mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.04.2024 : 00:06:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pasji Jedilniki
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji Jedilniki  (Prebrano 29293 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KillaBabe
gost
« : sreda, 27.02.2002 : 22:46:33 »

Hojla,

prosila bi vas ce bi morda Smiley lahko napisali kaksen jedilnik za kuzke. Doma pri fantu imajo eno psicko  s kar sestimi mladimi kuzki in bi rada pomagala pri hranjenju. Ker imam bolj malo znanja o pasji prehrani bi vas prosila da pomagate Cheesy. Recimo tako da se napise kaj dajete zjutraj, opoldne, zvecer oziroma kolikokrat na dan in kaj. Pac vas jedilnik. Ostale teme sem prebrala tako da nekaj ze vem  Grin. Upam da nisem prezahtevna.  :-/

Vesna
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 28.02.2002 : 08:49:33 »

Em, te zanima jedilnik za te male kužke ali nasplošno jedilniki naših domačih odraslih pesov?
Naš dobi ponavadi konzervo (ne celo, 1/3) , pest briketov ali malo suhega kruha in ogromno zelenjave.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sirtaki
gost
« Odgovor #2 : četrtek, 28.02.2002 : 13:44:45 »


Moji zelo velikokrat dobijo kuhane makarone in sardele iz konzerv...oziroma namesto makaronov riž  Tongue Če pa se nam ne da kuhati (ponavadi skuhamo ogromen lonec za nekaj dni), pa se morajo pač zadovoljiti z briketi. Aja velikokrat dodajamo tudi zelenjavo.

Hranim jih pa enkrat dnevno, in sicer zvečer pred zadnjim sprehodom. Stari so pa od 2-14 let.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 28.02.2002 : 18:45:18 »

Aha, ok.
No, moj je star 6 let (bo 6, 8.6), hrano pa dobi okrog štirih oziroma po sprehodu (drugem).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
KillaBabe
gost
« Odgovor #4 : petek, 01.03.2002 : 12:26:12 »

Hojla,

psicka Lina je stara 4 leta, mladicki pa 3 tedne. Drugace pa me zanimajo jedilniki VASIH psov. Grin Tako da dobim in tudi drugi uporabniki foruma, ki so se bolj neuki (kor jaz) neko predstavo o prehrani psov razlicnih pasem in starosti. Smiley Smiley

Lp, Vesna
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : ponedeljek, 04.03.2002 : 14:20:03 »

Jaz hranim svojo skoraj 9 letno mešanko s konzervami in briketi Technicall Senior (za starejše pse). Kombiniram tudi z briketi Sience diet in konzervami Hobby dog. Kadar dobi kuhano hrano (to je 3x ali 4x na teden) ji skuham piščančje želodčke, riž ali polento in korenje, rumenjak. Naslednji menu je npr. makaroni, ribe iz konzerve, kuhana cvetača, brokoli... Kaja ima ful rada sadje zato ji ga dajem v velikih količinah (jabolka, banane, kivi...) Je tudi kislo zelje, grah in fižol, vendar ji s tem postrežem le redko (po teh dobrotah namreč izredno smrdi naokrog  Grin). Hranim jo enkrat na dan, okrog dveh popoldne, drugače pa dobiva priboljške večkrat na dan. lp
Logiran

Tjazi
gost
« Odgovor #6 : ponedeljek, 27.05.2002 : 08:43:07 »

Lep pozdrav    Wink

Danes sem prvič na tej strani in mi je zelo zanimiva.
Imam vprašanje. Huh

Dva dni nazaj smo dobili Zlato prinašalko,stara je sedem tednov, pa me zanima,kaj je najbolje in kolikokrat na dan, da ji dajem za jest. Dva dni sem ji dajal Pedigre Junior trikrat na dan. Zelo rada je čeprav se še privaja na novi dom.Ali ji lahko dam ostanke od kosila (koščke govedine, zakaj ne,ja).

Saj hočem, da bo zdrava kot ribice.

Že v naprej hvala za odgovor.   Čao  Smiley
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #7 : ponedeljek, 27.05.2002 : 09:36:09 »

Hja, Tjazi, tudi ribice niso zdrave, ce ne papajo pravilno.  Wink
Od kar imamo pse, torej od kar zivim, so nasi psi jedli ze marsikaj. To pomeni, da smo jim vcasih kuhali - makarone, polento, riz, meso in zelenjavo. Oba bokserja sta dozivela kar lepo starost 10 let. Ko je umrl drugi in je z nami ostal samo se takrat 13-letni koder, sem se odlocila, da druzino razsirim s shar peijko in se vrnila od vzrediteljev s strogim navodilom SAMO BRIKETI! Prepricali so me njihovi psi, ki so bili vsi po vrsti - od takrat nekajtedenskih mladickov, preko mladih in odraslih, pa do njihove, mislim, da takrat 9-letne basettke - v fantasticni kondiciji in stoodstotni dlaki, za kar verjetno ves, da zna biti pri shar peiju ob nepravilni prehrani velik problem. In tako smo cez nekaj tednov prisli domov z malo kepico in vreco briketov. Pa sem se odlocila poizkusiti z briketi se pri kodru. Kupila sem mu brikete za stare pse in od takrat naprej se je cudezno izboljsalo stanje njegove  kolcne displazije in tudi s hrbtenico ni imel vec tezav, pa ceprav sta mu prej ti dve stvari ze resno grenili zivljenje. Po tem je zadovoljno zivel se tri leta, ko ga je izdalo srce.
Pa ne bom lagala, da moje pese ne dobijo nobene cloveske hrane. Dobijo, le da je to zelo zelo redko. Kaksen navaden jogurt, skutico, pa vcasih tudi le zanje kuhane ribice.
Zakaj ne ostankov hrane za ljudi? Zame je prvi in najpomembnejsi razlog, da ljudje vnesem v svoje telo mnogo prevelike kolicine soli, pomisli, kolikokrat prevelika je ta kolicina sele za nase stirinozce in kako mocno obremeni ledvice.
Sama imam zelo dobre izkusnje s hranami TehniCal, Nutro in Chichopee. Prisegam na kanadske proizvajalce, saj imajo zelo stroge norme pri izdelavi hrane za zivali.
S konzervami je pa tako, nas Fik - koder, je imel nanje blazno alergijo, in to ne na katerekoli, ampak na vse mozne variante Hillsa in TehniCala (v 17-ih letih odkrijes marsikaj). Zdaj se jim raje izognem, razen ob izrednih priloznostih, pasjih rojstnih dnevih ipd.
Madona, jaz pa ne znam nic na kratko napisat!  Roll Eyes
Pa vseeno upam, da bo kaj pomagalo.
Lep pozdrav in pocohaj malcico v mojem imenu,
Mojca
Logiran
mrris
gost
« Odgovor #8 : sreda, 19.02.2003 : 06:03:45 »


Citat

Hojla,

zanimajo me jedilniki za vase pse. Lahko pac napisete katero pasmo imate potem pa s cim, kolikokrat na dan in koliko ga hranite....da zgleda nekaj takega kot jedilniki za ljudi Smiley Smiley Smiley

lp, Vesna


Če bi se rada prikupila svojim kužkom, poglej Leonidine recepte na strani http://www.geocities.com/kdptuj/ . Poglej pod "Informacije". Nasveti o prehrani so v rubriki "prehrana in nega psa", nekaj izvirnih receptov pa v rubriki "nekaj kuharskih receptov...". Upam, da boš našla kaj zanimivega zase.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9 : četrtek, 13.03.2003 : 21:55:58 »

Pasji jedilniki so tudi v knjigi Domača pasja kuharica. Na veliko so omenjene banane Shocked Huh Cheesy Nisem vedela, da so banane za pse...
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #10 : petek, 14.03.2003 : 11:41:50 »

Moja frajla skoraj vsako juto dobi polnjen kongo s sadjem,  pusto skuto in kosmiči. Ponavadi narežem na koščke kar je pri roki: korenčke, jabolka, banane, kivi, hruške..., dodam žlico skute in kosmičev ter nafilam kongo. Preostanek sadja pa pojemo ostali družinski člani skupaj z jogurtom  Smiley
Drugače pa je Lunin jedilnik (3 leta) sestavljen iz 2/3 briketov in 1/3 doma pripravljene hrane. Se pa držim načela, da domače hrane (pripravljene posebej zanjo) ne mešam z briketi, ampak ji raje ponudim dva obroka. Doma pa kuham večinoma riž in kašo, včasih tudi makarone, zraven dam še zmiksan surov korenček in skuhano meso - ponavadi piščanca. Včasih dobi tudi sardine, skuto, kuhano jajce ali jogurt. Pripravljeni hrani dodam še žlico sončničnega ali olivnega olja.
Za enkrat ni bilo nobenih prebavnih težav. Drisko je imela samo enkrat in mislim, da je bila kriva polenta. S takim načinom prehrane sva se rešili zelo hudega srbenja in drugih težav s kožo.


Logiran
volk
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #11 : torek, 08.07.2003 : 21:42:19 »

moj labradorec star 2 leti dobi ostanke če pa ostankov ni pa kakšno konzervo ali pa pasje špagete včasih pa tudi brikete
Roll Eyes
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #12 : četrtek, 10.07.2003 : 12:07:17 »


Ostanki od ljudi niso hrana za pse Sad, ker vse kar
je za človeško prehrano, pač ni dobro za psa.

                lp erika
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #13 : četrtek, 10.07.2003 : 12:31:33 »


Citat


Ostanki od ljudi niso hrana za pse Sad, ker vse kar
je za človeško prehrano, pač ni dobro za psa.

                lp erika


Pa pogosto tudi za clovesko ne. Wink

Lp, Mojca
Logiran
volk
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #14 : petek, 11.07.2003 : 12:10:01 »

UPS!!! Sad Ne bom mu  vec djal ostankov.Od sdaj naprej pa samo pasjo hrano in kdaj kaksno kost. Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pasji Jedilniki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines