mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:16:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šnavcerji - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šnavcerji - čvek  (Prebrano 40980 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pikolina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #15 : ponedeljek, 28.06.2004 : 10:34:20 »

Pozdravljeni,

mogoče je bila ta tema že kje objavljena, ampak (iskreno povedano) nimam časa brskati po starih temah...  Undecided
Odločili smo se za nakup črne srednje šnavcerke, kontaktirali smo nekaj vzrediteljev s Češke in enega z Reke, *****. Stvari se odvijajo zelo hitro - prvi mejl sem gospodu poslala v soboto, že čez kako uro pa smo dobili odgovor, da imajo še eno psičko in da jo lahko pridemo iskat že v nedeljo. Zvečer naj bi ga samo poklicali, da bi se dogovorili glede veterinarja. Starši so ga poklicali in se dogovorili, da pridemo v sredo tja in psičko pogledamo in odpeljemo (če nam bo všeč). Po prvotnem navdušenju pa nas je zaskrbelo, če poteka vse kot bi moralo. Prejšnjo psičko smo namreč kupili pred 12imi leti in smo v bistvu spet začetniki, kar se nakupa tiče. Glede na to, kaj vse se dogaja z mladički, me zanima, če to psarno poznate oz. veste kaj o njihovih kužkih.

Že vnaprej hvala za pomoč!
Logiran
Pikolina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #16 : ponedeljek, 28.06.2004 : 11:01:29 »

Hvala!

Sicer pa mi je mami ravno sporočila, da je govorila z veterinarjem, ki ji je odsvetoval nakup psa na Hrvaškem in jih hkrati pojasnil proceduro... (karantena, ogled inšpektorja z naše vet. uprave itd.)
Tako, da mi je zmeri manj jasno, kako si ta vzreditelj predstavlja vse skupi?!
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #17 : ponedeljek, 28.06.2004 : 11:24:07 »

Hvala!

Sicer pa mi je mami ravno sporočila, da je govorila z veterinarjem, ki ji je odsvetoval nakup psa na Hrvaškem in jih hkrati pojasnil proceduro... (karantena, ogled inšpektorja z naše vet. uprave itd.)
Tako, da mi je zmeri manj jasno, kako si ta vzreditelj predstavlja vse skupi?!

Več si lahko prebereš na http://www.gov.si/vurs/

LP nina
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #18 : ponedeljek, 28.06.2004 : 15:36:07 »

Prosim administratorje teh strani, da obvestijo, kadar kakšno stran premaknejo v drugo temo. Večkrat sem že opazil, da je bila kakšna stvar brez opozorila zakaj in kako premaknjena (ali celo določeni komentarji izbrisani!!), sam pa sem potem kar nekaj časa 'taval', da sem jo našel. Tako kot to. Hvala.

Sicer pa mi je mami ravno sporočila, da je govorila z veterinarjem, ki ji je odsvetoval nakup psa na Hrvaškem in jih hkrati pojasnil proceduro... (karantena, ogled inšpektorja z naše vet. uprave itd.)
Tako, da mi je zmeri manj jasno, kako si ta vzreditelj predstavlja vse skupi?!


Kakšno karanteno? Jaz ti svetujem, da ga ne uvažaš. Ker v tem primeru boš imela eno VELIKO goro problemov, kot je npr. ravno ta karantena in še več stroškov. Samo, kot svojo lastnino ga čez mejo pelješ, kje pa piše, da bi morali na carini videti, da ga uvažaš Wink Tukaj se moraš pač znajti.

Citat
Starši so ga poklicali in se dogovorili, da pridemo v sredo tja in psičko pogledamo in odpeljemo (če nam bo všeč).

Mladički so vsi zelo prikupni in dvomim, da vam ne bi bila všeč. Zato bodite previdni in se ne 'zaženite' prehitro. Obisk vzreditelja vam pa tudi jaz zelo zelo močno priporočam. In ne v sredo ampak tako da ne bo pričakoval. Že kar danes ali pa jutri! Tako boš že kar veliko izvedela o vzreditelju (prijaznost/neprijaznost) in ali je vse tako kot je treba pri mladičkih. Tako ne bo imel časa za morebitno 'šminko'. Preglej mladičke, biti morajo čisti in urejeni, s postriženimi krempeljčki, čistimi ušesi in nenapetimi trebušči, brez glist. Morajo biti živahni in zdravega videza. Povprašaj vzreditelja o vgrizu mladička, morda je ta nepopoln ali nepraviln. Zahtevaj na vpogled rodovnik mame in očeta, vzrejna dovoljenja in potrdila o morebitnih zdravstenih pregledih. Naj ti vzreditelj pokaže mamo mladičkov, da jo spoznaš, če je možnost naj ti pokaže tudi očeta. Bodi pozorna v kakšnem okolju živijo njegovi psi ali je skrben in ima zanje dobro urejeno.

Verjamem, da gre za dobrega vzreditelja, vendar se za vsak primer pozanimaj še na kakšnem hrvaškem forumu npr. http://***
Veliko sreče!
Logiran
Pikolina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #19 : torek, 29.06.2004 : 16:32:22 »

Danes sem klicala na VURS in so mi povedali, da karantena ni vec potrebna. Ampak zdravnisko spricevalo po evropskih standardih in mikrocip, kar moramo urediti s hrvaskim veterinarjem, kuzka pa potem "carinis" na obrezju.
Mene sicer zmeri bolj skrbi, kaj je s to kuziko, da se je hocejo "znebiti" tako na hitro - mogoce ker je stara (ze) 10 tednov?    Huh
Zato me pa tako zelo zanima, ce kdo pozna to psarno. Ze dva dni poskusam priklicati *****, ampak se ne oglasi, na mejl pa na klubu ocitno tudi ne odgovarjajo....
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #20 : sreda, 30.06.2004 : 14:45:45 »

Pikolina!
Sem velika ljubiteljica srednjih šnavcerjev,saj sem jih imela in vzrejala tudi sama.Še danes nisem prebolela svojega Korija,zato verjetno še do danes nisem našla šnavcerja,kot ga hočem imeti.Glede uvoza psa ni nobenih problemov,tista psička za oddajo ni prestara,jaz osebno raje kupim psa,ki je že malo starejši,takrat se bolje vidi kakšen je(zobovje,dlaka,postava,karakter...)Pred kratkim so imeli leglo v Naklem,lahko se pozanimam o mladičih,mama je lepa žal pa ne vem kje so parili.
LP Neva
Logiran
Pikolina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #21 : sreda, 30.06.2004 : 22:02:39 »

ja, snavcerji so face  Wink sem starse vmes skusala prepricat, da bi se odlocili za mehkodlakega psenicnega terierja... pa jih ni tolk ocaral kot mene  Wink
Poznamo to leglo iz Nakla - kontaktirali smo jih pred dobrim mesecem, ampak so bili vsi stirje psicki ze oddani  Undecided
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #22 : ponedeljek, 05.07.2004 : 19:22:24 »

Pikolina, kaj je s psičko? Ste bili na ogledu ali ne? Če želiš se lahko jaz pozanimam pri hrvaških kolegih, če kaj vedo o tej psarni Jasta. Psičke se želijo na hitro znebiti? Hmm mislim, da to ni problem, saj je stara le 10 tednov in primerna za oddajo. Lp
Logiran
Pikolina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #23 : ponedeljek, 05.07.2004 : 22:04:28 »

Rhapsody je ze doma! Pri nas  Cheesy
No, doma smo se zlo na hitro odlocili, da gremo to psicko pogledat in ce bo vse OK, jo vzamemo. Najprej je vse skupi zgledalo mal cudno, okolica hise pa to... pa se dejstvo, da ma ta druzina 12(!!!) odraslih snavcerjev nas je mal begalo. Ampak smo zlo hitro spremenili mnenje - vzreditelja sta res uredu, vidi se, da imata toliko psov iz ljubezni do njih ne pa zaradi zasluzka ali cesa podobnega. Vsak vecer nas tudi pokliceta, v kratkem gremo k njim na trimanje in piknik... skratka, dobro se je izslo.
Psicka je pa seveda najvecji cukrcek - ful zivahna, radovedna tko da nam ni dolgcas. Danes sva sli za vsak slucaj se k nasi veterinarki pa je rekla, da je lep zdrav kuzek. Samo bolhe ji nagajajo  Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #24 : torek, 06.07.2004 : 07:19:06 »

No lepo, me veseli, da se je fino izšlo. Cheesy Nekateri imajo tudi po 20 psov doma. Nič takšnega, če je za pse dobro poskrbljeno. To so psarne, kjer jih vzrejajo, kamor spada tudi tvoj vzreditelj. Veliko sreče in veselja z Rahapsody! Lp
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #25 : sreda, 18.08.2004 : 23:56:22 »

No Pikolina in kako kaj vaša Rhapsody, zdaj ko je že malo zrastla?
Logiran
Pikolina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #26 : četrtek, 19.08.2004 : 09:40:56 »

Hej,
naša Rhapsy pridno raste, še bolj pa postaja nagajiva in živahna - včasih še preveč Wink Ampak jo krotimo (al pa ona nas....), hodiva tudi na pasje igralne urice, čist je navdušena nad agilityem, septembra jo pa čaka mala šola. V kratkem gremo tudi k njeni prejšnji družini na obisk - na trimanje. U glavnem, vsi smo čist navdušeni in mam občutek, da bo to ena zelo razvajena kužika =)
Morm poiskat kako fotografijo manjšega formata - da vidite to malo črno zver Wink

Lp, A.
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #27 : petek, 20.08.2004 : 16:53:03 »

Ja saj za ***** sem že večkrat slišal, sem tudi videl njihov home page in vedel, da bodo imeli mladiče. Stvar je v tem, da so ostalim članom družine bolj všeč poper sol šnavcerji. Pa tudi glede na to, da smo imeli konec julija in začetek avgusta vsi planirane počitnice, bi to z majhnim psičkom prišlo malo navzkriž. Ta psiček, ki naj bi še ostal v Jasti pa je sedaj star že kar malo čez 4 mesece, tako kot vaša Rhapsody, če se ne motim. Pa ne vem kako se to obnese, če pripelješ domov psička starega 4+ mesece?
Ti si verjetno videla tega psička? A je z njim mogoče kaj narobe, da ga niso mogli oddati ali je bil to preprosto ni bilo dovol interesentov?
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #28 : četrtek, 26.08.2004 : 21:39:44 »

Pikolina: mogoče hodita vidve s tvojo lepotičko na igralne urice v Lesce? Roll Eyes
Logiran
Pikolina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #29 : petek, 27.08.2004 : 10:26:40 »

mary, jap, ampak jest bi jo raje hudicek imenovala  Wink

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šnavcerji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines