mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 03:25:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Vegetarijanska prehrana
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vegetarijanska prehrana  (Prebrano 34443 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #75 : sobota, 19.05.2007 : 17:39:12 »

Tudi jaz mislim enako kot Kalsang. Preprečiti ji morate, da jo drugi ljudje hranijo. Namesto vegi prehrane ji raje daj light brikete in malo več naj se giblje. Kadar je hiša polna jo je treba nekam zapret, ko pa je ljudi manj pa jih prosi, da ji nihče ne sme dati ničesar. Si pa izmisli, da ima kakšno alergijo ali kaj podobnega, saj je potem res bolana, ko ji je slabo.

Lp
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #76 : sobota, 19.05.2007 : 19:49:43 »

jaz se tudi strinjam s Kalsang in tudi sama to prakticiram. pač ne grem več tja na obisk, kjer ne upoštevajo mojih želja, ali pa bi jo umaknila, če bi prišli k meni na obisk in ne bi upoštevali prošenj.

marsikdo pač ne razume, da lahko psu že majhen košček kakšne zadeve škodi, mu povzroči drisko....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #77 : sobota, 19.05.2007 : 22:00:01 »

Ja, folk je pac glup in ne poslusa, kaj cmo. Grozdja pa naj raje ne je.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #78 : ponedeljek, 21.05.2007 : 08:05:51 »

Ej,saj obstajajo tudi hrane,ki so namenjene psom z nagnjenostjo k debelosti,spadajo pa pod veterinarske diete.RC ima tak progam z hranama Obesity in Weight control.
LP Tjaša
Logiran
kikiriki
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


« Odgovor #79 : ponedeljek, 21.05.2007 : 17:32:21 »

Hvala.Bom probala uresničit tisto z grozdjem.
Logiran
maychy21
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #80 : ponedeljek, 17.11.2008 : 18:55:45 »

em kot vegetarijanka, sem tudi strinjam, da psa narediti za vegetarijanca nene...ok če so to zdravstveni razlogi (poznam enega psa, ki pač je alergičen na meso), ampak tko pa tut jst ne bi dajala ji le vegetarijanske hrane...razmišljam, da ker je žal moja psička alergik in je pač samo te brikete proti alergiji, da bi ji kdaj pa kdaj tudi te vegetarijanske brikete kupila, če bi jih seveda mela rada in ji nebi povzročalo težav...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #81 : ponedeljek, 17.11.2008 : 20:02:25 »

maychy21, prosim za prevod zgornjega sporocila; beri: locila, velike zacetnice in manjkajoce crke.

V bodoce bodo taki zmazki, ki jih bo kdorkoli napisal, enostavno izbrisani.
Logiran

maychy21
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #82 : ponedeljek, 17.11.2008 : 20:11:52 »

O se opravičujem.
Torej, kot vegetarijanka, se tudi strinjam, da psa narediti za vegetarijanca ni pravilno.
Ok če so to zdravstveni razlogi (poznam enega psa, ki pač je alergičen na meso), ampak drugače pa tudi jaz ne bi hranila psa le z vegetarijansko hrano. Razmišljam, da ker je žal moja psička alergik in je pač samo te brikete proti alergiji, da bi ji kdaj pa kdaj tudi te vegetarijanske brikete kupila, če bi jih seveda mela rada in ji nebi povzročalo težav.
Upam, da je zdaj bolj razumljivo.
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #83 : ponedeljek, 01.06.2009 : 08:18:38 »

Živjo,

sama sem veganka in tako sem se odločla tut za Pajka. Ne pravim, da mu mesni briketi niso všeč, vem da mu ni salama, mu je ljubša veganska, vendar iz etičnih razlogov sem se odločla da mu bom dajala Ami brikete, preprosto ne bom kot ljubiteljica živali podpirala tako svinjarijo, ki je potrebna za mesne brikete.
kot pes, ki je bil zlorabljen, je po nekaj mesecih pridobil na teži, dlako ma lepo, nobenega prhlaja tko da ne vidim razloga zakaj bi menjala hrano. Zanima me, če je med vami kdo, ki pravtako uporablja Ami več let in kakšne so izkušnje? Kajti na različnih forumih sem zasledila, tut veterinar je reku, da psi naj ne bi jedl žitaric(koruza), medtem ko jih Ami vsebuje kot 99% ostalih briket.

ps: zdj mali poleg mene leži, je dou vseštiri v luft in smrči...Smiley
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #84 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:16:30 »

V osnovi je pes mesojedec in za svoj obstoj potrebuje hrano na osnovi živalskih beljakovin.Ti si se za veganstvo odločila po svoji lastni presoji,tvoj pes se to ne more.Tudi v naravi se pes ne prehranjuje z zelenjavo(trava in koreninice)ampak je to le dodatek,ki omogoča boljšo prebavo.Druga stvar je intoleranca na živalske beljakovine.Vendar je takih psov izredno malo.
O njegovi prehrani in svojih etičnih predsodkih pa bi si morala priti na čisto preden si si nabavila psa.
V današnjih časih,ko je prehrana psov odvisna od ljudi in ne več od psov samih smo jim dolžni zagotoviti vse tisto,kar pes za svoj razvoj in obstoj potrebuje.In to vsekakor ni samo zelenjava.
LP Tjaša
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #85 : ponedeljek, 01.06.2009 : 12:38:15 »

lunca, če se jaz prav spomnim biologije, ne gre toliko za živalske beljakovine, kot za aminokisline živalskega izvora - ki so tudi v mleku, jajcih, skuti, siru...

V osnovi naj bi bil pes vsejed, mačke pa bolj mesojede, ni nekako tako?

Jaz sem svoje mačke hranila s hrano Ami (kastrirana samca, imela sta težave s sečnimi kamni oz. peskom), vendar se je potem nekaj časa ni dalo naročiti in smo šli nazaj na RC.

Sama nimam predsodkov kar se tiče BRIKETIRANE hrane brez mesa. Se mi zdi, da je Ami še vedno boljša od raznih Pedigree in podobnih, ki vsebujejo stranske proizvode predelave mesa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #86 : ponedeljek, 01.06.2009 : 13:18:11 »

izkušnje mojega sorodnika: kot vegetarijanec je bil skrajno navdušen nad to hrano. Sprva je zgledalo krasno. Potem pa sta mu obe psici  zboleli - prva po par mesecih, druga, mlajša, je zdržala precej dlje. Rezultat: drago zdravljenje, draga dietna hrana, ki niti slučajno ni več vegetarijanska. Meni je bila hrana sumljiva od vsega začetka, ker je specifikacija tako pomanjkljiva. Najcenejša normalna hrana iz supermarketa ne bi mogla narediti toliko škode.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #87 : ponedeljek, 01.06.2009 : 17:49:29 »

Lanabela, za čim pa sta zbolela in kako se je to kazalo? Kakšni so bili izvidi? Me resno zanima.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #88 : ponedeljek, 01.06.2009 : 18:21:06 »

Lanabela..a po tej Ami hrani? Huh

Glede na dosedanje izkušnje z Astorjem in glede na to kateri briketi mu odgovarjajo imam v planu še preizkusit vegetarijanske. Očitno ima alergijo na živalsko beljakovino.
Sedaj sem tukaj prebrala za to Ami hrano in našla tudi na internetu. Celo posladke!!! Saj ne moreš verjeti... Cheesy

Sama sicer nimam popolnoma nobenih izkušenj s tako hrano pri psih... Shocked
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #89 : ponedeljek, 01.06.2009 : 18:40:14 »

Punce, samo ad informandum, tudi Techni-cal ima vegi brikete. Mi jih imamo kot priboljšek za učenje in Pega jih ima presenetljivo zelo rada. Sem šla gledat deklaracijo, ni zapisanega nič živalskega. Piše, da so hipoalergene.
Mogoče v pomoč, verjetno se lažje dobijo, ker Techni-cal imajo marsikje.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Vegetarijanska prehrana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines