mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 14:01:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: veterinarski inšpektor evtanaziral pasje mladiče
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: veterinarski inšpektor evtanaziral pasje mladiče  (Prebrano 2680 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BarbaRat
novinec
*
Sporočil: 29


« : sreda, 12.10.2011 : 13:41:10 »

Potrebujem nasvet v zvezi z naslednjo zgodbo.

Znanka skrbi za psa, samca in samico, v lasti njenega brata, ki je zaradi premoženjskih deliktov zaprt na Dobu. Pred kratkim mi je povedala, da je psica skotila. Pred tem sem jo že večkrat nagovarjala, naj psico sterilizira (psa, ki je verjetno oče teh mladičev, pa kastrira), a se je izgovarjala, da psica ni njena in da ne more odločati o njej.
Za psico je že pred tem občasno skrbel veterinarski inšpektor, prijatelj obeh, ki je ob kotitvi evtanaziral 7 od 10 mladičev. Zgrozila sem se, ji rekla, da je to prepovedano, česar pa ne bi smela storiti, saj mi od takrat pove vedno manj. Zdaj sem izvedela le še, da je dva od treh preostalih mladičev psica polegla, ter da mladiče vztrajno seli ven k cipresam ob ograji, drugače je nameščena v garaži.
Za te pse ni bilo dobro poskrbljeno že prej, saj sem zadevo že pred letom in pol prijavila inšpekciji, ki je delno ukrepala. Na podlagi tega vem, da morda ne drži, kar trdi znanka, da gre za rodovniška bernardinca, a imam podatke iz CRP, kjer pa to ni navedeno. Lastnik psa vedno nabavlja pse po parih, prejšnji par, če se prav spomnim, je imel uvožen iz Madžarske, ukvarjal pa se je s šteparijo. Ta psa sta mlajša, domnevam, da bo isto. Za oba prejšnja para znanka trdi, da sta umrla od starosti, a ne verjamem, saj je časovno obdobje prekratko.

Kaj naj storim zdaj? Tiste, ki ste bolj domači v kinologiji, prosim za nasvet. Kako naj stisnem znanko, da bo povedala kaj več? Kako ukrepati proti veterinarskemu inšpektorju???

Bo dovolj prijava KZS? Kaj vse naj navedem v njej? Dobila sem nasvet, naj zadevo prijavim prejšnjim lastnikom obeh psov, vendar ne vem, kje naj izvem ta podatek. Če sta ta dva psa s kakšne farma na Madžarskem, je vse skupaj še toliko huje. 
Prijava na VURS - je sploh smiselna, glede na to, da gre za enega od njih, ki bodo svojega kolega ščitili, VČŠ pa še bolj? Nimam niti dokazov za vse skupaj. Edini dokaz bi morda bili podatki s službenega vozila veterinarja (njegovo ime poznam), saj je znanka povedala, da je tja prihajal s službenim vozilom.
Veterinarska zbornica - je pristojna za to? Slišim, da so hudo mlačni ...

Sprašujem se le, kaj vse še delajo ta in drugi inšpektorji in veterinarji okrog, saj nad njimi očitno ni nobenega nadzora.
Hvala za odgovore, lp!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: veterinarski inšpektor evtanaziral pasje mladiče
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines