mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:38:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: šivi - nega
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: šivi - nega  (Prebrano 5458 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zgaga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« : sreda, 28.09.2011 : 18:52:48 »

Naša punca je bila  pred časom operirana; se je porezala in so jo morali zašiti (notranja stran stegna). Rana se lepo celi in v soboto gremo na odstranitev šivov. Zanima me, če je kdo od vas po odstranitvi šivov zaceljeno rano mazal? Ne mislim iz lepotnih razlogov  Roll Eyes Smiley Ampak bolj iz vidika prožnosti kože?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 28.09.2011 : 19:27:54 »

Po sterilizacijah in kastracijah mojih začasnikov, pustim rano po odstranitvi šivov pri miru, pa se brazgotina čez nekaj
časa sploh več ne pozna. Ne vem pa kako je z rano na stegnu  Undecided. Po moje se splača vprašati na kliniki.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2 : četrtek, 29.09.2011 : 07:25:50 »

Jaz sem vse šive vedno mazala z Bepanthenom in ognjičem, seveda šele ko so bili popolnoma zaceljeni. Kar je fajn ravno zaradi prožnosti brazgotine, sploh če je večja in bi znala sčasoma zategovat. Škodi vsekakor ne malo negovanja.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : četrtek, 29.09.2011 : 10:40:21 »

po kakšnih grdih ranah se, potem, ko je zaceljeno, splača ne samo mazat (niti ni pretirano važno s čim, dobijo se tudi posebne kreme prav za brazgorine) ampak tudi masirat, da se čimmanj zabrazgotini.
Logiran
zgaga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 29.09.2011 : 18:37:12 »

Hvala za odgovore! Glede na to,da imam doma domačo eko ognjičevo kremo, se bom kar te poslužila...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : petek, 08.11.2013 : 11:09:31 »

Bučko ima pošito tačko zaradi odstranitve tumorja, šiv je kar dolg. Na enem mestu se je malo odprlo, prb. 2-3 cm, in tam se mu zdaj gnoji. Na previjanje hodimo vsaki peti dan. Zadnjič sem tačko zavohala preko povoja, in slutila, da je gnoj, in res je bil. Kaj predlagate glede na to, da se mu gnoji, ali bi bilo bolje previjati na krajša obdobja ali je tako v redu? Pa še poklicat moram veta, kaj on pravi glede jemanja antibiotikov, kateri mu bodo zmanjkali danes. Ali pridem po nove, ali nehamo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6 : petek, 08.11.2013 : 13:34:53 »

No, sem dobila odgovor, da nujno še 10 dni, ker pa niso imeli Clavaseptin-a, sem dobila recept za Amosiklav. Je velika razlika med njima (glede želodca mislim)?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: šivi - nega
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines