mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:01:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Psi na mestnih avtobusih (pobuda za akcijo?)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi na mestnih avtobusih (pobuda za akcijo?)  (Prebrano 6551 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« : sreda, 28.09.2011 : 07:29:11 »

Zdravo vsem,

četudi je uvedba Urbane prinesla eno fajn spremembo za vse nas, ki s svojimi psi uporabljamo LPP - pes se z busom zdaj vozi zastonj Smiley - pa opažam, da je še vedno veliko ljudi, ki ne samo, da ne ve, da je prevoz psov dovoljen (seveda, z nagobčnikom, ob določenih urah, in kar je še teh pravil), temveč celo skušajo vzeti sukno in škarje v svoje roke in v imenu nekih višjih človeških pravic določati, da lastniki s psi do prevoza z busom očitno nismo upravičeni. Po njihovem.

Takšno nestrpno "komandiranje" se dogaja na postaji, pri vstopu v bus, pri premikanju po busu, povečini, po mojih izkušnjah, prihaja od starejših občanov in je v največ primerih indirektno. Če pa se kdo obregne ob psa tudi direktno, povem, da na info-stebričku LPP piše, da se psi lahko prevažajo (okej, ne piše eksplicitno - piše, da je prevoz psa zastonj).

Na misel mi je prišlo, da bi se morda dalo s kakšno manjšo informativno akcijo vplivati na stališča takšnih ljudi do prevoza psov z busi (ki je, po mojem, itak samoumevno v civiliziranem in trajnostno naravnanem urbanem okolju), ker pa sama ne delujem v NVO, ki se ukvarjajo s to tematiko, pa na takle način podajam predlog. V mislih nimam nič pretirano "velikega" oziroma dragega - morda okvirček na spletnih straneh LPP, nalepko na info-stebričkih na postajah... nalepko na busih, na mestih, kje se je optimalno zadrževati s psom tekom vožnje... nekaj takšnega, skratka, kar bi z malo truda lahko preprečilo ali vsaj ustavilo usajanje in negativno energijo sopotnikov. Ostalo pa potem pride...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1 : sreda, 28.09.2011 : 08:19:50 »

Hm, zanimivo, je pa res, da je ta možnost zelo nevidna. Sploh ure, kadar se psi ne smejo prevažati z busom.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : sreda, 28.09.2011 : 08:28:26 »

V mislih nimam nič pretirano "velikega" oziroma dragega - morda okvirček na spletnih straneh LPP, nalepko na info-stebričkih na postajah... nalepko na busih, na mestih, kje se je optimalno zadrževati s psom tekom vožnje... nekaj takšnega, skratka, kar bi z malo truda lahko preprečilo ali vsaj ustavilo usajanje in negativno energijo sopotnikov.

Joj, nestrpnost in zahojenost  Angry
Tale predlog je sicer zelo na mestu, ampak že kot uporabnica storitev LPP lahko svoj predlog posreduješ LPP-ju. Pa mogoče ko boš že ravno ogreta, še železnicam Smiley.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #3 : sreda, 28.09.2011 : 08:47:41 »

Tale predlog je sicer zelo na mestu, ampak že kot uporabnica storitev LPP lahko svoj predlog posreduješ LPP-ju. Pa mogoèe ko boš že ravno ogreta, še železnicam Smiley.

Čau,

moje mnenje je, da bo pobuda dosti bolj tehtna, če jo naslovi NVO, ki deluje na tem področju, kot če je naslovi posameznik. Seveda pa lahko prispevam po svojih močeh k oblikovanju pobude.

Kar se tiče SŽ - ne vem, v čem vidiš problem? Kar sem se s psoma vozila z vlakom, je bilo vse kul, tako s strani potnikov, kot s strani osebja.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #4 : sreda, 28.09.2011 : 08:55:57 »

podpiram Smiley
kvisnar katere ure naj pa bi bile, ko se ne bi smel voziti z avtobusom?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5 : sreda, 28.09.2011 : 09:00:46 »

Na vlaku sem že srečala pse in ni bilo nobenega problema  Smiley. Res je, da na teh okoliških relacijah, za daljše pa ne vem. Opazila sem, da se en kuža prav zadovoljno vozi iz centra do Ježice in nisem nikoli zasledila težav.
Ne pomislim pa, kako bi šla na trolo z mojo. Eh, pri nas smo res še tako zahojeni. V Nemčiji sem v večini lokalov s prehrano srečala pse in nobenih grdih pogledov. Pri nas pa....  Sad
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #6 : sreda, 28.09.2011 : 09:08:53 »

kvisnar katere ure naj pa bi bile, ko se ne bi smel voziti z avtobusom?

Ob konicah ni dovoljeno - se pravi ob delovnikih med 6.30 in 9.30, ter potem od 13.00 - 17.00.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #7 : sreda, 28.09.2011 : 09:11:57 »

zanimivo, nisem vedela ... bo potrebno kdaj za vikend sprobat :-)
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #8 : sreda, 28.09.2011 : 09:25:37 »

zanimivo, nisem vedela ... bo potrebno kdaj za vikend sprobat :-)

80 centov / ena Urbana
zate in kosmatega družinskega člana.
Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #9 : sreda, 28.09.2011 : 10:50:10 »

Že lep cajt si govorim, da bo treba sprobat it s pom na LPP trolo, a pomojem res bolje, da med vikendom za prvič Smiley
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #10 : sreda, 28.09.2011 : 11:12:06 »

A niso take nalepke že na vratih avtobusov?  Huh Tam pri vstopu, kjer običajno piše prepovedan vstop s sladoledom in rolerji, in prijazno invalidom in psom? Morda sem pa to videla kje drugje...  Roll Eyes

Jaz sicer mislim, da se LPPju ne bo dalo pretirano ukvarjati s tem, ker od tega, razn par zadovoljnih in ogromno nezadovoljnih uporabnikov, nimajo nič (glede na to da ima pes zastonj vožnjo). Lahko seveda poskusiš s predlogom najprej pri njih, in jim potem predlagaš, da s somišljeniki pripraviš kakšne nalepke in obvestilo za spletno stran, ki jih nato z njihovo pomočjo in dovoljenjem objaviš (nalepiš) na vidnih mestih kar sama.  Grin

Kaj pa MOL?  Huh
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #11 : petek, 30.09.2011 : 10:14:48 »

Jaz se redno vozim s trolo - prej sem se vozila že z Živcem, zdaj pa z Nejko in Tess. S potniki še nisem imela slabih izkušenj, bi pa včasih rade volje zavila vrat kakšnemu šoferju. Živko je bil proti koncu že precej okoren in je izstopal počasi. Enkrat se mi je zgodilo, da je šofer zaprl vrata takoj, ko sem izstopila jaz, Živec pa je bil še na busu. Na troli nas je bilo le nekaj potnikov in izstopala sva pri vratih, ki so bila najbližja vozniku, tako da naju je zagotovo opazil. Sem stopila vmes, prestregla vrata in zavpila, da je pes še na busu in da naj še počaka. Spet sem stopila dol, da bi pomagala Živcu in spet je zaprl vrata. V tretje mi je le uspelo. Zoprna in ponižujoča izkušnja in prekleto žal mi je, da takrat nisem ukrepala. Čeprav vem, da bi danes ravnala drugače in bi po eni strani z veseljem naučila kakšnega šoferja nove lekcije, pa si kaj takega zagotovo ne želim več doživeti...

Z vlaki pa imam same dobre izkušnje. In s potniki in z uslužbenci. Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Psi na mestnih avtobusih (pobuda za akcijo?)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines