mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 08:24:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: muci izpada dlaka - ima kdo kako izkušnjo?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: muci izpada dlaka - ima kdo kako izkušnjo?  (Prebrano 9213 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
submartian
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« : nedelja, 19.02.2012 : 12:56:20 »

potrebovala bi kak nasvet. eni mojih muc (imamo 4 - vse notranje z občasnim izhodom na teraso, ki je zagrajena in s katere se ne da v prostost) je predvčerajšnjem odpadlo nekaj dlake na strani telesa (oz. smo opazili da je razredčena). Včeraj smo bili pri veterinarju pa zaenkrat ne vedo kaj bi to lahko bilo. Naredili smo sicer test za mikrosporijo, čeprav se muca popolnoma nič ni svetila (pod lučko) pa tudi sicer ni videti, da bi ji kaj manjkalo (tudi dlaka je sicer lepa in bleščeča, na koži pa tudi ni praskic ali karkoli spremenjenega). Ali ima morda kdo izkušnje? Se mi zdi, da je danes delček še malo večji. Hvala za kakršenkoli nasvet. Barbara
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1 : torek, 21.02.2012 : 19:29:04 »

Bolhe so tudi en tak razlog, da odpada dlaka oz. si jo same izpulijo. Lahko pa je tudi kakšen psihičen izvor: naša si puli dlako, kadar ima kakšno psihično obremenitev, ki pa je lahko zelo neznatna oz. je mi ne opazimo. Tudi alergija bi lahko bila. Upam, da imate dobrega veterinarja, ki se bo poglobil v zadevo... Wink Pa upam tudi, da ni mikrosporija, ki jo lahko prineseš tudi na čevljih v stanovanje in, če je klima ugodna (=imunski sistem mačk ni najboljši...), se hitro kaj pojavi...
Logiran
submartian
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #2 : torek, 21.02.2012 : 21:26:01 »

najlepša hvala za odgovor, sem čisto znervirana. trenutno ne zgleda, kot da bi se večalo - je praktično isto. test za mikrosporijo oz. rezultati trajajo 3 tedne, meni se zdi noro 3 tedne čakat križem rok. vet je ok samo mislim, da je tu malo prevelik zalogaj zanj, ker nima pojma kaj bi to bilo. najbrž bolje, da gremo še k kakšnemu drugemu veterinarju, ki je morda bolj specializiran na muce. sem pozabla omenit, da imamo tudi 2 psa, ki bi teoretično lahko kaj prinesla v stanovanje. sicer pa to ni naša najobčutljivejša maca, tako da ne vem, najbrž je vedno lahko psiha. sem pa mislila, da je trenutno premraz za mikrosporijo?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : torek, 21.02.2012 : 22:35:48 »

Je mozno, da se je macka zlizala (psiha, alergija)?
Logiran
submartian
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 22.02.2012 : 08:01:12 »

teoretično možno je, da bi si zlizala - tisti večer ko smo zadevo odkrili, nas čez dan ni bilo doma. psihično je tamala sicer kar stabilna (spremembe in narobe postavljene molekule ponavadi prizadanejo drugo muco) pa tudi apetit ima kot volk. alergija bi lahko bila samo ne vemo na kaj. pred par meseci si je eden od mačkov spraskal dlako izpod brade - ampak to do krvi in smo takoj ugotovili, da je imel reakcijo na hrano (novo kupljene mačje priboljške, ki se jim reče sushi). zadeva se mu je tudi takoj pozdravila in nova dlaka je zrastla. pri tamali pa na kožici ni nobene praske ali ekscema in tudi nismo ugotovili, da bi se kaj več praskala. sicer pa se vse 4 muce že misijo.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : sreda, 22.02.2012 : 14:25:22 »

Pa pri kakšni grobi igri ali mlatenju grejo tudi lahko kar šop(k)i stran.
Logiran
submartian
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 22.02.2012 : 21:12:33 »

najlepša hvala vsem za odgovore. trenutno je velikost nespremenjena, maco pa na veliko cartamo (kolko se pač pusti). Kolegica je rekla, da bi ji flek lahko namazali s propolisom, da to pomaga za vse žive tegobe. Mislite, da je to OK?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : sreda, 22.02.2012 : 22:28:02 »

Raje ne. Ce na kozi ni sprememb, nima nikakrsnega smisla razen spackanja dlake, ce pa je, bo pa peklo in bo z lizanjem naredila se vecjo stalo.
Logiran
submartian
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 23.02.2012 : 07:59:47 »

ok, hvala. ne bomo mazali.
Logiran
submartian
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 29.02.2012 : 22:32:47 »

mini dlakice rastejo Smiley upam, da bo vse nazaj zrastlo. hvala vsem za pomoč in ideje.
Logiran
submartian
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 10.03.2012 : 20:22:57 »

in seveda je danes tudi prislo potrdilo z vet. klinike, da miš nima mikrosporije Smiley dlakice pa ful poganjajo.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #11 : sobota, 10.03.2012 : 20:41:11 »

Super veselje veselje
Prekleta banda, kako nas znajo predriskati, sta mene moja tudi že ene parkrat, pa se je izkazalo, da sta se samo stolkla.
Logiran
submartian
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #12 : torek, 13.03.2012 : 21:46:46 »

jap hehe ful so barabe, sam si mislim okok če paničarim, sam da na konc ni nič resnega. apropos, zdjle že cel večer norijo in se kregajo... lol za risanke delat so Smiley) lego (ex-ata adams) pa javka, nas skup kliče in se sekira če "njegovega" mačka mikastijo... super so vse te zverke Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: muci izpada dlaka - ima kdo kako izkušnjo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines