mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:45:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Pesjak
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pesjak  (Prebrano 15677 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : torek, 20.12.2011 : 11:19:00 »

Bernci so zdravstveno tako zahtevna pasma, da ga jaz kaj posebej "srala" z mladiči iz čudne vzreje ne bi. namreč - to, da nekdo pari psico brez vzrejnega dovoljenja s psom z vzrejnim še razumem - obratno pa nikakor. Ne verjamem, da ima psica vzrejno dovoljenje. In celo če ga nima ne razumem, zakaj so šli parit s samcem, ki ima že od
dačlečvidne napake - ko takih vsaj na pogled v redu kar mrgoli?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #16 : torek, 20.12.2011 : 11:26:15 »

Ker je tako najbolj enostavno in najceneje, mar ne?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : torek, 20.12.2011 : 12:05:15 »

Ni res: če ima psica res  vzrejno dovoljenje, bi sicer za paritev in dokumente sicer plačali kakšnega jurja, a bi dobili za mladiče bistveno več. Ni nobene računice parit psico primerno za vzrejo z zanič samcem brez vzrejnega dovoljenja in napakami v pigmentaciji. Tako da tukaj meni nekaj zelo ni všeč.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : torek, 20.12.2011 : 12:08:34 »

Lanabela, nerodovniške se lažje proda (vsaj v moji pasmi je tako). In ni treba plačevat rodovnikov, drage skočnine, razglistenja, odstranitev slednikov, cepljenja, hrano se lahko kupi po sistemu 4 kupiš, 5 dobiš zastonj (seveda hrano kupiš pri taboljšem sosedu ali na bencinski)......
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : torek, 20.12.2011 : 14:35:33 »

Že že, a za kakšno ceno? Če so že šli v stroške in si pridobili vzrejno dovoljenje (v kar sicer silno močno dvomim) in če so za mladiče v redu poskrbeli (v tem primeru je cena oskrbe na mladiča povsem enaka kot pri rodovniških) bi šli v hudo izgubo. V tem primeru bi se jim še vseeno bolj splačalo prodati rodovniške mladiče za 100 - 200 € ceneje od konkurence.
nekaj možnosti, ki mi pridejo na misel:
-psica dejansko ni primerna za vzrejo in nima vzrejnega dovoljenja, pa so malo naložili (še najbolj verjetno)
-psica ima vzrejno dovoljenje, a je letos že imela rodovniško leglo, pa je škoda, da gre ena gonitev v nič (in kršijo ne samo kinološke predpise ampak tudi zakon)
-šlo je za parjenje po nesreči (zelo malo verjetno)
-lastniki imajo tako slabe pogoje, da ne strezajo niti minimumu pa si ne upajo spustiti zraven vzrejnega referenta....
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #20 : torek, 20.12.2011 : 14:39:27 »

jaz pa dvomim v tole:
Že že, a za kakšno ceno? Če so že šli v stroške in si pridobili vzrejno dovoljenje (v kar sicer silno močno dvomim) in če so za mladiče v redu poskrbeli (v tem primeru je cena oskrbe na mladiča povsem enaka kot pri rodovniških) bi šli v hudo izgubo. V tem primeru bi se jim še vseeno bolj splačalo prodati rodovniške mladiče za 100 - 200 € ceneje od konkurence.
... in mislim, da je tu razlika (med rodovniško in nerodovniško oskrbo)...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #21 : torek, 20.12.2011 : 15:01:38 »

Vsi mladiči potrebujejo enako oskrbo ne glede na rodovnik. Nikjer ne piše, da so vsi nerodovniški slabo oskrbovani zato da imajo lastniki manjše stroške (čeprav je pogosto tako) in nikjer ne piše, da vzreditelji rodovniških pa nikoli ne šparajo na račun psov. Dejstvo pa je, da si pri nerodovniški vzreji lahko privoščijo veliko več napak, ker ni nobenega nadzora (rodovniške mladiče pride pogledat vzrejni)

Zato pa pravim, da mi nekaj močno smrdi - psica je ok, primerna za vzrejo, za mladiče pravi da primerno skrbijo, kje je torej hakelc, da so si izbrali neprimernega plemenjaka?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #22 : torek, 20.12.2011 : 15:15:51 »

rodovniške res pride pogledat referent, ampak to ne pomeni, da se "vtika" v hrano mladičev, cepljenje, odstranitev slednikov, v njihovo oskrbo  (vsaj pri meni se ni nikoli).

Sicer pa ljudje marsikaj mislijo in govorijo, pa dejansko sploh ni res. Me je letos klical en gospod, da je dobil (ali kupil ne vem točno) RODOVNIŠKO psico in da čaka mladičke. Ja, no, vse lepo in prav, če ne bi bila jaz 100%, da ta psica ni rodovniška. Pa me je 10 min prepričeval, da psica ima rodovnik.... in še sam je verjel, da psica ima rodovnik... (ni ga imela, ker pri nas tisto leto ni bilo rod. legel)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #23 : sreda, 21.12.2011 : 12:00:38 »

Kaj pa vem, verjetno odvisno od vsakega posameznika, pri nas je zgledalo nekako tako, da sem ga vedno poklicala takoj po kotitvi in prvo vprašanje je bilo, če je treba rezat slednike - ker bi v tem primeru prišel takoj naslednji dan. Ali pa če bi imela kakšen drug problem. Če si rabil nasvet, si ga dobil, če ne se res ni vtikal v njihovo oskrbo - dokler je bilo vse tako kot treba.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #24 : sreda, 11.01.2012 : 12:29:58 »

No, ko sem jaz spravljala gor leglo, je prišel vzrejni referent, ki je "takega" psa prvič videl, barve sem mu jaz naštevala, ker ni imel pojma, kako jih opredelit, pa celo štalo sva imela, ker sem za psico zahtevala vzrejno prepoved. Njemu se je zdelo škoda, ker je bila edina samica v leglu. Toliko o strokovnosti.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #25 : sreda, 11.01.2012 : 12:30:43 »

 Lips Sealed Angry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #26 : sreda, 11.01.2012 : 12:33:46 »

Ja, povem, kako je bilo. Točno tako in nič drugače.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #27 : sreda, 11.01.2012 : 12:36:38 »

Aja, pa še to. 1 leto sem imela možnost živeti v hiši z veliko parcelo.
Samo zdrava pamet mi je narekovala, da bodo moji psi živeli z mano v hiši, ne zunaj, ne v garaži itd.
So ostali normalni in primerno preskrbljeni, zaposleni itd.
Zdaj se selim nazaj v center Ljubljane in ja, psa ne bi nikoli imela zunaj v nekem pesjaku. Sem videla dovolj, kako in koliko se s takimi psi ukvarja.
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #28 : torek, 06.11.2012 : 13:06:19 »

Žal so tudi taki primeri, ko je pes v hiši in tuli, da bi šel ven pa se nihče ne ukvarja z njim. Žalostno. Moja psička je zunaj kjer preživimo največ časa ker smo na kmetiji in oče stalno kroži po dvorišču. Ona pa je itak z njim in z mano, ko pridem domov. Žal nam je le to, ker imamo ''super'' sosede in jo moramo imeti na verigi ponoči oz. mi rečemo dratu ker se z njim lahko giba po celem dvorišču. Saj če slučajno pride blizu sosedovega vrta (tudi če je naše dvorišče zagrajeno) je ''kažin'' ali še kaj hujšega. Mačke so nam že zmanjkale. Aja pes je varuh zato življenje v hiši zanjo ni mogoče.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #29 : torek, 06.11.2012 : 13:10:13 »

 Shocked Shocked Shocked drat?HuhHuh
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Pesjak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines