mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:46:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Vegetarijanska prehrana
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vegetarijanska prehrana  (Prebrano 34435 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 20.07.2003 : 17:27:55 »

Citat

Če je maček lahko vegetarijanec,ki naj bi bil popolno mesojed,je po mojem mnenju lahko tudi pes.


Ne "naj bi bil", ampak kar "je", he he. In zakaj bi ga hranili s hrano, ki zanj ni primerna?

Citat

Če ima nekdo rad meso, še ne pomeni, da bo takšen način prehrane vsiljeval tudi svojemu konju.  


Grin Grin Grin S kravami (npr.) so to poceli (pocnejo)... Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #31 : ponedeljek, 21.07.2003 : 02:24:46 »

Kad bi konji imali ruke, kao što ljudi imaju ruke, crtali bi svoje bogove u konjskom obliku, kao što ljudi crtaju svoje bogove u ljudskom obliku.
Primjer za to su lude krave.A vjerovatno bude na taj način i Zemlja uništena.Ljudskom glupošću, kojom sebe postavlja mjerom svemu.
Ja sam svojim pesima rekel nek od danas idu na vrt i nek lepo paseju i bereju jabuke.Ako žena i ja možemo biti vege, možeju i oni.Mačka je to prva shvatila.Doduše krepala je. Grin Tongue
Logiran
PleasureTroll
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #32 : ponedeljek, 05.07.2004 : 02:57:00 »

Da li  u Sloveniji ima za  kupiti  gotove vegetarijanske hrane za pse Huh Smiley
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #33 : petek, 03.09.2004 : 18:55:25 »

Naša psička ne je vegetarijanske hrane. Hranimo jo z briketi Proplan. Zanima pa me, koliko sadja lahko pes poje na dan. Mi ji sicer ne damo dosti sadja (nekaj jagod grozdja, malo melone, lubenice...), ampak gospodična si gre sama utrgat kakšno jabolko, hruško, breskvo... in kar še najde (si pa gospodična postreže samo z najlepšimi sadeži, črvive pusti nam Grin). Driske nima. Ji lahko pustimo da si sama postreže ali je bolje, da ji poskusimo preprečiti samopostrežno?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #34 : petek, 03.09.2004 : 19:41:16 »

Ravno pretiravati ni treba. Ce pa dobro prenasa, pa tudi okej. Grozdja ali rozin pa ne dajaj, je "strupeno" za pse.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #35 : petek, 03.09.2004 : 20:44:17 »

Aja?HuhHuh? To pa res nisem vedel!! Na srečo naša ni imela nobene reakcije, je dobila pa na dan mogoče 5 jagod grozdja.
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #36 : sobota, 04.09.2004 : 08:49:57 »

Grozdja ali rozin pa ne dajaj, je "strupeno" za pse.

Ali lahko tisto "strupeno" malo bolj podrobno razložiš?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #37 : sobota, 04.09.2004 : 11:04:54 »

Povzroci odpoved ledvic in/ali jeter.

http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1939&articleid=2409

http://urbanlegends.about.com/library/bl_toxic_raisins.htm

http://www.aspca.org/site/PageServer?pagename=grapes

http://www.snopes.com/critters/crusader/raisins.asp
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #38 : sobota, 04.09.2004 : 11:44:24 »

OK, vendar mislim, da je tu bolj problem pri psih, ki imajo prost dostop do samih vinogradov, brajd ipd., torej do neopranega -  špricanega grozdja in ne toliko v primeru naših foteljskih psov, ki dobijo vsake toliko kakšen grozd pa še ta je že zaradi samih nas nevem kolikokrat opran.
Drugače pa osebno menim - čeprav tudi moje psice občasno dobijo sadje, posebno nore so na lubenico -, da je pes že po naravi mesojeda žival in naj tako tudi ostane.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : sobota, 04.09.2004 : 12:07:44 »

Na eni izmed povezav je tudi odlomek, kjer razlagajo, da to, ali je grozdje spricano ali pa domace "nespricano", nima prav nobene veze. Niso npr. pesticidi tisti, ki povzrocijo odpoved, temvec grozdje samo, neka snov ali snovi, ki so v grozdju.
Glede mesojedstva se ne strinjam, za vegetarijanstvo pa tudi nisem. Smiley

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #40 : sobota, 04.09.2004 : 12:42:09 »

Res je, drugje pa piše:

Toxin
Unknown if it is a mycotoxin (produced by a fungus), pesticide, heavy metal, or a yet-unidentified toxin.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #41 : sobota, 04.09.2004 : 13:55:45 »

Vendar psi reagirajo tako na "domace nespricano" grozdje, kot tisto iz trgovine, sami testi glede toksinov, tezkih kovin in pesticidov pa so bili negativni.
Jaz osebno se s tem pac ne bom igrackala, dokazov je popolnoma dovolj, zato moj pes ne bo dobil ne svezega grozdja, ne rozin.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #42 : sobota, 04.09.2004 : 15:38:37 »

Nanook.....ti ga malo biksaš, da se ti smejejo vse tja dol do Hrvaške.
Pes nas tvoji povezavi je od 7.30 zjutraj do 4.30 popoldan pojedel pol vedra grozdja, kar ne pomeni, da bomo kar zagnali paniko in psom prepovedali jesti grozdje.

Zafnani pa znate biti s temi vaši psi. Le kaj bi povedali o, če bi znali govoriti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #43 : sobota, 04.09.2004 : 16:05:50 »

Ja, PETIT, prej ko bodo ljudje ugotovili, da mene "bas boli" kaj si folk misli, prej bodo nehali sebi lase puliti. Pha, pa pravijo da je izguba las dedna. Grin Wink Oh, sveta preproscina, bi rekli. Roll Eyes

Kaj ko bi malce pobrskal po danih clankih in pa v google vtipkal, hm ne vem, recimo "grapes and renal failure", "grapes for dogs", "grapes and kidney failure" itd..

Verjetno si v svoji vnemi spregledal par stvari. Poskusi se enkrat.  Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : sobota, 04.09.2004 : 17:11:30 »

Aha, sem vedela, da se je o grozdju ze razpravljalo in sicer tule-->http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=8;action=display;threadid=428;start=30. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Vegetarijanska prehrana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines