mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:50:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Beagle
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 32682 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #15 : sreda, 09.11.2011 : 07:41:27 »

Še kaj drugega, ne samo zajca.Saj vem,da je večini ljudi Beagle luškan,ne preveč velik, živahen pes,ki bi bil primeren tudi za v stanovanje.Pa še kratko dlako ima,tako da čiščenja najbrž ni veliko.Napaka!To je še vedno "LOVSKI "pes z izrazito izraženim nagonom,delovni pes,ki še ni izgubil svojih prirojenih lastnosti.In tega dejstva se morajo zavedati vsi zdajšnji in bodoči lastniki te pasme.
Tjaša
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : sreda, 09.11.2011 : 12:16:57 »

...da ne bi potem redno srečevali nesrečnih lastnikov biglčkov s praznimi fleksiji v rokah.....ki poparjeni postopajo gor in dol ob robu kakšne koruze in čakajo da se njihov pustolovec naveliča gonje....
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #17 : sreda, 09.11.2011 : 12:33:21 »

Pa še kratko dlako ima,tako da čiščenja najbrž ni veliko.Napaka!

Ful dlake puščajo in blazno zoprna je za čistiti. Tongue Roll Eyes


Sicer mi pa ni jasno, zakaj bi pri beaglu skušal kakorkoli zatreti lovski nagon. O.K., toliko že, da lahko z njim normalno funkcioniraš. Ampak "poleg" brez povodca v gozdu?! Huh Beagle je lovec in mene pri tej pasmi privlači ravno to - karakter, ki sovpada z njihovo šnofljico. ljubezen
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #18 : četrtek, 10.11.2011 : 06:05:59 »

Sonce rumeno,

dobro si napisala, vse je res.

AndraZ, ampak z lovskim psom v gozdu na dolgem povodcu?!?!? Mislim, da je to misija nemogoče. Kaj pa grmičevje, vejice, drevesa Huh? pa tekanje za njim in razpletanje in napletanje med tem ovirami, hm ..., mi niti na kraj pameti ne pade.

Malo premisli, kje so ponavadi zajčki, v grmičevju, ločju in ravno tja čez bo drvel begale in kaj potem ti pa za njim čez vso goščavo pa še vrvica se ne sme zaplesti, potem pa če pomislimo na naslabši scenarij, da ti ta vrvica uide iz rok, no pa imaš zelo verjetno mrtvega beagla, ker se bo nekje zapletel z vrvico in se nebo mogel več vrniti in če ga neboš najdel je po njem. Vem, ko smo bili mi z lovci na PNZ-ju, mi niso dovolili imeti na psu niti ovratnice, ker se tudi z njo lahko zatakne v kakšno vejevje in je konec, če ga ne najdeš.

LP
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #19 : četrtek, 10.11.2011 : 09:01:33 »

mogoče ne spada povsem v to temo ampak vseeno ... kako pogosto pa se zgodi, da se pes kam ujame in se ne more sam rešiti v gozdu ... da je kriva ovratnica?
jaz jo snemam res samo pri plavanju, da se ne zatakne kam v nanešeno vejevje ... v gozdu se je še čez vsak grm sam rešil ... pa je večino časa po grmovju
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #20 : četrtek, 10.11.2011 : 11:06:17 »

Laeja,ne boš verjela zelo pogosto.Še pri sledenju,kjer se lahko uporablja v gozdu dolgi sledni povodec in oprsnica dobi pes več točk če nima nič na sebi in prosto sledi.Včasih so lovci med pogonom dajali psom namesto navadnih ovratnic signirne ovratnice(flourescentne),ki so se zapenjale na ježke.Danes se še to ne uporablja.Mislim,da tudi agilitaški psi med tekom ne smejo uporabljati nobenih ovratnic.kar se pa tiče tega,da se je tvoj pes še vedno sam rešil-vse je enkrat prvič,in tudi prvič je lahko dokončno.
Ferry,saj vemo kako gre to z dlako-celo leto odpada kot listje jeseni. Grin Grin Tongue.Ja,ja,pa zapiči se v vsako stvar.Čez leto ali dve ne potrebuješ novega tepiha ali kavča,je že na novo bogato okosmaten.
Tjaša
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #21 : četrtek, 10.11.2011 : 11:17:24 »

značko daš potem tudi na signirno ovratnico? to imajo v običajnih trgovinah ali kje drugje ... jaz jo bolj zaradi njegove varnosti pustim gor sicer na navadni ovratnici .. sicer se še ni zgodilo, da bi ušel, ampak nikoli ne veš .. zato imam rajši gor ovratnico
... vprašala sem v tem smislu če se lahko na hitro kam obesi, da mu ne moreš več pomagat... če bi se samo tako ujel v grmovje in ne bi mogel nikamor me ne skrbi toliko, ker se še vedno reši preden pridem
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #22 : četrtek, 10.11.2011 : 12:24:30 »

Par beaglovskih:
- beagle in bivalna kletka (obvezno prebrat komentar laSTNIka)
http://www.youtube.com/watch?v=y3YR_DfnYpE
-lovski nagon:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ZJ_MF6VxeZ4
-potreba po družbi:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ZJ_MF6VxeZ4
- predvajaj kako urco - za test sosedov Wink
http://www.youtube.com/watch?v=pOe3p2Lp7YU&feature=related

Par lovskih ostalih:
- takole RES hoče ven lovka od ene forumašice (lovski pes=gibanje!)
http://www.youtube.com/watch?v=vAqDx7M2RIs
- moja - uspešen pobeg iz kletke skoz 'mišjo luknjo', sledilo je demoliranje okolice (tako se kaznuje zapiranje in odhod od doma):
http://www.mojalbum.com/fizolova-zupca/e-t/foto/18927476#18015518
http://www.mojalbum.com/fizolova-zupca/e-t/foto/18927476#18015517
- takole se laufa pri nas:
http://www.youtube.com/watch?v=zLP_471pNHU&feature=feedu
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #23 : četrtek, 10.11.2011 : 12:25:06 »

O kakšni znački to govoriš?O znački na kateri so podatki o lastniku?Vsi psi rojeni po 01.01.2003 morajo biti čipirani in kot taki zavedeni v CRPsi.Najdenemu psu se odčita čip in po Crpsi ugotovi lastnika.Sicer to v praksi glih ne deluje 100%,ker niso vsi psi prijavljeni,čipirani in zavedeni v register,ampak pri odgovornih lastnikih ni veliko takih primerov.
Tjaša
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #24 : četrtek, 10.11.2011 : 12:29:20 »

.... boljše 2 sistema, kot pa enega ... ja o taki znački govorim ... če ti psa najde kdo, ki ni kaj preveč poučen o zavetiščih ima vsaj tvojo telefonsko številko pred nosom Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #25 : četrtek, 10.11.2011 : 16:24:56 »

Zares nevarne so samo zatezne ovratnice, kjer se pes lahko zelo hitro zadavi. navadne ovratnice, take ki ne opletajo okrog pa....delam s psi vse mogoče, ovratnico snamem samo za na tekmo/preizkušnjo, na treningih jo ima na sebi, pa se še ni zgodilo, da bi se kdaj kakšen kam zataknil. Se gibljejo tudi po grmovju in se plaziujo po vsem mogočem, gredo dovolj daleč stran od mene - je pa res, da ne bežijo in ne gonijo.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #26 : četrtek, 10.11.2011 : 17:21:54 »

Če nimaš fajn močne volje, da boš imel lovca vse življenje na povodcu, potem raje izberi drugega psa. Tudi sledni povodec ni tako varen, če nimaš vedno in povsod oči na psu, kljub povodcu. Meni to, da živim z lovcem pomeni le to, da moram biti bolj pozorna zunaj, vedno in povsod. Zaradi tega, ker ga ne spuščam, se ne počutim nič prikrajšano in pravzvaprav gledam na to kot nekaj normalnega, tko kot je normalno, da zjutraj peljem psa ven, je normalno, da ga ne spuščam s povodca. S tem se naučiš živeti in ne preizkušaš srece.   
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #27 : četrtek, 10.11.2011 : 21:14:59 »

tudi v vodi zna biti kaj nevarno če se ovratnica kam zatakne v kakšne veje, ki plavajo ... tam jo vedno snemam ..

v gozdu pa jo bom zaradi varnosti izgleda kar pustila ... bo treba še kakšen lovski forum brat za več izkušenj s tem ..
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #28 : petek, 11.11.2011 : 09:28:50 »

Meni pri dejstvu, da je beagle begosumen in mora biti na vrvici (naš vsekakor, ima tudi zelo močan nagon, kar se odpoklica tiče pa raje ne bi... Angry), gre na živce edino to, da mi na sprehodu "sočutni" lastniki drugih psov, ki ne poznajo lastnosti goničev, težijo:"a res ne bi spustila ubogega kužka". pa še zatezno ovratnico ima, živa groza...  Sad Je pa res, da je psa zato, ker se ne more "nalaufat", treba pač več sprehajat. Mi smo trije v družini in se glede tega kuža  ne more pritoževat Smiley
Sem pa srečala tudi kar nekaj beaglov, ki so prosto tekali in so lastniki rekli, da nikoli ne pobegnejo. Je pa res tudi, da je bil marsikateri samo še podoben beaglu, da o preveliki teži sploh ne govorimo (mogoče pa debeli beagli niso toliko zainteresirani za akcijo?) Shocked
lp
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #29 : petek, 11.11.2011 : 10:58:05 »

Živjo joe cool,

res je tako z ljudmi, ampak ne oziraj se na njih, mi se tudi ne, pri nas se še niti toliko ne zgražajo nad beaglom na zatezni, ko pa vidijo hrta na njej je pa to višek mučenja živali (ker so pa tako nežna bitjeca in jim zatezne absolutno nebi smeli natakniti).

Jaz pa se ne oziram na njihove komentarje oz. jim povem, da pes itak ne vleče in jo ima vedno zrahljano kot ogrlico, torej je sploh ne čuti in to ne smatram kot mučenje. Zatezna pa zato, ker ko pa vidi mačka ali kaj bežečega, pa potegne s tako silo (pes ima 33 kg), da če nebi imel zatezne, ki ga hitro zategne in takoj odneha, bi padla jaz po tleh oz. bi mi ušel z vrvice in ker živimo v mestu, bi šel dosti verjetno pod avto. To se je zgodilo mojem kolegu z "greyhoundom", sreča je bila ta, da ga avto ni zadel. Pač jaz ne tvegam in me briga, kaj si drugi mislijo. Smo pa tudi že videli pred leti gospoda v Ljubljani, ki je ravnotako stal na semaforju in je pes na drugi strani videl drugega psa in je tako močno potegnil, da je gospod padel na cesto (hvalabogu ne pod avto, lahko pa bi).

Joe cool, tudi mi zaradi tega, ker ne spuščamo svojih psov, delamo dolge sprehode in to je super za nas in super za psa, pa smo vsi zadovoljni. Spuščanja psov pa na javnih površinah in v gozdu itak ne odobravam, razen če nisli lovec, ampak tega je ravno največ, s tem, da večina teh spuščenih psov ni pod lastnikovo kontrolo in tisto njihovo histerično klicanje neposlušnega psa tako nič ne pomaga.

Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines