mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:43:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psa je vsega strah
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: psa je vsega strah  (Prebrano 6580 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ar
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 16.11.2011 : 19:42:37 »

Imam psa dolgodlakega nemskega ovcarja, starega 8 mesecev, ki mu je ime Ar. Problem je naslednji
i Ar se boji vseh psov ki jih sreca malih in velikih
ii Ko sreca psa se enostavno skrije med moje noge
iii. Poizkusil sem ga tega odvaditi, tako da sem ga pocasi skusal privabiti k drugem psu pa se se bolj boji

ker je to motece vedno da med noge rep in se potem na sprehodih vsi smejijo me zanima kako naj ga tega odvadim. Ar ni imel nobene "slabe" izkusnje s kaksnimi psi (ni ga nobeden napadel)-

Za odgvor se lepo zahvaljujem.
i.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : sreda, 16.11.2011 : 19:47:09 »

Kako je blo pa v leglu? Pri kateri starosti si ga dobil?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : sreda, 16.11.2011 : 20:13:43 »

ne smeš ga siliti k psom, niti ga ne vodi v družbo vsiljivih (čeprav prijaznih) psov. pomagalo bi, če bi si našel skupino psov, ki se med seboj poznajo, se igrajo, drugi psi jih pa ne zanimajo prav preveč. Fino je, če imaš na voljo večji ograjen prostor ( na nevtralnem ozemlju, ne pri tebi doma), da so vsi lahko spuščeni in da ne pride zraven tuj pes, ki bi znal vse pokvariti. Svojega psa pripelješ v bližino teh psov, a dovolj daleč, da se še ne počuti ogroženega. In ga pustiš pri miru da opazuje pse. Najbolje je, da je spuščen (lahko vleče za sabo daljšo vrv za lažje posredovanje, če bi bilo slučajno potrebno). Ne delaš nič. samo čakaš in pustiš psa pri  miru. Nekateri psi rabijo več seans preden se ojunačijo in se približajo skupini, drugi manj. Včasih traja zelo dolgo. Nekateri psi se povsem sprostijo, drugi ne, a načeloma se na ta način določen napredek doseže. Edini problem je, da je dandanes izjemno težko najti primerno skupino psov.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #3 : sreda, 16.11.2011 : 22:07:49 »

Jaz sem svoji, ki je kar precej boječa do drugih psov zaradi slabe izkušnje z njimi, po "navodilih" nekaterih forumašev (bilo je nekje v rubriki vzgoja že nekaj napisano o tem) na sprehodih in drugih aktivnostih, kjer se srečujeva z drugimi psi, začela dajati priboljške, ki jih ima rada in jih ob drugih priložnostih sicer ne dobiva (npr. za učenje ukazov). S tem sem preusmerila njeno pozornost nase in odvrnila pozornost od tistih "groznih" psov, ki prihajajo nasproti ali hodijo za nama. Na začetku se sicer ni kaj preveč zmenila za priboljške, vendar sem se vedno ustavila in ji ga ponujala toliko časa, da ga je pojedla. S časoma sem priboljške postopoma ukinjala in pozornost preusmerjala samo z glasom (če npr. vleče stran sem se ustavila, z mirnim glasom ponavljala da greva lepo počasi in šla naprej). V zadnjem času opažam kar velik napredek pri njej, kar sicer ne pomeni, da je njen strah popolnoma izginil, vendar pa na sprehodih ne odreagira več tako panično, kot se je to parkrat zgodilo.

Tvoj je še mlad, morda ga je le strah večjih in nepoznanih psov, vendar bo verjetno z ustrezno socializacijo to uspel premagati. Sicer pa se lahko obrneš tudi na pasjo šolo Smiley.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #4 : sreda, 16.11.2011 : 22:11:27 »

Aja pa še to, moteče ni zaradi tega, ker se ti vsi smejijo, ko stisne rep med noge, ampak zaradi psa samega, ker bo veliko bolj srečen in bo užival v srehodih, če se ne bo bal vsega kar mu prihaja nasproti.  Smiley Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : sreda, 16.11.2011 : 22:16:27 »

Ampak nekaj se mu je moralo zgoditi ali pa je odraščal izoliran od drugih psov?
Fino bi bilo ugotoviti vzrok, ker se potem lažje zdravi. Pa odločiti se moraš, kaj si želiš doseči: da bo pes v prisotnosti drugih psov sproščen in se mogoče celo opogumil za igro (težja pot) ali da se nauči druge pse ignorirat (lažja pot).
Logiran
ar
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 17.11.2011 : 11:25:34 »

Zahvaljujem se vam za odgovore,

i. v leglu ni bil Ar nic posebnega imel je se nekaj bratov in sester al se ni nikogar
ii. odrscal je sam mislim bil je poleg mene, ima pa nekaj sosedov psov, ki pa se jih je tudi ze od zacetka bal.

lp

i.
Logiran
vitajulija
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 01.11.2012 : 20:50:24 »

Jaz bi vprašala kaj naj naredim ker vedno ko pride mimo kakšen pes začne boliti na njega ko se ji pa približa pa se ga ustraši.


                                     Hvala že vnaprej Cheesy
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #8 : petek, 02.11.2012 : 07:50:24 »

vita julija,
kaj pomeni "boliti na njega"?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #9 : petek, 02.11.2012 : 08:28:11 »

lajati Grin
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10 : petek, 02.11.2012 : 14:10:39 »

A to je po prekmursko? - U bistvu sem samo firbčna, ker tudi jaz še nisem slišala tega izraza. Se bom zdaj drla na Cockto: "A mi nehaš boliti takooooj!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #11 : petek, 16.11.2012 : 18:12:11 »

boliti pomeni bolj renčanje..Smiley to je štajerska beseda Smiley)

pes začne boliti ko si zraven njega? ali ko je sam? pa vleče proti psu? ali vstran od njega?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psa je vsega strah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines