kaj mu bolj odgovarja) kako ga boš hranil.

Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 20.08.2009 : 12:28:54 »

drugače on ima veliko raje mokro hrano. vmes mu dam tudi brikete samo jih večinoma pusti.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #20 : četrtek, 20.08.2009 : 12:39:03 »

Imam yorkshire terierja, ki noče jesti briketov. Če mu dam konzervo pomešano z briketi, jih izpljuva. Kaj naj nardeim? Slišala sem da je za zdravje psa bolje da je samo brikete. Ali je to res?

Moje mnenje je, da psu NI potrebno jesti briketov, če se lastnik strinja. Mnogo lastnikov svojim psom kuha hrano, ki ne vsebuje nič že pripravljene hrane. Tudi naša Aja ni marala briketov, je uspela celo driskati po njih (različne vrste), pa smo ji kake pol leta kuhali samo konjsko meso z dodatki kaše in zelenjave. Potem so prišli še drugi psi in počasi je pričela jesti tudi brikete, predvsem zaradi tega, ker so jih drugi jedli. Danes moji psi jejo SAMO brikete in priboljške (sadje, zelenjavo, sladice, kruh, meso, tudi surovo). Poglavitni vzrok za to je pomanjkanje časa in denarja.

Če primerjamo količino in kvaliteto blata po briketih ali kuhenem mesu, je očitno v prid domači kuhinji.
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 20.08.2009 : 20:32:20 »

hvala za odgovore. kaj pa če poskusim še z naprimer Royal caninom in Eukanubo in če bo te jedel obdržim te? samo a ni tko da mu kao ni preveč dobr menat brikete?
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #22 : četrtek, 20.08.2009 : 20:45:37 »

Tudi moja mala Keli sprva ni marala briketov, ki sem jih namočila v vodi. Sedaj ji dajem nenamočene in jih rada poje. Dobi pa vsak dan tudi malo konzerve.
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #23 : petek, 21.08.2009 : 10:57:48 »

sedaj pa še to. katera hrana od teh ki se jo da dobiti pri nas je najbolj kvalitetna?
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #24 : petek, 21.08.2009 : 11:20:45 »

KUŽEK, vsa hrana, ki jo lahko kupiš v specializiranih trgovinah za živali, je dobra (odvisno je le od tega, katera bo tvojemu psu najbolj odgovarjala).
Nikakor pa ne kupuj hrano za svojega psa v navadnih živilskih trgovinah.
To je le moje mnenje.
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #25 : petek, 21.08.2009 : 11:26:08 »

sedaj pa še to. katera hrana od teh ki se jo da dobiti pri nas je najbolj kvalitetna?

Ni važno toliko katera je najbolj kvalitetna, ampak bolj to ali kužku odgovarja ali ne. Naš recimo bo imel po nekaterih ''bolj'' kvalitetnih briketih drisko. Drugače je pa naš bolj razvajen in dobi porcijo briketov z malo pasje konzerve in mu čisto odgovarja. Smiley Dobi tisto kar potrebuje (iz briketov), zraven se pa še malo ''posladka'' s konzervo.  Cheesy
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #26 : petek, 21.08.2009 : 11:35:02 »

KUŽEK, vsa hrana, ki jo lahko kupiš v specializiranih trgovinah za živali, je dobra (odvisno je le od tega, katera bo tvojemu psu najbolj odgovarjala).
Na žalost tole NE drži. Tudi v specializiranih trgovinah prodajajo čisto navaden šit ala M**C***, pa WH**** pa še kaj bi se našlo!
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #27 : petek, 21.08.2009 : 11:39:32 »

sedaj pa še to. katera hrana od teh ki se jo da dobiti pri nas je najbolj kvalitetna?

Mi uporabljamo Orijen 6 rib in smo zadovoljni. Ustreza vsem 6 psom. Ne vem pa, če je na voljo tudi za mladiče.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #28 : petek, 21.08.2009 : 11:54:10 »

Orijen ima tudi brikete za mladiče.
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #29 : petek, 21.08.2009 : 11:58:13 »

hvala za tako številen odziv.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Mladič noče jesti briketov, kako naprej?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines