mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:34:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kje delam napako??
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kje delam napako??  (Prebrano 11934 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #15 : sreda, 11.01.2012 : 18:46:37 »

Pasja šola pri primernem inštruktorju - TAKOJ!
Sicer ne zagovarjam agresije nad živalmi, ampak ko/če eden od mojih zasika, dobi isti moment tako okoli kepe, da si tega ne dovoli nikoli več.
Imej ga rada, razvajaj ga, ampak prvo kot prvo postavi meje in ga začni vzgajat.

Prosim previdno s takimi nasveti. To si lahko privošči kdo z izkušnjami, ki bo znal to naredit korektno v isti sekundi in takoj postavit mejo. Pri začetniku, ki še nima občutka se lako stvar odvisno od pasme konča z grdim ugrizom.

Drugače je pa večina že napisana, tu ali pa drugje, kjer si tudi postavila isto vprašanje Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #16 : četrtek, 12.01.2012 : 08:52:40 »

Seveda, zato sem pa najprej napisala, naj najde dobrega inštruktorja, ki bo prepoznal problem in jo naučil pravilno postopati  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : četrtek, 12.01.2012 : 12:35:46 »

Sicer nisem videla psa v živo, a po mojem trdnem prepričanju pri 4 mesečnem mladiču, ki začne lesti čez glavo in uveljavljati svojo voljo, ni potrebna nikakršna fizična sila (ne rečem pa, da se je ne sme uporabiti, če je nekomu tak pristop edino razumljiv). Povsem zadostujejo pravila - tistih 10 ali koliko, saj je bilo o tem že ničkolikokrat govora. Začne se z nič ni zastonj, sledi pa nekaj takega kot: obstajajo prostori, kamor pes ne sme, ljudje pa gredo lahko v vse prostore (torej tudi v pasjo uto), pes gre skozi vrata (po stopnicah, ozkih prostorih...)zadnji, pes dobi za jest zadnji, igro, crkljanje...vedno začne in konča človek, kadar se njemu naprdne in nikoli takrat, ko si to zaželii pes, če je pes na poti človeku, se mu mora umakniti (torej nič stopanja čez psa ali umikanja okrog njega), človek pa se psu ne umakne... pa  še nekaj pravil je v tem slogu (ki se jih morajo tisti, ki jim je pes zrastel čez glavo dosledno držati, tisti, ki s psom nimajo problemov pa jih lahko mirno ignorirajo ali jih celo obrnejo narobe, če si želijo povečati samozavest psa). Poleg tega je treba psa utruditi, ga zaposliti s stvarmi, ki jih nima preveč rad (poslušnost) in s stvarmi, ki jih ima rad (trikci, iskanje predmetov ali ljudi, prinašanje predmetov...). Igro z drugimi psi dovolimo dokler je vljuden in drugemu ne teži, iz igre ga večkrat pokličemo in če uboga ga spustimo nazaj. V primeru neposlušnosti ali nespoštljivega vedenja do drugega psa igro končamo in se za morebitne proteste ne zmenimo....
Z enim stavkom: začnemo se vesti kot vodja, ki ve kaj hoče in ima situacijo vedno pod kontrolo. Nespoštovanje pravil se lahko kaznuje bodisi z ignoriranjem (pri čemer povsem mirno naredimo točno tisto, kar smo si zamisili, ne da bi se za proteste psa kakorkoli zmenili) ali (kratkotrajno) osamitvijo...in ne z zmerjanjem in udarci.

Uporaba fizične sile, sploh če ni dosledna in v natanko pravem trenutku ni slaba samo zato, ker bi pes lahko ugriznil nazaj, ampak predvsem zato, ker ne vpliva dobro na medsebojno povezavo vodnik pes, ki naj bi temeljila na medsebojnem spoštovanju in ne na strahu.
Logiran
beauceron-dog
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 03.03.2012 : 21:20:41 »

Pri tej starosti
Logiran
beauceron-dog
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 03.03.2012 : 21:22:35 »

Se opravičujem po pomoti sem poslala sporočilo. Pri tej starosti preizkušajo svoje meje. Smiley
Samo volja in učinkovito preprečevat neželeno vedenje.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kje delam napako??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines