mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:29:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Težave pri srečanjih z drugimi psi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Težave pri srečanjih z drugimi psi  (Prebrano 4281 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« : ponedeljek, 16.01.2012 : 22:25:43 »

Kot nekateri že veste, imamo doma tibetanskega mastifa, katerega glavni skrbnik je moj brat. Sedaj je star 22 mesecev. Po moji skromni oceni je glede na pregovorno "neučljivost" pasme zelo dobro vzgojen, ostala pa je še ena težava.

Na sprehodih ga nikakor ne moremo prepričati, da ne bi vlekel naproti drugim psom, ki jih srečujemo. Ko zagleda psa, začne vlečt, cvilit, se zaganjat, vse v pozitivnem kontekstu igranja, ne kakršnekoli agresije. Je pa seveda ravno zaradi njegove velikosti to moteče, čeprav ga fizično brez težav obvladamo. Na drugi strani ga psi za ograjo niti najmanj ne zanimajo, ne glede na to kakšne teatre zganjajo. Prav tako pa ni težav, ko je gužva psov velika. Z njim smo bili na kar nekaj razstavah, tam je priden, ga drugi psi sploh ne ganejo. Prav tako brat nikoli ni imel težav v pasji šoli, ki jo je obiskoval lansko leto.

Poskušali smo že z raznim preusmerjanjem pozornosti, tako z igračami kot s priboljški, vendar na njih praktično ne reagira. A ima še kdo kakšno idejo, trik, s katerim bi lahko poskusili?
 
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #1 : torek, 17.01.2012 : 11:43:52 »

Reci drugemu lastnika če ima minutko časa, in čakajte tako dolgo, da se pes umiri. Ko se bo ga pohvali in pojdite vsak svojo pot naprej. Ampak bo to prišlo prav samo če ste potrpežljivi. Lahko pa poskusite to s kakšnim psom od prijatelja/znanca.
Druga metoda (če zgornja nebi zalegla) je da takoj ko pokaže "zanimanje" za drugega psa, potegneš za povodec (ne držiš ga pa dalj časa napetega) in greš mimo kot da ni nič tam...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Težave pri srečanjih z drugimi psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines