mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:18:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: VEČNA TREBLINKA - naš odnos do živali in holokavst
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: VEČNA TREBLINKA - naš odnos do živali in holokavst  (Prebrano 4669 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« : ponedeljek, 03.10.2011 : 22:32:32 »

Veganska iniciativa in Založba SANJE


v prostorje bivše Vrvarne vabita na predotvoritveni dogodek, na katerem bosta predstavili knjigo z naslovom


Večna Treblinka
Človekov odnos do živali in holokavst


v torek, 4. oktobra 2011, ob 19.00 uri


v prostorih bodoče knjigarne Založbe Sanje na Trubarjevi 29 v Ljubljani.


V družbi glasbenice in zagovornice pravic živali Jadranke Juras, doc. dr. Igorja Pribca s Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, prevajalca dela Mitje Fajdiga,
 ter moderatorke Katje Šulc,
bomo letošnji Svetovni dan živali obeležili s še čisto svežim izidom znamenitega dela zgodovinarja in publicista Charlesa Pattersona.


Charles Patterson v svoji knjigi Večna Treblinka, ki je bila prevedena že v enajst jezikov in je pri Založbi Sanje nedavno izšla tudi v slovenskem prevodu, odstira prepogosto prezrto in temačno realnost človekovega odnosa do živali. Skozi zgodovino je človeštvo ustvarilo metafizični prepad med človekom in drugimi bitji, ki jih je človek smatral za manjvredne, in s to ločnico prevzetno postavilo splošno veljavno merilo za presojanje tako živali kot soljudi.
Avtor z izredno bogato podkrepitvijo zgodovinskih dejstev vleče vzporednice med načinom ravnanja z žrtvami v času nacizma in načinom ravnanja današnje družbe z živalmi.



V počastitev dneva živali bo založba na ta dan (predčasno) odprla vrata nove knjigarne in vanjo prijazno povabila tudi štirinožne prijatelje.


Predstavitvi bo sledila pogostitev z vegansko presnimi dobrotami.



Več informacij o Svetovnem dnevu živali in z njim povezanimi iniciativami v prilogi in na spletni strani: www.veganstvo.net


Prijazno vabljeni!


Veganska Iniciativa
veganska.iniciativa@gmail.com

Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #1 : četrtek, 06.10.2011 : 21:46:42 »

Tole sem sicer že zamudila  Tongue, ampak naslovnico te knjige gledam že nekaj časa in mi jo še ni uspelo kupiti  Roll Eyes, sem bila pa zadnjič prav presenečena, ker jo imajo že v večini glavnih knjižnjic, celo v slovenščini - čeprav je pravkar izšla, in sem si seveda rezervirala svoj termin  Smiley. Komaj čakam, da jo preberem. Prepričana pa sem, da jo bo treba kar kupiti za v zbirko Smiley.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : četrtek, 06.10.2011 : 22:06:32 »

Jst jo mam iz knjiznice ... v bistvu so jih dobili se pred uradnim izidom.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #3 : četrtek, 06.10.2011 : 22:12:21 »

Ah no, dobro da vem Roll Eyes. Se mi je zdelo, da so jih v knjižnjicah dobili zelo hitro.  Huh  Wink
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #4 : petek, 07.10.2011 : 22:23:18 »

Če si kdo ni uspel ogledati oddaje Knjiga me (ne) briga danes na Slo2, si jo lahko ogledate tudi preko interneta Smiley :

http://tvslo.si/predvajaj/charles-patterson-vecna-treblinka/ava2.117850950/

Super, res komaj čakam da jo dobim v roke, upam pa, da si jo bo prebral tudi kdo, ki še ne razmišlja v tej smeri.  Wink  ljubezen
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: VEČNA TREBLINKA - naš odnos do živali in holokavst
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines