mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:49:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Mladič noče jesti briketov, kako naprej?
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladič noče jesti briketov, kako naprej?  (Prebrano 21823 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #45 : nedelja, 18.09.2011 : 15:48:57 »

Predvsem Chappi  nikakor niso v redu briketi za psa in je v tem primeru domača hrana - ne sme biti slana ali začinjena - bistveno boljša. In jasno, dokler bo imel drugo hrano, ne bo jedel briketov, tudi če bi bili dobri.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : nedelja, 18.09.2011 : 15:57:25 »

Imamo 2 meseca (skoraj 3) starega psa. In tu se pojavi problem. Pes namreč noče jest briketov. Vedno jih ima na voljo, vendar ima raje domačo hrano. Če pa ga ''filaš'' z briketi jih bo pa z veseljem pojedel. Cheesy Hranimo pa ga z briketi Chappi.

Umaknite brikete in mu dajte odmerjen obrok takrat, ko bo čas zanj. Če bo pojedel, prav, če ne bo pojedel, sa mu preostala hrana umakne, ko gre stran od sklede in se mu nov obrok ponudi, ko je čas zanj. Vmes ga ne hranite. Pes se mora navaditi na red, torej tudi na redne obroke.
Ne bi bilo slabo zamenjati hrano s kakšno kvalitetnejšo, ki se jo dobi v specializiranih trgovinah za male živali.
Logiran

GaMa87
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #47 : sobota, 30.06.2012 : 08:46:47 »

Tudi moj FB (star 10 tednov), kar naenkrat noče več jesti briketov. Če mu jih razsujem pokleh oz. mu jih hranim iz roke jih še nekako poje, vendar samo nekje 30g na obrok, po tabeli bi jih mogel nekje od 50-60g. Hranim ga s Eukanuba puppy, katere je jedel tudi pri vzreditelju. Razmišljam da bi nabavil Taste of the Wild in da vidimo ali bo te jedel. Hranim ga samo ob vedno istih urah in mu če ne poje, hrano umaknem!
Zanima me ali je morda razlog v tem da je pravi mali sesalec, vse kar najde na tleh karpobira in poje.
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #48 : petek, 27.07.2012 : 21:21:55 »

Nasvet veterinarja, ko je bila psička sicer stara že 10 let (maltežan), da se ob prehranjevanju samo z briketi, izloča tudi "žlezo"..bila je na odstranjevanju le te..in je rekla da ob mehkejši hrani se to težje izloča..in da naj jo skušamo prehranjevat samo s briketi ali mešanco konzerve s briketi..seveda več briketov
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Mladič noče jesti briketov, kako naprej?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines