mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:13:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Preveč svetlo blato
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Preveč svetlo blato  (Prebrano 19235 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« : sreda, 22.02.2012 : 21:06:54 »

Ne vem kam naj dam vprašanje, upam da sem vsaj približno zadela.

Gal že dva dni kaka svetlo blato, čisto svetlo blato. Ne vem kako naj opišem, čisto čisto svetlo rjave barve, kot barva zelo svetlega lesa oziroma pohištva recimo. Ali pa barva jajčne lupine. Hranim ga isto kot prej, pojedel ni nič takega. Sicer je živahen in ne izgleda nič bolan ampak ta kakica mi ne da miru. Tako blato je imel naš že pokojni kuža pa so mu odpovedala jetra ampaj se je videlo, da je bolan in tudi urin je imel temen in ni hotel jesti. Gal ima normalen urin, jé tudi zanj normalno. Sicer ga bom v petek peljala na veterino, če ne bo bolje ampak, če se komu sanja kakšni bi lahko bili vzroki za tako svetlo blato bi bila hvaležna. Ker mi začnejo živci delati od skrbi in potem vidim same smrtonosne diagnoze.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : sreda, 22.02.2012 : 21:10:27 »

Jaz te lahko edino vprašam, če je jedel kakšno slastno kost  Undecided ... ampak to itak že sama veš, da bi bil lahko (normalen) vzrok za svetlo blato.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2 : sreda, 22.02.2012 : 21:47:32 »

Ne ne, ne jemo slastnih kosti. Vem, da bi sicer to lahko bil vzrok ampak žal ni.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : sreda, 22.02.2012 : 21:51:44 »

Pol pa upam, da so jetra res OK ... Undecided objem
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 22.02.2012 : 21:54:00 »

Ali je možno, da bi bila hrana kako "spremenjena"? Ste mogoče novo vrečo načeli?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #5 : sreda, 22.02.2012 : 22:22:52 »

Ne, ravno jo končujemo v bistvu. Hranim ga pa z Orijen briketi. Ma, res nobene spremebe...priboljški stalno isti, palčke za zobe, briketi in VMP tableti (vitamini, minerali, proteini) oziroma pol tablete pa ne čisto vsak dan. Pa Lux ima čisto enak režim prehranjevanja pa ima lepo normano rjav kakec.

Edino kar sem zdajle pomislila, a je možno da so Orijen briketi premočni, ker so tako beljakovinski? A lahko to kaj na jetra vpliva?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : sreda, 22.02.2012 : 22:23:45 »

Ne bi bilo nic narobe, ce naredite en chech up pri vetu, pa se malo kri pregledate ...
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #7 : četrtek, 23.02.2012 : 11:32:36 »

Ja saj gremo, jutri gremo krvno sliko narediti pa malo jetrne encime pogledati, če ne bo uredu pa v ponedeljek dopoldne na fakulteto k Pavlinovi.

Sem pa prebrala, da je svetlo blato lahko tudi znak, da je nekaj z žolčem narobe. A se da to tudi ugotoviti s pregledom krvi ali so za to kakšni drugi pregledi potrebni?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #8 : petek, 24.02.2012 : 19:11:07 »

Jetrni encimi povišani, jetra povečana, žolčnik nenormalno velik, dehidriran. 

Naredili smo krvno sliko in ultrazvok. Prostata uredu, ledvica uredu, jajčka uredu.
Dobili smo antibiotik, probiotično pasto in odvajalo, da se žolčnik prečisti. Mora več piti, kar ne vem kako naj naredim. Meni se zdi, da nič manj ne pije kot ponavadi.

Najbrž bom šla v ponedeljek še na VF malo bolj natančno krvno sliko narediti in še po eno mnenje glede żolčnika.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #9 : petek, 24.02.2012 : 19:12:16 »

Od česa bi pa to lahko bilo?
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #10 : petek, 24.02.2012 : 20:05:39 »


Edino kar sem zdajle pomislila, a je možno da so Orijen briketi premočni, ker so tako beljakovinski? A lahko to kaj na jetra vpliva?

Jest bi raziskala tudi tole hipotezo.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #11 : petek, 24.02.2012 : 20:12:12 »

Pojma nimam. Tudi na veterini ne vedo.

Sem vprašala tudi glede briketov pa pravijo da ne, da bi se to prej na ledvicah poznalo. Bom pa za vsak slučaj tudi brikete zamenjala. Ampak sploh ne vem za katere brikete naj zamenjam, ker sem probala že vse in Orijen so edini, ki jih kolikor toliko rad jé.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #12 : petek, 24.02.2012 : 20:13:43 »

Hmm, kako pa bi lahko smrtniki raziskali vpliv briketov na jetra?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #13 : petek, 24.02.2012 : 21:12:29 »


Dobili smo antibiotik, probiotično pasto in odvajalo, da se žolčnik prečisti. Mora več piti, kar ne vem kako naj naredim. Meni se zdi, da nič manj ne pije kot ponavadi.

Pri nas ima ena sicer problem s tem, da pije preveč  stop, ampak ta mali pa pije praviloma zelo, zelo malo in ga rehidriramo tako,
da mu ponudimo malo tekočega jogurta pomešanega z vodo. In je ni količine, ki je ni pripravljen spiti  Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #14 : ponedeljek, 27.02.2012 : 16:08:30 »

Nič nismo uredili danes. Ker je minilo komaj dva dni od testiranja jetrnih encimov je baje boljše počakati vsaj en teden do drugega testiranja in ponovno testiranje danes ne bi imelo smisla saj bi bilo rezultati lahko nerealni. Baje tudi pri ljudeh ponovijo testiranje šele po tednu dni ali celo več. Hmmm, ponovimo vajo v petek. Saj Gal je drugače čisto uredu, tudi kakica se je znormalizirala ampak to je posledica antibiotikov in tiste probiotične paste. In zdaj bom živčna vsaj še do petka.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Preveč svetlo blato
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines