mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 05:46:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: KRUH
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: KRUH  (Prebrano 13570 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
u-r-s-h-y
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« : ponedeljek, 23.06.2003 : 15:10:06 »

Pozdravljeni!! Poznam kar nekaj vzrediteljev ki dajejo psom med hrano ali pa za nagrado suh kruh..Naj bi biu dober za prebavo in za dlako (sijoca dlaka) pa se cenejsi je od piskotov in ostalih razvadic Smiley Kaj mislite o tem?  ursa & 3 pasji musketirji
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : nedelja, 06.07.2003 : 12:56:06 »

Hojla,

jaz nasemu malcku dajem obcasno kar prepecenec (v Zitu v BTCju ga imajo eno ogromansko vreco - mislim, da 10 kg - za nekaj cez 700 SIT) in recimo ribe ali konzerve. Kadar imam cas, kar je skoraj vedno, mu pa skuham riz ali makarone in meso (pa ogromno zelenjave). Suh kruh mu je zelo vsec, ker hrusta  Cheesy. Kruh je cisto v redu zadeva, ki jo ima mali zelo rad. Ne vem pa, ce ima ravno zaradi kruha kaj bolj sijoco dlako  Wink. Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #2 : nedelja, 06.07.2003 : 13:17:31 »

Kruh imajo psi sicer radi,ampak meni se zdi,da prevec kruha lahko skodi,ker je to le skrob,tudi ce je suh.Ce pa pes poje kdaj pa kdaj kako skorjico kruha pa po mojem ni nic narobe,razen ce ima alergijo,potem pa je narobe Wink
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #3 : nedelja, 06.07.2003 : 19:35:26 »

Hej hov!

Tobiju redno dajemo suh kruh.Ga ima rad in tudi če ni lačen ga prenaša s sabo po hiši kot igračo....
Ponavadi prav v ta namen spravljam star kruh,da se čisto posuši...Tobek ga obožuje! Cheesy
Logiran
Kaya
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #4 : petek, 27.02.2004 : 11:54:25 »

Ali mladicek star 2,5 meseca lahko je kruh? Namrec nasa bela visavka ga nadvse obozuje!
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #5 : petek, 27.02.2004 : 18:11:46 »

kruh je težko prebavljiv in celo škodljiv, ker povzroča ekcem. ob različnih prebavnih motnjah pa je priporočljivo, da kosmatinec dobi prepečenec, še posebej če ima drisko-tako je napisano na spletni strani kinološkega društva, sedaj se pa sami odločite ali boste temu verjeli ali ne. mislim pa, da je vsaj nekaj resnice v tem, saj so to napisali izkušeni kinologi.

lp
Logiran
Medo
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #6 : torek, 23.03.2004 : 10:29:35 »

Jaz pa sem v knjigi o psih prebrala, da je pse priporočljivo hraniti tudi s kruhom in ne samo z rižem in makaroni...moj ima najraje zakuhan koruzni zdrob v juhi z mesom.

LP!
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #7 : sreda, 24.03.2004 : 06:36:16 »

LP!
Toliko za info: moja mastinčica ima hude prebavne motnje po vsaki zunanji hrani. Priboljški in vse ostalo je odpadlo že od majhnega, ko smo jo prinesli domov. Edina ,ampak res edina hrana, ki si jo je vzela sama in po kateri ni bilo sračke je bil KRUH! Tudi danes, ko je malo večja jo privlači samo kruh. Z mize, kjer so nastavljene vse dobrote(potica,jajca,dunajski,čokolada) bo ukradla kruh. Jaz pravim, da le ne more biti tako škodljiv, če pes sam ve kaj mu paše.
Verjamem pa, da bi bil zelo škodljiv, če bi se psa hranilo samo s kruhom.
LP,Miša
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #8 : sreda, 24.03.2004 : 08:53:48 »

Tudi naša Hera obožuje kruh v vsaki obliki-svež(ki pa ga dobi redko ravno zaradi težke prebavljivosti),star posušen kot posladek in pa prepečenec....
Menim,da je še vseeno boljše za psa,da mu ponudiš kos kruha,kot pa kakšne sladke škodljive stvari...
Poleg tega star kruh pomaga zobem-odstrani obloge in jih naredi bolj bele Wink
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #9 : sreda, 24.03.2004 : 11:10:35 »


Košček svežega kruha gotovo ni škodljiv-ampak samo košček.
Drugače pa je s posušenim kruhom.

Moje bejbe ga dobivajo malo za glodat. Raje dam suh kruh, kot kakšne priboljške, ker doge so občutljive in če bi dajala različne priboljške, vem da bi sledilo blato v tekoči obliki he he
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10 : sreda, 24.03.2004 : 12:16:29 »

Tudi danes, ko je malo večja jo privlači samo kruh. Z mize, kjer so nastavljene vse dobrote(potica,jajca,dunajski,čokolada) bo ukradla kruh.
ja, ja, sem jo videla zadnjic, ko je ze zrezek za vogal drzala ...  Grin
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #11 : sreda, 24.03.2004 : 14:11:50 »

Posušen kruh je zakon priboljšek - zobje pa snežno beli.  Grin

Ko sem enkrat peljala mojega prvega cirneca, ki je imel takrat 10 let, h veterinarju, ta ni mogel verjeti, da je pes toliko star. Rekel je, da imajo takšne zobe mladi psi, ne pa pasji dedki.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #12 : sreda, 24.03.2004 : 20:33:08 »

LP,za vse!
Maja, ne vsega izdati, kaj se dogaja pri nas doma!Sicer pa je moja močnejša polovica sam kriv, če mu je zrezek za vogal držala! Kaj ji pa ni dal kosa kruha!
Tudi naš NO ima pri svojih letih lepe in čiste zobe. Poleg tega, da kure in goske za rep vleče, lopov nemški, krade stare trde kajzarce, ki jih sušimo za drobtine delat!
Jaz pravim, da je trd kruh zakon, namesto priboljškov kupljenih v trgovin. Pa črn mora biti, ker, saj veste, beli še za ljudi ni najboljši!
LP,Miša
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #13 : sreda, 24.03.2004 : 20:50:23 »

drugace pa ja, nasa Spela tudi obozuje trd kruh (da o Kuni ne govorim...)
Logiran
Tonček
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #14 : petek, 22.07.2005 : 06:43:41 »

Naši psički mladički(4mesece) pa hoče soseda vsak dan dajat sveže žemlje (pa to ne samo košček ampak kar celo žemljo ali še več). Zdaj pa ne vem, a je možno, da ma od tega mehko blato (sicer še ni ravno driska, je pa mehko)? Tej ženski smo že skušali dopovedat naj ji ga ne daja, pa se ji ne da nič v glavo vtepst (od kruha pa že nima driske, pravi). Ker je nemogoče bit vsako sekundo s psičko zunaj, ne vem kak naj to preprečimo.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: KRUH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines