mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:27:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Sprehod po dežju
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sprehod po dežju  (Prebrano 4471 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« : sobota, 08.10.2011 : 07:16:31 »

Pozdravljeni! Moj 3 mesečni malček se je včeraj prvič srečal z dežjem in reakcija ni bila najboljša. Najprej sploh ni želel iz hiše, ko pa sem ga nesla ven je kar stal na mestu in se tresel, čeprav sem ga oblekla in ga vabila s priboljški. Ko je nehalo deževati je šel ven, vendar nikakor noče lulati če je oblečen v plašček... Počaka, da mu ga slečem, potem pa naredi ogrooomno lužico... Sem bila kar vztrajna in sva bila dolgo zunaj in hodila naokoli, pa vseeno ni bilo uspešno. Bom danes poskusila ponovno, ker če ne bo kriza pozimi, saj se zna hitro prehladiti. Ima mogoče kdo izkušnje s tem? Hvala za odgovore Wink LP
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1 : sobota, 08.10.2011 : 14:41:14 »

Nič, malo trenirat, plašček dajat gor najprej noter, za čisto kratek čas, pa  prav za takrat mu prihrani kak posebej dober priboljšek - smrdljiv sirček, koščke meska ipd. pol pa takoj slečt, da poveže ('aha, tale moja mi vlači tele cunje gor preden me nafutra z nečim slastnim'). Počasi ga oblači še za ven, mogoče na začetku samo za prve minutke, da postane plašček sinonim za sprehod, v tem primeru ga bo še vesel, kot se veselijo tega, da jih pri vhodu pripnemo na povodec. Ne povezovat z lulanjem, samo zbujat prijetne občutke in nikdar imet tako dolgo gor, da bi ga fejst zživciralo.

Sicer pa če nimaš res kake ultra občutljive pasme, jih veliko shaja čisto dobro tudi brez, pač začneš sprehod lepo aktivno, da se segreje kot je treba. Če imaš kak prehodni prostor za aklimatizirat (garaža, vetrolov, kjer se pred odhodom ven par minutk temperira), tudi ni slabo. 
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2 : torek, 11.10.2011 : 07:34:33 »

hvala za odgovor Wink zdaj sva plašček nosila tudi ko ni bilo dežja, ker ponoči ko hodiva lulat tudi ni ravno toplo... se ga je kar navadil, čakam zdaj da bo spet dež, da vidim reakcijo Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3 : torek, 11.10.2011 : 10:15:56 »

Malo vztrajnosti je potrebno pri plaščkih, so pa pri psih v toplo ogrevanih stanovanjih po mnenju nekaterih veterinarjev skoraj nujni zaradi več kot 20 stopinj razlike, v dežju pa zato, da zaščitiš ledvice in mehur. Zamoti ga, da pozabi na obleko, igraj se z njim, kot mu je najbolj všeč, pelji ga v plaščku v pasjo družbo, če jo ima rad. Več kot 90% jih v končni fazi sprejme brez večjih komplikacij.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Sprehod po dežju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines