mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:48:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija na hišne pršice
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Alergija na hišne pršice  (Prebrano 11847 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LARAIZGAJK
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : ponedeljek, 23.01.2012 : 21:08:33 »

Imam leto in dva meseca staro labradorko. Konec poletja se je začela močnopraskati z zadnjimi tacami po prsnem delu in po ušesih. Ker ni in ni hotelo biti boljše kljub dietam, jo je veterinarka testirala in ugotovila, da je alergična na hišne pršice. Dobila je antihistaminike, ampak ni nič boljše. Ima kdo kakšen nasvet?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.01.2012 : 21:41:24 »

Moji psici, zdaj stari 9 let, so pred cca 7.leti, na VF tudi diagnosticirali alergijo, test pa je bil + LE na tri tipe hišnih pršic.
Dejansko ima takrat, ko se začne kurilnna sezona še kakšen izbruh, ki traja teden ali dva, izkazalo pa se je,
da je veliko verjetnejši krivec za praskanje, ki je trajalo 24/7, hrana.
Tudi njej antihistaminiki niso pomagali, pomagal je le medrol, če pa ga ni dobila, pa praskanje (tudi prsa in trebuh ter uhlji)
 ponoči in podnevi, na sprehodu ... še spati, reva ni mogla.
No, po dolgotrajnem, večletnem trudu, smo tudi s pomočjo homeopata zadevo stabilizirali, na en izbruh poleti, ko je najbolj
vroče (natančnega vzroka še zdaj ne vem) in enega, ko se začne kurilna sezona.

Hranim pa jo izključno z vet. dieto RC Sensitivity control, z eno vrsto beljakovin in eno vrsto ogljikovih hidratov, ki je sicer
prekleto draga, a jo zelo dobro prenaša, ostalih prehranskih pregreh pa takorekoč ne pozna, razen občasno, naravno sušenih
ovčjih vampov.

Je pa res, da se kožne zadeve umirjajo zelo, zelo počasi, medtem, ko je za sprožitev potrebno res zelo malo.
Logiran
LARAIZGAJK
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 23.01.2012 : 21:48:21 »

Moja se praska samo pred spanjem, včasih tudi pol ure skupaj in zjutraj, ko se zbudi.
Trenutno je samo konjsko meso (kmalu bom bankrotirala  Cheesy) in ribe, za prilogo pa ovsene kosmiče in proseno kaše. Zdaj sem začela dodajati piščanca in ni nič razlike.

Ja, pri katerem homeopatu ste zdravili vašo psičko? Jaz sem bila s prejšnjo (prave diagnoze je ni znal nihče postaviti) pri Krušiču, pa ni imel kakšnega uspeh.
Menda homeopati lahko dobro zdravijo alergije.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.01.2012 : 22:07:57 »

Če se praska le pred spanjem in ko se zbudi, so verjetno glavni krivec res pršice.
Kje spi? Pomaga vsakodnevno sesanje in brisanje tal, čim manj tekstilnih oblog,
 še bolje pa je, če lahko daš njeno ležišče, vsaj občasno, za nekaj ur v zmrzovalnik  Wink

Takrat, pred toliko leti, nisem našla nobenega živalskega homeopata, pa naju je prijazno
sprejel človeški, z zagotovilom, da bo to "mala malica", a žal ni šlo tako hitro  Sad Ampak se je
očitno vseeno splačalo. Danes bi se verjetno najprej poslužila bioresonance, ker se mi
zdi, da so učinki terapije lahko hitrejši.
(Tudi na tem forumu se da najti enega od naslovov)
Logiran
LARAIZGAJK
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #4 : torek, 24.01.2012 : 09:50:45 »

Veterinarka na VF mi je svetovala imunoterapijo. Zdaj čakam na injekcije iz Španije. Ima kdo s tem kaj izkušenj?
Hvala.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5 : torek, 24.01.2012 : 09:55:47 »

Preberi si teme v tem delu, pa še tukaj smo nekaj pisali Wink http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7660.15.html
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #6 : torek, 24.01.2012 : 14:47:29 »

Veterinarka na VF mi je svetovala imunoterapijo. Zdaj čakam na injekcije iz Španije. Ima kdo s tem kaj izkušenj?
Hvala.


Ja, smo dali skozi vse: izločevalno dieto, hiposenzibilizacijo ... Žal je naša Čara izredno burno odreagirala že na nizke doze
alergena, zato doze ni bilo mogoče višati in terapije nismo mogli zaključiti. Tudi zato smo s soglasjem dr.K. šli na alternativo.
 Je pa stvar zelo individualna, odvisna od psa, njegovega imunskega sistema, vrste alergena ... zato ni pravila.
Srečujem pa psa, ki je že slabo leto na injekcijah in je prepoznavno drugačen  Smiley

Vsekakor sem prepričana, da podpora z alternativo nikakor ne more škodovati, čeprav je tudi tukaj, vsaj v začetku, pričakovati
poslabšanje stanja (govorim o homeopatiji, ker to pač poznam)  Smiley
Logiran
LARAIZGAJK
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #7 : torek, 24.01.2012 : 20:17:16 »

Hvala za vse nasvete. Bom sesala, prala njeno posteljo... 

Kako bo z imunoterapijo, bomo pa videli. Res se bojim, da bo na začetku burna reakcija.
Mi znate povedati, koliko časa na začetku imunoterapije traja poslabšanje - skratka, po koliko časa se obrne na boljše - če seveda sploh se?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #8 : torek, 24.01.2012 : 21:04:20 »

Prati je treba na dovolj visoki temperaturi (60+), kar vsak material ne prenese, učinkovito pa je zamrzovanje,
posebej, če imate doma hladilno skrinjo, pri "normalnih" zimah se posteljo lahko da tudi na zunanjo temperaturo  Wink

Odziv na alergen pa je zelo individualen in je nehvaležno karkoli napovedovati.
Praviloma, po navodilih, dozo alergena zelo počasi večamo, da ima telo čas sproti
delat / večat količino protiteles (povedano malo po domače)
 
Kot sem rekla, je bila pri naši psici že v začetku reakcija zelo burna in brez pomoči medrola ni šlo,
ta pa tako vedno naredi "čudež"  Undecided

Logiran
LARAIZGAJK
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #9 : torek, 24.01.2012 : 21:20:25 »

Oh, ti medroli. Res so čudežni, a kaj, ko imajo toliko stranskih učinkov. Mojo prejšnjo labradorko sem na koncu zdravila z medroli (ni bila alergija), pa je bila revica vsa napihnjena.
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #10 : torek, 14.02.2012 : 10:15:26 »

Nam so zgoraj že našteti ukrepi pomagali le delno. Najbolj je pomagal Accari, sprej proti pršicam, ki sem ga pošpricala po sedežni, zavesah, posteljah, skratka vsepovsod...  S tem in zamrzovanjem briketov, smo sedaj tako daleč prišli, da ne potrebujemo nobenega medrola in se ne praskamo. In sedaj, ko sem hotela kupiti nov Accari (prej sem imela zalogo), ga nikjer več ni za dobiti!!! Ne v lekarnah, ne v Sanolaborju, baje da je problem v proizvajalcu. Že dva dni sem na internetu in iščem nadomestilo, vendar sem podobne zadeve proti pršicam, ki se jih lahko nanese tudi na spalne površine, našla samo v Ameriki in ne pošiljajo k nam...
A mogoče kdo pozna kakšno alternativo oziroma ali kdo ve, če bi kakšna eterična olja lahko skupaj namešala in bi bil podoben učinek?
Končno sem uspela najti zmagovalno kombinacijo in si oddahnila, sedaj pa to... Cry

Sestava Accari spreja ;

ACCARI
higiensko razpršilo z eteričnimi olji za prostore

Preprečuje - nevtralizira - uničuje.

Pršice, s prostim očesom nevidni paraziti, s katerimi v stiku preživimo velik del svojega življenja, živijo in se razmnožujejo na najrazličnejših mestih, kot so preproge, zavese, žimnice, blazine in tapisomi. Pršice proizvajajo snovi, ki še posebej pri občutljivih ljudeh lahko povzročajo osnovne alergične reakcije, kot so težave pri dihanju, kihanje, kašljanje, astma. Ker za uničenje teh parazitov ni dovolj le upoštevanje osnovnih pravil higiene in čistoče, vam predstavljamo izdelek ACCARI.

ACCARI s pomočjo protiparazitnega učinkovanja olja melalevke (čajevca) in eteričnega olja timijana deluje na pršice s fitoučinkom, ki je za človeka povsem neškodljiv. Njegovo učinkovanje je na več nivojih, in sicer uničuje odrasle pršice in njene ličinke, zavira njihovo gibanje in razmnoževanje, preprečuje dozorevanje jajčec. ACCARI se z lahkoto razprši po prostoru, tako da že majhne doze zadostujejo za učinkovanje na velikih površinah. Ne vsebuje alkohola, ne masti, ne pušča madežev ne sijev na tkaninah, ne moči, hitro izhlapeva in za seboj pušča svež  vonj.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #11 : torek, 14.02.2012 : 14:08:33 »

A imaš še embalažo oz. sestavine, ki sobile notri?
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #12 : torek, 14.02.2012 : 22:13:08 »

Sestavine (v angleščini) : Methylal, Aqua, Parfum, Melaleuca alternifolia oil, Thymus vulgaris oil.

Danes klicala še naprej in očitno tega sploh več pri nas ne bo za dobit... In nobeden od lekarnarjev, s katerimi sem govorila, ne ve, da di sploh obstajala kakšna podobna zadeva, torej ni nadomestka pri nas... V Ameriki je vsaj 20 takšnih sprejev, enega sem našla v Avstriji - sprej stane 12 eur, poštnina pa 17  Angry
Če ne bom nič našla, bom tega naročila, da sprobam.

Tudi ko sem brala forume od alergikov jih je veliko uporabljalo ta Accari in ne morem verjeti, da sedaj na slovenskem trgu ni nič podobnega za alergike, ki jim je ta zadeva, po komentarjih na forumih sodeč, zelo pomagala... Huh
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #13 : sreda, 15.02.2012 : 11:47:25 »

Pomoje ajnfah ko pasulj - če imaš zraven mogoče še razmerja v procentih si lahko narediš doma, sicer pa sprobaš. Eterična olja kupiš, dodaš metilni alkohol (upam da se dobi kje) in vodo in daš v pršilko - pred uporabo fejst pretreseš in seveda prej sprobaš na nečem, da vidiš če je mešanica ok glede puščanja madežev. Če fejst smrdi dodaš še kakšno olje pomaranče ali sivke - po želji.
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 15.02.2012 : 22:35:25 »

Ni napisanih razmerij na embalaži.

Sem naročila tistega iz Avstrije, da vsaj sprobam, če je enak učinek kot Accari. Če ni, bom poskusila sama nekaj skupaj napacati... Nimam pa blage veze v kakšnih razmerjih. Bom malo prebrskala po internetu...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #15 : petek, 18.05.2012 : 07:54:17 »

Oho, tole je pa za nas tudi zanimiva tema. Tale Accari sprej bomo izdelali doma. Pa fajn bomo preprali pasje ležišče ter še bolj redno sesali.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #16 : petek, 18.05.2012 : 08:16:51 »

luna7 - menda pomaga tudi, če imaš v stanovanju ionizator zraka.
Poleg ostale preventive, seveda (sesanje, pranje 60+, zmrzovanje, ipd).
 Wink
Držte se!  Kiss Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #17 : petek, 18.05.2012 : 08:23:06 »

S in M, hvala, bom danes pogledala, kaj se da dobit, ko že grem v podoben nakup. Pa sem o njem že pred leti razmišljala, zdaj pa bo kar dober razlog. Hvala za idejo!  Kiss Kiss
Moram pa vseeno povedat, da se praska znatno manj.  Cheesy Cheesy
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #18 : petek, 18.05.2012 : 08:33:49 »

 Afro
Pa še to: sesalec obvezno s hepa filtrom. Čiščenje s paro se ne priporoča, ker dviguje relativno vlažnost v prostoru in nima dokazanega učinka. Pa obvezno večkrat-dnevno hitro zračenje.
Dekce naj bodo iz umetnih materialov.
Takojšnja akcija v tej smeri in vzdrževanje stanja učinkuje neverjetno hitro.
Fullllll vesela, da ste bolje.  Cheesy
 ljubezen
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #19 : petek, 18.05.2012 : 08:47:07 »

Uhm, hvala, zdaj si mi dala še en odgovor...  Wink čohati se je intenzivneje začela tudi, ko sem zamenjala dekico v kletki... in ta dekica je iz bombaža. Pred tem je imela mehko košarico iz blaga iz umetnih materialov....Pa jo imamo še tukaj!  Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija na hišne pršice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines