mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:23:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 141883 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #15 : sreda, 03.07.2002 : 18:49:59 »

Prvotno so bili lovski psi ( Indija ), vendar so jih Angleži  kasneje uporabljali tudi za čuvaje. To jim je potem ostalo v genih. Tako kot jim je ostalo (v genih) spremljanje konjev, ki so vlekli gasilske naprave. Shait ne zna hoditi poleg mene ko se sprehajava, če pa sem s kolesom je ob meni kot da bi to počeli že 10 let. Tudi če zavijem s kolesom ne "zablodi".
No glede izraza če boš kaj gledala v knjige boš videla da dalmatince ponekod ne uvrstijo med lovske pse ampak med športne in podobno. Jaz sem izraz pobrala od nekega lovca ker se mi je zdelo simpatično.
Logiran
RONATISA
gost
« Odgovor #16 : ponedeljek, 16.09.2002 : 13:30:48 »

Dobili smo  mlado dalmatinko, 29.9. bo dopolnila tri mesece. zelo je pridna, kadar je sama lula na papir in če jo lahko sodimo po dosedanjem obnašanju(pri nas je tri tedne) bo mirna in ubogljiva.Vse premalo pa vem o splošnih značilnostih in značajskih karakteristikah te pasme.Mi lahko kdo razširi obzorje?  ???
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #17 : torek, 17.09.2002 : 08:01:54 »

Končno en z dalmatinko !!!
Sama sem se kar namučila da sem dobila vsaj malo podatkov o tej pasmi. Čudno, ko pa je toliko dalmatincev. Samo v naši okolici jih je pet.
No, jaz sem si kupila knjigo o dalmatincih. Ker jo trenutno nimam pri sebi ti lahko povem samo kar se bom spomnila.
Glede zdravja:
  • lahko so gluhi
  • radi imajo probleme s kožo
  • jedli naj bi bolj lahko hrano

Glede karakterja: tvoja praviš da je bolj pridne sorte. Moja ni. Odvisno od dneva. Na ukaz včasih tako lepo uboga da se prav čudim. Potem pa pridejo dnevi ko ponavljam ukaz do nezavesti pa sploh ne trzne. V knjigi sem prebrala da je to pač ena od lastnosti dalmatincev.
Druga zelo simpatična lastnost je da se veliko dalmatincev smeje. Moja se vsak dan ko pridem iz službe. Nasploh je pravi cirkus ko kdo pride. Sploh je ne morem umiriti. Če jo zaprem v drugo sobo, odpre vrata.
Dalmatinci zelo radi stikajo po kotih in po omarah. Nasploh so zelo radovedni. Najbolj so nesrečni če jim je dolgčas. Sama imam še Irsko seterko in ni pol toliko zahtevna.
Še zgodovina: Prihajajo iz Indije kot lovski psi. Imeli so jih v starem Egiptu. Narisani so v piramidah. Potem naj bi se potikali po svetu s cigani. Kasneje so jih angleži uporabljali kot čuvaje in spremljevalce konj ki so vleklji gasilne vozove.
So lahko lovski psi ali čuvaji. Za karkoli jo boš šolala se ti bo prilagodila.

Logiran
RONATISA
gost
« Odgovor #18 : sreda, 18.09.2002 : 09:15:03 »

Shait, hvala za obsežen odgovor. Omenjaš knjigo o dalmatincih, mi lahko poveš kaj določnejšega.Jaz sem malce pobrskala po internetu - če te zanima vtipkaš na iskalnik dalmation in ven ti vrže cel kup strani, predvsem ameriških ljubiteljev dalmatincev.
Ampak vseeno bi rada prebrala tudi kaj bolj poglobljenega, na primer knjigo, ki jo omenjaš. Grin
Naša Tisa je v resnici priden psiček, dopoldne jo navajamo, da je po dolgem jutranjem sprehodu sama 3 do 4 ure in jo opazujemo - zelo je pridna, zaigra se z igračami, sem pa tja malce pojokca, potem pa gre spet počivat. Če jo preveč tišči nas stran, pa potem, ko sprevidi , da se na njene klice nihče ne odzove, lula na papir. Kaka pa že tako ali tako od drugega dneva zunaj.
Poleg tega se mi zdi, da ima ta pes neizmerno veliko energije in kondicije - tudi tvoja dalmatinka?  Roll Eyes
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #19 : petek, 20.09.2002 : 16:20:55 »

Smiley Smiley Smiley
Se opravičujem link sem napisal napačno PRAVILNO JE!!! :http://www.dalmatier.pagina.nl

Smiley Smiley Smiley
Tomaž psarna MULTIPLA
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #20 : torek, 24.09.2002 : 08:42:13 »

RONATISA,
Knjigo sem kupila na spletnih straneh Pasadene. Cena je okoli 3000 sit. Ni nevem kako poglobljena. Za kakšno bolj kvalitetno boš morala pogledati na Amazon.com.
Glede lulanja: dalmatinci imajo radi probleme z mehurjem in ledvicami.
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #21 : petek, 11.10.2002 : 15:26:49 »

Slikice prekrasnega legla dalmatinčkov lako pogledate na naši strani Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Pupies - http://www.dalmatinac.net

Pohitite z rezervacijami in ogledom legla !! Wink Cheesy
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #22 : ponedeljek, 14.10.2002 : 06:48:33 »

V rubriki: opis pasme dalmatinec sem prebrala, da naj bi izvirali iz Dalmacije. Nisem strokovnjak za dalmatince vendar mislim da je podatek napačen. Izvirali naj bi iz Indije.
Logiran
Goldy
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #23 : četrtek, 31.10.2002 : 13:06:14 »

Nekje sem zasledila ,da naj bi izvirali iz Egipta Huh Huh Huh Huh
Logiran
jimbeam
gost
« Odgovor #24 : nedelja, 03.11.2002 : 09:58:46 »

Da pristavim nekaj malega o DALMATINCIH. Kolega je lovec in mi je dejal da so še vedno lahko izvrstni goniči in prinašalci. Grin Na angleških dvorih pa jih niso uporabljali za tipične čuvaje saj so spali v hlevih skupaj s konji. Njihovo vlogo bi lahko primerjali recimo z vojaško policijo ali pa protokolarno policijo saj se je nihova vloga čuvaja pričela takoj ko so grajski gospodje zapustili območje gradu s kočijo. Tekali so pred kočijami ter odganjali razbojnike oz. roparje ki so v gozdovih poskušali oropati grajsko gospodo. Wink To vlogo naj bi dalmatinci dobili v 19. stoletju.
Moram pa priznati da še nikjer nisem zasledil časovnega mostu ki bi mi razložil prehod iz afrike v evropo in iz evrope v anglijo. Slednje naj bi se zgodilo v viktorijinih časih Huh
Sam imam dalmatinko, ki zelo izrazito kaže svoje z zgodovino pridobljene lastnosti, ki smo jih brez posebnega šolanja ali pa z kašnimi represivnimi prijemi umestili v okvir našega družinskega življenja. Odlično se je vklopila v našo družino še posebej z hčerko in sinom, ki sta bila stara 4 in 8 let ko smo jo dobili.
Pred kratkim v mesecu avgustu smo imeli leglo Smiley, kjer se je izkazala tudi kot odlična mamica seveda z malo naše pomoči.
Mislim da prav gotovo drži misel ki jo je navedel vzreditelj Tomaž v eni od številk kinologa "da ti dalmatinec zleze pod kožo"
ČAU Kiss
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #25 : torek, 05.11.2002 : 12:22:10 »

Lp vsem skupaj !

Mislim da je naš forum kar lepo zaživel in si bomo v bodoče lahko še veliko zanimivega povedali o naših prečudovitih "pikicah" Cheesy Cheesy Cheesy

Shait
sem opazil,da pozorno spremljaš dogajanje okoli dalmatincev na Mojpes.net-u.Lahko ti povem da tudi jaz nisem noben strokovnjak ,kar se tiče zgodovine in izvora ter prednikov dalmatinskega psa.Sem pa zasledil ,da se tudi ljudje ,ki se imajo za strokovnjake ne morejo zmenit med sabo,zato mislim da se tudi mi ne bomo uspeli. Huh Huh Huh
Ravno zaradi tega dejstva ,da si "strokovnjaki"niso enotni glede izvora sem za opis pasme uporabil Dalmacijo-Dalmatinec
ker mislim,da so to ime dobili v Angliji.Angleži oz.Evropa jih je odkrila v Dalmaciji - lahko bi to bil Dubrovnik ,ko so trgovali med seboj in potovali z ladjami. Grin Grin Grin

Drugače pa imamo prvi pismeni opis pasme Dalmatinski pes izpred 250 let in se je takrat imenoval po francosko - BRAQUE DE BENGAL. Cheesy Cheesy Cheesy
Mogoče  po tem imenu bi človek sklepal ,da bi lahko bilo nekaj iz Indije Huh

No sedaj pa še vesela novica za vse ljubitelje in lastnike dalmatincev ,zdaj pa gre zares  ,v letošnjem letu se bo ustanovil KLUB dalmatincev. Cheesy Cheesy Cheesy


Zato imam predlog ,da skupaj izberemo IME tega našega KLUBA Cheesy Cheesy Cheesy

Torej z idejami na plano Grin Grin Grin

Logiran
jimbeam
gost
« Odgovor #26 : nedelja, 17.11.2002 : 13:02:28 »

KLDP Klub ljubiteljev dalmatinskega psa
Za prvi predlog sicer ni izvirno je pa začetek. Grin
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #27 : nedelja, 17.11.2002 : 19:49:26 »

WUF

Mislim da bi vsekakor v imenu kluba morali omeniti tudi to ,da pprihajamo iz SLOVENIJE.
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #28 : nedelja, 17.11.2002 : 21:18:07 »

Dober večer
Za pridobitev pravice uporabe SLOVENIJA oziroma izpeljanke ,si podrobno oglejte veljavne predpise ,ki to urejajo.
Si prestavljate smešnico SLOVENSKI DALMATINSKI KLUB.
P.S.Nekaj zapletov mi je še ostalo v spominu pri registraciji Slovenskega kluba retrieverjev.
Brez zamere.
Tonko
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #29 : ponedeljek, 18.11.2002 : 11:43:47 »


K lub   D almatinskih P sov S lovenije

KDPSi

Mogoče bi šlo pa tole skozi  Huh

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines