mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:28:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: plavanje
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: plavanje  (Prebrano 26702 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« : torek, 17.09.2002 : 07:15:32 »

Zivjo,
imam zlatega prinasalca in blazno rad plava. Zato ga tudi s seboj vzamem na morje. Ampak ko greva skupaj v vodo, on priplava do mene in se na vsak nacin poskusa obesiti name. Nekajkrat ga moram odriniti, da se obrne stran in odplava nazaj na obalo... Kako naj ukrepam v tem primeru? Ima se kdo take izkusnje.
Lep pozdravcek
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #1 : torek, 17.09.2002 : 07:34:33 »

Brin!

Očitno so vsi prinašalci enaki. Tudi moj Eros je priplaval do mene. Pa da ne govorim o vseh praskah, ki sem jih dobila... Očitno to počnejo zato,da bi bili z nami. Jaz si tega ne znam drugače razlagati. Je pa res, da je kar zoperno odrivati psa od sebe...

Ja rešitev je edino ta, kot si sama ugotovila, da ga odrineš od sebe.... Jaz ga edino tako lahko spravim od sebe.

Namesto, da bi se jaz obešala nanj, se on name.  Cheesy
Kakšen reševalec z vode bi bil??? No ja, saj to ni takšen problem, da bi se morali pretirano sekirati.

Je prav fino videti psa, ko plava proti tebi. Očitno mu lahko samo z odrivanjem dopovemo, da nismo rešilni jopiči zanj... Grin Grin Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : torek, 17.09.2002 : 08:10:32 »

Vidim, da poleg zlatih prinašalcev lahko reševalec postane katerikoli pes! Grin Kaj pravite na 10 kg mešanko, ki ponori ko vidi vodo, plava do onemoglosti in me vsakič posebej  želi rešiti? Je pa to zelo boleče. Popolnoma ji ne morem preprečiti, da bi plezala name, je pa ponavadi zadovoljna, če se obrnem in začnem plavati proti obali. Takrat tudi ona zaplava za menoj. Verjetno to razume kot, da se že sama rešujem!  Grin  
Občasno poskusi splezati tudi na kakšnega popolnega tujca, imam pa srečo, da so bili do sedaj vsi prijazni in me ni še nihče nadrl ali kaj podobnega! lp
Logiran

KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #3 : torek, 17.09.2002 : 08:46:39 »

Moj Kin tudi zelo rad plava. Imava isti problem kot predhodnici. Ko grem plavat gre za menoj in bognedaj da tisti trenutek, ko pride do mene, ne stopim na tla. Po mojem me utopi. Tudi, če ga odrivam ne pomaga dokler ne bo videl, da grem ven iz vode.Potem bo šel še on. Če bi pa jaz plavala do ne vem kje, bi šel za mano.Norček.lp
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #4 : torek, 17.09.2002 : 18:01:56 »

Vklopite majceno domisljije, pa ne boste popraskani Grin. S sabo v vodo vzemite plavajoco igraco za psa in ko bo priplaval do vas, mu jo dajte. Najboljse so take na vrvici, da se lahko v vodi malo "vlecete". Enkrat vi "slepate" psa, potem pa on vlece vas. Za pse, ki imajo radi vodo in se radi igrajo s predmeti, odlicna zabava oz. zabava za oba. Lahko pa imate dve plavajoci zogici in psu, ko priplava do vas, najprej vrzete eno (kake 2 m stran), ko z njo priplava nazaj, vrzete drugo. Tretja varianta: imejte vecjo zogo, ki je pes ne more zgrabiti. Do solz se boste nasmejali, ko se bo trudil ugrizniti vanjo, a se bo vedno izmikala. Vse igre pa se naj dogajajo za sezenj od vas oz. psa ne spustite tako blizu, da bi vas lahko popraskal.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : torek, 17.09.2002 : 19:50:46 »

Dani, že preizkušeno, pa žal Kaja samo zaplava za žogo, nazaj pa je ne prinese. Jaz pa tudi ne bom plavala sem in tja, da se mi bo cela plaža smejala.  Grin Poskusila sem že tudi s storži, ampak jih potrebujem več, da imam vsaj 5 minut mir, so pa težji za držat med plavanjem.

Dani, te pa vabim zraven na morje, jutri te poberem v Ljubljani, pa lahko prakticiraš svoje ideje kolikor hočeš. Pa še za sladoled dobiš, če prevzgoja uspe. Pri meni teorija ni problem, v praksi pa ponavadi zatajim. lp
Logiran

ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #6 : torek, 17.09.2002 : 20:12:49 »

Opažam, da so si prinašalci (pa tudi Kaja) ZELO podobni. Tudi moj plava za mano in na mene in me čisto popraska. Če ga odrinem, pa začne čofotati kot da bi se utapljal in me čisto pošprica. Zato sem ( ko je on v vodi) samo v izki vodi, kjer lahko stojim in ko priplava do mene se mu samo malo odmaknem da mora plavati mimo mene. Ja vžge če mu kaj vržem a ko vedno pozabim kaj s sabo vzeti. Naslednjič....
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #7 : torek, 17.09.2002 : 20:32:41 »

Kaja, saj vem, da vse finte ne vzgejo pri vseh psih. Kaj pa blazina? Eni psi uzivajo, ce jih na njih vozimo Grin in nam dajo mir. Ce pa res noben nacin, ki si ga bo kdo zamislil, ne bo uspesen, pa se vedno ostanejo zascitni copatki. Samo jaz se nisem videla nobenega psa, ki bi z njimi plaval Grin. Resitev je tudi v tem, da ti plavas hitreje od psa in da te ujame sele na obali oz. tam, kjer lahko stopi na tla. Plezanje na ljudi v vodi je za psa normalno dejanje, nekako tako kot na suhem, ko se stisnejo k nasim nogam ali skacejo na nas. Lahko pa poizkusate z nacrtnim ucenjem, da se vas pes v vodi samo dotakne s smrckom. Za to pa je potrebno veliko casa in pes mora ze upostevati besedo prepovedi. Zacnete na suhem: ukazete na primer "dotakni" ter mu pomagate razumeti, kaj to pomeni. Takoj, ko smrcek zacutite na kozi, ga nagradite in pohvalite. Vse ostalo prekinete s prepovedjo. V vodi zacnete v nizki in ko tam zadeva stece, greste vedno globje. Ce hocete prepreciti plezanje in praskanje, mora pes razumeti, da tega ne marate in dopustiti mu morate nadomestno dejanje, da bo zadovoljil svojo potrebo po tesnem stiku z vami.
Hvala za povabilo. Z veseljem bi sla s tabo, a mi delovne obveznosti tega ne dopuscajo. Tudi dopusta letos se ni bilo, bo sele novembra.
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #8 : sreda, 18.09.2002 : 06:34:37 »

Jaz imam novofudlanko, ki hvalabogu tudi rada plava. Že zgodaj sem jo vzela s seboj na morje in tako kot vsi je tudi ona hotela priplavati čisto do mene. Zadevo sva s fantom reševala tako, da sva šla vedno oba skupaj v vodo. Ko je Miša priplavala preblizu enega, je ta malo ostreje rekel "ne praskaj" in jo po potrebi odrinil. Če to ni delovalo je drugi priskočil na pomoč in jo poklical k sebi. Potem se je zgodba ponovila. Na začetku sva bila oba precej popraskana, ampak se je še pred koncem počitnic navadila in se je na prvi ukaz "ne praskaj" obrnila in zaplavala stran.
Vedno pa je bila zadovoljna, če sem se je jaz prijela in se pustila, da me je "šlepala". Tako bi lahko mirno plavala v nedogled.

Sedaj je moja psička pravi biser v vodi. Kakšna praska sem in tja se sicer še zgodi ampak bi jo ponavadi lahko sama preprečila, če bi bila bolj pazljiva. Edino moteče zna bit, če hoče na vsak način "šlepat" -  potem plava cik-cak pred tabo, da bi se je prijel.

Navadila sva jo tudi, da mora ostale kopalce pustiti na miru. Sedaj jo lahko tujci tudi kličejo k sebi, pa ne bo šla. Samo čaka na koga od domačih, potem pa takoj zaplava.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : nedelja, 22.09.2002 : 11:13:24 »

Kako sem lahko pozabila na blazino? Seveda se rada vozi na njej, uporabljam jo predvsem takrat ko plavam malo dlje ali pa kadar so na obali ježi, da gospodičnica ne bi stopila na kakšnega. Ponavadi na njej stoji in se prestopa sem in tja, tako, da mi jih vsako leto nekaj predre. Če pa se preveč oddaljim od nje je pa takoj v vodi in spet pleza name.

Za letos je konec morja tako, da bo naslednje plavanje na vrsti šele čez eno leto. Do takrat pa imam še čas, da si izmislim še kaj. Sicer pa, če sem zdržala 9 let bom pa še naslednjih nekaj. lp
Logiran

KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #10 : sobota, 19.10.2002 : 18:09:35 »

Naša Zena obožuje vodo tudi v jesenskih, zimskih in pomladnih hladnih dnevih. Vse super in prav če se kuža ne boji vode in rad plava, Cool samo pa se tu pojavi problem, ko se pojavijo vnetja. :-/ A s tem nimate težav? Meni uide Zena v vodo tudi, če sva 50m proč od vode. To stori samo da ji je malce vroče, po pojanju z drugimi kužki ji je vedno. Smiley Potem pa ČOFČOFČOF in Kaja ima spet delo z brisačami  Cheesy pri tem obe uživava in dajanjem zdravil zaradi prehlajenega mehurja, kar nama ni ušeč. Sad
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #11 : sobota, 19.10.2002 : 18:21:43 »

Tudi naš šnavcer je totalno nor na vodo.In ker smo doma na obali,je v vodi skoraj vsak dan.Tudi pozimi zanj ni ovir.Ali plava v morju ali pa v potoku,ki teče mimo hiše.Tudi v največjem mrazu.Z zdravjem pa še nikoli nobenega problema,niti najmanjšega vnetja ne!!
Logiran
marusaz
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #12 : četrtek, 10.04.2003 : 17:25:25 »

Živjo!

imam eno leto in 3 mesece starega bernija.. to leto ga želim vzeti s seboj na morje, a tu nastane problem! kako naj ga naučim plavati?!?! Huh
ko je bil star 6 mesecev sva se kopala v jezeru, a se je vedno obesil name, ko mu je zmanjkalo tal pod nogami- tako da praktično ni plaval ampak hodil.. takoj ko ni bilo več tal se je obrnil in šel ven.. če se je že trudil plavati, pa je samo škropil okoli sebe.. praktično je brez "tehnike"..  
kako naj ga naučim "pravilnega" plavanja in tega da se ne bo obešal na vsakega ki bo prišel mimo?!?!

lp
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #13 : četrtek, 10.04.2003 : 22:12:13 »

Živijo Marusa!

Zakaj bi kužka učila plavati, saj mu je to že dano Grin.Mogoče ne mara vode in se boji, pa noče plavati-ima slabe izkušnje?
Poskusi takole, pojdi v vodo pa ga pokliči naj gre za tabo. Če bo šel ,potem tako ni problema, pes bo zaplaval, ko mu bo voda pregloboka. Če pa ne bo šel v vodo, potem pa ga zlepa ne boš spravila plavat, ker mu nekaj ni pogodu.

                 lp erika
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #14 : petek, 11.04.2003 : 07:55:47 »

Pozdrav!

Pes res že zna plavati, samo včasih mora kateri šele pogruntati, da to že zna. Naši novofundlandki smo morali korak po korak pokazati, kako ona v bistvu obvlada plavanje. To smo naredili tako, da smo ji metali palico najprej v plitvini, kjer je imela dno, potem pa vedno dlje. Vsakič, ko je prinesla palico nazaj, je bila izdatno pohvaljena in nagrajena. Ko je ugotovila, da v bistvu ni nič hudega, če ne čuti dna pod nogami, je postala navdušena plavalka, kot se za to pasmo spodobi, če pa ne bi delali z njo postopoma, bi se verjetno še danes bala globoke vode - je namreč bolj nesamozavestne in plašne sorte.

LP Jasna
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: plavanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines