mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:30:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Vegetarijanska prehrana
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vegetarijanska prehrana  (Prebrano 34430 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #60 : sreda, 16.05.2007 : 16:22:03 »

Najprej si moraš razčistit zakaj z veterinarsko prehrano, veterinarska prehrana ni nujno lahka, lahko pa je. SEveda je tukaj vprašanje zakaj ima psička probleme s težo, ali je to kakšen bolezenski znak ali jo enostavno preveč hranite ali pa dobiva preveč bedarij, namesto kvalitetne hrane. Raje premislite najprej kaj je razlog in poskusite zmanjšati obrike ter ukinite priboljše. Seveda pa najpomembnejše povečajte gibanje!
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #61 : sreda, 16.05.2007 : 16:26:22 »

tis, če si boš prebrala kake raziskave, potem boš videla, da ni le bav-bav. pa verjetno ste ji tudi dali kako na dan, ne pa 150 gramov na 5 kg telesne teže, a ne? pa še na krvi se ji pozna, da je bila zastrupitev. tore je le nekaj na tem...

Brez zamire, vendar se mi zdi podatek o količini rozin na dan zelo neodgovorno!
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #62 : sreda, 16.05.2007 : 16:29:12 »

Jaz sem svojega shujšala z dieto piščanec riž ali testenine. In je samo to. Rezultati so vidni, in kar je bistvo tudi zdravstveno stanje se je izboljšalo.
Da bi pa psu dajal samo vegi hrano? Undecided  Jaz osebno nikoli, pes je mrhovinar in potrebuje meso, seveda v malih količinah tudi zelenjavo, saj mu ne škodi. Vendar vsak dan vegi? NE! Angry Saj ni nobena manekenka, ki mora biti shirana do kosti!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #63 : sreda, 16.05.2007 : 21:44:56 »

Se strinjam z McKruster. Ni mi jasno, zakaj bi psa hujšala z vegetarijansko prehrano? Vegetarijanska prehrana tudi za ljudi ne pomeni nujno dietne prehrane v smislu hujšanja. Poznam kar nekaj debelih človeških vegetarijancev.

Izključiti je treba bolezenske vzroke za debelost, ukinit vse priboljške, prepovedat babicam, mamam, tetam itd. da psa hranijo po mili volji, povečat gibanje.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #64 : četrtek, 17.05.2007 : 09:12:07 »

Citat
Brez zamire, vendar se mi zdi podatek o količini rozin na dan zelo neodgovorno!

hvala za tvoje mnenje...
ampak, če bi si prebrala celotno temo, bi vedela, zakaj je do tega prišlo. in da ji sigurno ni nihče načrtno dnevno dal 150 gramov. Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #65 : četrtek, 17.05.2007 : 11:25:11 »

Vendar vsak dan vegi? NE! Angry Saj ni nobena manekenka, ki mora biti shirana do kosti!
Ja, in nekdo ji vsak dan je vegi je ziher shiran do kosti, ane.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #66 : četrtek, 17.05.2007 : 11:28:13 »

nekateri psi zaradi pomanjkanja potrebnih snov v prehrani (npr. če jedo samo vegetarjansko hrano) postanejo zelo napadalni
Pa mimo tega tudi ne morem..nisem nek zagovornik vegetarijanske hrane pri psih, samo takele  larifari izjave pa tudi nikomur ne koristijo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 17.05.2007 : 16:57:16 »

V bistvu eno od aminokislin (ne spomnim se zdaj katero, neki na t) povezujejo z agresivnostjo (pomanjkanje te aminokisline->agresivnost). Nima pa to veze z vegetarijansko prehrano.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #68 : četrtek, 17.05.2007 : 18:29:23 »

Mogoče bom zdaj koga užalila, a ljudje, ki hočejo iz psov naredit vegetarijance, za moje pojme niso čisto pri pravi. Pa kaj vam je ljudje?Bi radi pse spremenili v ljudi? Proti vegetarijancem nimam nič za povedat,a pasji vegetarijanci??? Pes že od nekdaj je meso.V mesu so pomembne hranilne snovi, ki jih pes rabi. To je za moje pojme mučenje. Psi so še vedno delno zveri, ki obožujejo meso in to je dejstvo.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #69 : četrtek, 17.05.2007 : 20:05:14 »

Meni osebno se zdijo pa za psa bolj primerni vegetarijanski briketi kot pa (samo) ostanki od kosila. Pa to niti ni tako redko....
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #70 : četrtek, 17.05.2007 : 20:26:07 »

Ja, in nekdo ji vsak dan je vegi je ziher shiran do kosti, ane.


Ne to ne! Vendar psom VSAK DAN DAJATI VEGI HRANO!  Shocked
Halo pa kaj vam je ljudje? Pes je mrhovinar, seveda pa mu se lahko daje vegi, ne pa vsak dan! Lips Sealed
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #71 : četrtek, 17.05.2007 : 20:26:58 »

Mogoče bom zdaj koga užalila, a ljudje, ki hočejo iz psov naredit vegetarijance, za moje pojme niso čisto pri pravi. Pa kaj vam je ljudje?Bi radi pse spremenili v ljudi? Proti vegetarijancem nimam nič za povedat,a pasji vegetarijanci??? Pes že od nekdaj je meso.V mesu so pomembne hranilne snovi, ki jih pes rabi. To je za moje pojme mučenje. Psi so še vedno delno zveri, ki obožujejo meso in to je dejstvo.

Se podpišem pod ta post!
Logiran
kikiriki
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


« Odgovor #72 : sobota, 19.05.2007 : 15:42:40 »

Dajemo ji brikete od hilssa  adult chicken.Enkrat na dan zjutraj.Začela pa bi zato ker imamo velike površine vinogradov in sadovnjak.In vsakič izkoristi priliko da poje kaj.Včasih si iz garaže vzame kar 3 na dan jabolko.Ko grozdi dozorijo jih nonstop je.Celo pozimi ko so že čisto gnili.
Logiran
kikiriki
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


« Odgovor #73 : sobota, 19.05.2007 : 15:54:44 »

Saj jaz ji ne bi vedno dajala samo vegi res nisem zato da je pes shiran ampak če bi kaj pomagalopa ja.Problem je tudi da vsaki ki pride na degustacijo vina ji nekaj  malega da.Kot naprimer suho klobaso kruh sir...In največkrat tisto zbruha.Imamo pa nekje v juniju en dan odprtih vrat nakaterega pride od 150 do 200 ljudi.In otroci ki jih pripeljejo sem da ne rečem kaj grdega ji nosijo cele sendviče in potem tako bruha da mislimo da se bo zadavla.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #74 : sobota, 19.05.2007 : 16:08:20 »

Na vašem mestu bi preprečila, da obiskovalci prihajajo v stik z njo. Ne samo, da je debela, ker jo kar naprej hranijo, ampak ji to tudi škodi, saj bruha!

Ko imate obiskovalce, jo preprosto za tisti čas nekam zaprite.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Vegetarijanska prehrana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines