mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:46:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 142821 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #90 : sobota, 12.04.2003 : 20:26:49 »

http://www.dahlmatiner.de/euro.jpg

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin  Grin

Tako !!! Sedaj smo pa res že v Evropi - lastniki dalmatincev seveda !!!
Logiran
jimbeam
gost
« Odgovor #91 : sreda, 23.04.2003 : 23:31:57 »

;Dhi!
Že dolgo se nisem oglasil preko foruma sram.
Vmes sem imel leglo, no ne jaz  Cheesy. Skupaj s familijo smo vzredili 12 dalmatinčkov in to je bila the best izkušnja. Zadnija dva tedna je bila sicer kriza saj živimo v stanovanju in so bili pikasti že zelo živi.
No ne bom se preveč hvalil, ampak bom načel en problem, ki se ga z mojimi tri letnimi izkušnjami še ne znam lotit. Moja psička Alfa je od kar je imela mladičke izredno napadalna na vse kar diši po psu ali psici ali pa mladiču. Prvo se povoha potem pa napade pa ni važno če je na vrvici ali je spuščena ča ji kaj rečem ali pa ne. Prosim če mi lahko kdo pomaga z nasvetom. Huh
lep pozdrav vsem formovcem.
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #92 : ponedeljek, 28.04.2003 : 08:04:49 »

Jimbeam !

Čestitke za lepo povečanje št.dalmatinčkov v slovenskem kinološkem prostoru  Cheesy Cheesy Cheesy

Kar se pa tiče tvojega problema s samičko ,mislim da bi bilo potrebno obiskati kakšnega strokovnjaka s področja šolanja psov - ali pa za začetek postavi to vprašanje na forumu v rubriko ,kjer se pogovarjamo s strokovnjaki ,ki delajo na področju šolanja in vzgoje naših štirinožnih prijateljev  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #93 : ponedeljek, 28.04.2003 : 12:12:27 »

http://www.rapati.net/spike/images/cursus3.jpg
Pri pregledovanju web strani v tujini sem našel zanimivo slikico "lemon"pobarvanega dalmatinca! Tudi to je napaka "lepotna" ,pri vzrejanju malih pikic !!! Smiley Smiley Smiley
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #94 : ponedeljek, 28.04.2003 : 12:35:37 »

Shocked Shocked Shocked
Prvič vidim in slišim...
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #95 : torek, 29.04.2003 : 11:09:01 »


Poznamo veliko "barvnih napak" pri dalmatinčkih :

-orange
-lemon
-blue
-tri-color
-brindel
-mozaik
-brindel-tri color
-dvobarvne (rjave in črne pike)
-dolgodlake dalmatince!!!! Grin Grin Grin

Vse te barvne kombinacije obstajajo in si lahko pogledate tudi fotografije na tem linku:http://www.geocities.com/paisleydals//color.html
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #96 : torek, 29.04.2003 : 13:21:22 »

Kaj vse se najde pod 'dalmatincem'! Res zanimivo.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #97 : četrtek, 01.05.2003 : 09:49:12 »

Za limonove, trikolorce in plave sem vedela, za dolgodlake pa res ne Huh pa še slabi niso,podobni angleškim setrom.
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #98 : petek, 02.05.2003 : 18:19:16 »

Evropsko združenje klubov Dalmatincev"ECDC" vsako leto organizira skupščino in takrat organizira tudi Specialno razstavo.Letos je bilo to v Sanremo-Teatro del mare-26.4.03.Na sliki sta zmagovalca razstave SPOTNIK'S SPECIAL SELECTION - BEST IN SHOW
SPOTNIK'S WITTY WAGTAIL - Reserve BEST IN SHOW
...with their proud breeder Mrs. Helle Hoie...

http://www.lacrimachristi.net/ECDC-BIS2.jpg
Kompletni rezultati pa so na tej strani:http://www.canitalia.it/mostre/sremo/Index3.htm

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #99 : petek, 09.05.2003 : 15:07:18 »

V malih oglasih sem zasledil, da se je v teh dneh skotilo leglo dalmatincev psički, ki ima eno modro oko, zaradi katerega psica ni opravila vzrejnega dovoljenja! Huh

Verjetno vas večina niti ne ve, zato sem želel sporočiti vsem bodočim lastnikom dalmatincev, naj bodo previdni, saj je modro oko v večini primerov znak, ki nakazuje na gluhost, ki je pri dalmatincih zaradi bele barve velikokrat problem. Vse svoje dalmatince sem zaradi tega, ker želim kvalitetno (zdravo) vzrejo in zadovoljnega bodočega lastnika mojega mladička, dal slušno testirati, čeprav to ne bi bilo potrebno. V Sloveniji pa slušni test žal (še) ni nujen.
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #100 : petek, 09.05.2003 : 20:03:58 »

pozdravljeni!
pa se kar se slusnih testov tice;
pri nas niso obvezni,so pa eden velikih pokazateljev zdravje mladicev dalmatincev!
mednarodno zdruzenje-v katerem je ze vecina klubov evrope-klubov dalmatincev izklicno zahteva opravljanje slusnih testov pri mladickih!!! vzreja z gluhimi ali pa z pol gluhimi psi in psicami pa je STROGO PREPOVEDANA in kazniva!
opravljanje slusnih testov pa je naloga vzreditelja ki jo tudi on mora placati in se ne zaracunava exstra pri ceni mladica!
pri nas v sloveniji sem bil edini ki sem opravljal slusne teste in sem vzrejal le z psmi ki imajo potrdilo da slisijo na oba usesa.zdaj ko me ni vec v slo(vsaj kar se vzreje tice),pa ni vec korektne vzreje.
vzreja z polgluhimi psi je velika skoda za pasmo,zavajanje ljudi in vzreja iz koristi!!! mora biti strogo kaznovana!!!
naj vam povem da pri nas obstaja taksna vzreja-lastnik je zavestno paril psico ki je na eno uho gluha in je mladice prodal,brez da bi naredil slusni test!!! smilijo se mi ljudje ki kupujejo macke v zaklju! ta vzreditelj mi pa se gnusi in ga preziram,mislim pa da ga je treba za tako dejanje posteno kazniti in ocrniti,ker to dela iz ciste koristi,brez najmanjsega obcutka do zivali in ljudi!
hvala za zaupanje!
grega nemanic
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #101 : nedelja, 11.05.2003 : 10:01:42 »

Citat
naj vam povem da pri nas obstaja taksna vzreja-lastnik je zavestno paril psico ki je na eno uho gluha in je mladice prodal,brez da bi naredil slusni test!!! smilijo se mi ljudje ki kupujejo macke v zaklju! ta vzreditelj mi pa se gnusi in ga preziram,mislim pa da ga je treba za tako dejanje posteno kazniti in ocrniti,ker to dela iz ciste koristi,brez najmanjsega obcutka do zivali in ljudi!

Meni se smilijo psi, ker je očitno da ljudje, ki so te psičke kupili ne poznajo "slabosti" te pasme. Nasploh se mi zdi da bi dalmatinci potrebovali svoj klub ali nekaj podobnega, ki bi skrbel informiranost bodočih lastnikov. Teh je najbrž veliko glede na število legel.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #102 : ponedeljek, 12.05.2003 : 14:20:04 »

Oddaja se dalmatinec star leto in pol, z rodovnikom in cepljen. Je socializiran in ima rad otroke, podarijo ga družini z veliko časa, po možnosti z Dolenjske. Tel: 070 779 240
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #103 : ponedeljek, 12.05.2003 : 19:10:49 »

Tile dolgodlaki (sem jih zaj prvič vidla) dalmatinci pa sploh niso slabi.
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #104 : ponedeljek, 12.05.2003 : 23:48:47 »



10 malih pikic se je skotilo v Krškem 30.4.03 in že čakajo nove lastnike  Grin Grin Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines