mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:11:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šnavcerji - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šnavcerji - čvek  (Prebrano 41092 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Najda
gost
« : ponedeljek, 10.06.2002 : 19:28:28 »

Teme o teh psih še ni pa jo bom začela kar jaz.
Danes sem na Animal planetu gledala oddajo o pasmah, kjer je bil predstevljen šnavcer. Pokazali so pritlikavega šnavcerja, ki ga je skrbnik izučil tako da v človeku zavoha raka (bolezen). To se mi je zdelo zelo zanimivo je mogoče še kdo gledu to oddajo, ali pa ve še kaj več o teh psih.
A je res to da jim dlaka ne odpada in da jo moraš samo strižt?
Aha pa še nekaj, na koncu oddaje so pokazali, kako psu postavijo ušesa pokonci, a to naredijo če jim ušesa slabo kupirajo, al jim normalna ušesa (ki so men stokrat lepša) postavijo gor?
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #1 : sreda, 12.06.2002 : 07:39:15 »

Pritlikavi šnavcerji so totalne face  Grin Grin. Blazno hitro se učijo, rahlo trmasti, radovedni, razcartani, prijazni - takšni so (bili) naši šnavcerji. Mama ima 4-letnega pritlikavega črno-srebrnega šnavcerja, pred tem smo imeli poper-sol šnavcerja. Vsi z nekupiranimi ušesi.
Dlaka jim res ne izpada. Šnavcerje za razstave, tako kot terierje, trimajo. Dlaka je potem prave kvalitete. Drugače pa šnaverje kar postrižejo.  Roll EyesŠkoda, s trimanjem se namreč odstrani odmrla dlaka.
Te oddaje na žalost nisem gledala. Kdaj je ponovitev?  

 
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #2 : ponedeljek, 26.08.2002 : 18:52:24 »

Ker sta brat in oči alergična na pasjo dlako zdaj iščem pasme psov ki ne puščajo dlake. Starši se nad tem ne navdušujejo kaj dosti ampak bom še naprej poskušala.
Od šnavcerjev mii je najbolj všeč srednji oz. standard šnavcer. Ali ga kdo na forumu ima? Kako naj dopovem mami da jim res dlaka ne izpada Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : ponedeljek, 26.08.2002 : 19:31:37 »

Poznam kar nekaj šnavcerjev in naj te opozorim, da če niso redno trimani in negovani jim dlaka odpada. Pa še to. Sama imam alergijo na določene pse, verjetno nisem alergična na dlako, temveč na prah in umazanijo na dlaki, vendar sem alergična tudi na Ajka, pritlikavega šnavcerja, ki živi v stanovanju in je negovan. Sicer je star komaj 4 mesece in še ni bil pri frizerju, zato čakam, kako bom reagirala nanj ko bo ostrižen. 100% pa nisem alergična na kodre, ne na čiste ne na umazane, zato bi mogoče lahko razmislili tudi o tej pasmi. lp
Logiran

nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #4 : ponedeljek, 26.08.2002 : 19:53:24 »

Onadva sta alergična na vso dlako in perje. Čeprav brat ne vem, če je še ker ima punca dva aljaška malamuta in je reku da nič ne kiha. Morm ju pregovorit da gresta na testiranje.
Pudli mi pa po videzu niso tako zelo všeč pa brez zamer Kiss
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #5 : petek, 30.08.2002 : 17:08:28 »

a mogoče kdo ki je že dalj časa naročen na revijo Moj Pes ve, če je bila že predstavljena pasma srednji šnavce.
V knjigarni sem tudi naročila knjigo o šnavcerjih, samo jo dobijo šele čez en mesec.
Ma kdo tud na tem forumu šnavcerja?
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #6 : nedelja, 25.01.2004 : 22:20:31 »

Da malo pobrišemo prah s teme Šnavcerji Wink

Naša družina se zanima nakup srednjega šnavcerja poper-sol.
Zato me zanima , če kdo ve ali bo v bližnji prihodnosti kakšno leglo teh psičkov?

Hvala za odgovor in lep pozdrav
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #7 : nedelja, 25.01.2004 : 22:27:21 »

Burgy!
Trenutno vem samo za leglo pritlikavih šnavcerjev.
*****
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #8 : ponedeljek, 26.01.2004 : 19:37:06 »

Žal so malo premajhni Wink
hvala vseeno
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #9 : sreda, 28.01.2004 : 13:32:26 »

burgy,
***** ima luskano psicko "Sonjo" (Ave Concorde Privilege), srednjo snavcerko poper-sol, ki prihaja iz ruske psarne. Morda bi jo bilo dobro vprasati, ce nacrtuje v kraktem Sonjin narascaj... Wink Nekaj dobrih vzrediteljev te pasme je se v Italiji in na Ceskem. Bom poskusila izbrskati kaj vec podatkov... V kolikor bi te eventuelno zanimali tudi crni srednji snavcerji pa sporoci, saj sem letos spoznala uspesnega vzreditelja le-teh v Spaniji.
Logiran
Urko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5



« Odgovor #10 : nedelja, 15.02.2004 : 20:03:22 »

Najda: Šnavcerje moraš redno trimati, da jim odstraniš t.i."puh" izpod dlak. Drugače pa se šnavcerje mora tudi ostrižiti. Imam velikega šnavcerja in ga ponavdi strižem 3-4 na leto na manj kot 1 cm( vzame mi sigurno 5ur dela ); seveda samo poleti od junija pa do konec septembra( sedaj nič več, ker mi je mašinca crknila Cry).

Ali kdo ve, kje bi lahko dobil mašinco za striženje, ki se dobi posebej za šnavcerje oz. za pse z ostro dlako.

LP

Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #11 : ponedeljek, 22.03.2004 : 12:05:52 »

Za morebitne interesente leglo pritlikavih šnavcerjev na Hrvaškem  Wink.  Nekaj psičkov je še na voljo  Cool. Slikice pa so na voljo na spodnjem naslovu.

*****

LP Noli
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #12 : petek, 02.04.2004 : 20:32:10 »

Živjo!

Mene pa zanima za kake vrste šolanja so standard oz. srednji šnavcarji primerni?Recimo za lavinarja?Kaj pa agility?Se da kje dobit kaka dobra knjiga o šnavcarju?

papa
Logiran
Urko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5



« Odgovor #13 : sobota, 03.04.2004 : 07:26:09 »

Težko je reči kakšno šolanje. Najboljše je da se pozanimaš pri kakšnem veterinarju oz. učitelju psov.
Naš Šnavcer sicer ni šolan, ampak smo ga dobro naučili, pomembno je tudi za kaj imaš psa. Šnavcerji so bili prvotno trenirani za varovanje imajo odličen čut kdaj je treba posredovati in kako. Meni osebno je bilo bolj pomembno da je pes socializiran, da lahko pridejo tudi kateri k nam na obisk.
Seveda pa ti lahko iz izkušenj povem, da ko je potrebno se postavi tudi pred poznano osebo in je ne izpusti iz hiše če mili da je kaj vzela!
Primer:
Smo imeli prijatelje na obisku in ko so se vstali je eden od njih pozabili telefon na mizi. Ko je vzel telefon z mize je pes, ki je pred tem mirno ležal in se ni zmenil za nikogar vstal in se postavil pred njega ter ga ni izpustil dokler nism jaz vzel telefon. Tako da je bil kolega zelo presenečen in malo prestrašen. Seveda sem mu potem jaz telefon nesel ven iz hiše.

Jih imam pa še dosti primerov ki so zelo zanimivi seveda pa nobeden ni bil kako bi temu rekli "tragičen mogoče" ko bi moj pes komu kaj storil.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #14 : sobota, 03.04.2004 : 10:11:01 »

Živjo! Smiley

Hvala odgovor.No za kaj jaz mislim imeti psa?Jah poleg družinskega in prijatelja tudi z njim kaj početi.Recimo sledarstvo,reševanje izpod ruševin...Za kar je pač pes najbolj primeren in kar mu najbolj ustreza.V glavnem kar njaveč 'potegnit' iz njega.

papa
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šnavcerji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines