mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:20:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Družina - krdelo ?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Družina - krdelo ?  (Prebrano 31680 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #45 : nedelja, 21.08.2005 : 18:57:39 »

brez skrbi, do panike je še daleč. saj se me (panika) niti ne polasti, če gredo VSI TRIJE moji kužki naenkrat pred mano skozi vrata, niti, če se pred njimi vržem na hrbet in se tepejo, kateri od njih me sme prvi "požreti", niti, če imajo vsi trije svoje sprednje tace na pisalni mizi (in zato gave višje od moje). brez panike priznam, da sem omega - samo mojim kužkom je vseeno, ali so alfe, bete, game ali delte - me kar upoštevajo, neglede na to ali sem ravno fi ali ipsilon - pa se me tudi ne bo, če se skrbniku rubrike zdi, da mi manjka znanje slovnice (to me edino tako prizadane, da si zvrtam luknjo v koleno in malo kislega mleka nalijem)
parazitizem - se ti zdi, da bi morali razmišljati o mazohistični naravnanosti ljudi, ki se prostovoljno in večinoma vedno spet spuščajo v taka antibiotična razmerja s svojimi kužki?
kot amenzalizem bi jaz n.pr videl odnos med znamkami in zbirateljem znamk - znamke so tisti "del" odnosa, ki imajo slab vpliv na drugega.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #46 : nedelja, 21.08.2005 : 19:19:58 »

No, to je pa lepo slisati, sem ti ze hotela priporocit Stoparja (Samo brez panike). Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #47 : nedelja, 21.08.2005 : 19:52:50 »

pls explain "Stopar" - zame - kot ne-native-speaker-ja je to nekdo ki stopa (avtomobile, hitch-hiker..)
si mislila na kaj farmacevtskega?  vseeno, saj nisi priporočala.

v mojem postu je bilo tudi vprašanje - samo za slučaj, da si spregledala - seveda niiiiiikakor ni potrebno odgovoriti Smiley

lepo počohaj svojo canis omelensis (čeprav je omela samo polparazit)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : nedelja, 21.08.2005 : 19:57:44 »

Canis omelensis se je pravkar skopal pa zgleda...podganje Canis rattus. Grin Wink

Stopar-Stoparski vodnik po galaksiji (ima napisano "Samo brez panike".), avtor D. Adams.. Wink

Hm, katero vprasanje tocno, tisto prvo, taprevedeno? V tem primeru je odgovor ne. Wink

Ali to drugo o parazitizmu? Ce pa to, pa niti ne bi rekla, da smo mazohisti...pomoje se samo ne zavedamo, da bi ta odnos spadal med parazitske.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #49 : nedelja, 21.08.2005 : 20:13:44 »

to drugo sem mislil - potemtakem so naši odnosi s psi približno taki kot jablana:omela. ok, s tabo se se vsekakor lažje strinjam, kot z nekom, ki trdi, da je george bush mlajši bolj inteligenten kot zadnja os njegovega traktorja.
pa še "moj pasji guru" herr uli koeppel trdi, da večina lastnikov za svoje pse ni nič drugega kot živ odpiralec konzerv - torej, pritrdim ti! psi so paraziti - vsaj velika večina (moji bodo vseeno čez nekaj generacij ptice selivke)
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #50 : nedelja, 21.08.2005 : 20:55:17 »

Jaz se opredeljujem za simbiozo. Ljudje smo (menda) socialna bitja. Pes je ''družabnik, ki ga lahko kupimo...bla bla'' in nanj projiciramo vse sorte svojih čustev ipd. Rešuje našo samoto, poveličuje našo samopodobo, (božanje) znižuje krvni pritisk...(med drugim). Brez, da bi ljudje psa kaj posebej vprašali Smiley. Tisto konzervo mu pa že lahko odpremo v zameno in ga peljemo ven Smiley.
Torej: simbioza Smiley.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : nedelja, 21.08.2005 : 21:19:16 »

Ja saj mutualizem, parazitizem, amenzalizem in komenzalizem spadajo pod simbiozo. Wink

parazitizem je + -
mutualizem je + +
komenzalizem je 0 +
amenzalizem pa 0 -
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #52 : nedelja, 21.08.2005 : 21:42:22 »

noja, potem mogoče ni niti anti- niti simbiotično, ampak poslovni odnos. za vsak mmHg ki mi znižaš pritisk dobiš konzervo....al' pa investiraš konzerve - tud' če ti potem pritisk zvišuje.
kar se reševanja samote tiče - tudi možno, moji trije samoto kvčjemu preprečujejo (je pa res, da nikoli ni nobeden od nas sam, tudi če'b si kdaj kdo želel- težko ;-))
ali ni bolje, da ostanemo kar pri parazitizmu - oni jemljejo, mi dajemo - preklete mrcine, kdo si jih je izmislil Cry
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #53 : nedelja, 21.08.2005 : 21:43:03 »

Ja saj mutualizem, parazitizem, amenzalizem in komenzalizem spadajo pod simbiozo. Wink

parazitizem je + -
mutualizem je + +
komenzalizem je 0 +
amenzalizem pa 0 -

Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #54 : nedelja, 21.08.2005 : 21:47:25 »

odvisno kaj bereš - določeni znanstveniki uvrščajo odnos lovec:plen in parazitizem med antibioze.
meni (verjetno, ker sem moški ;-)) je to tudi logično - jablana mora omelo "futrat" pa nima nič od nje (+/0, če ni +/-)
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #55 : nedelja, 21.08.2005 : 21:48:01 »

Ja saj mutualizem, parazitizem, amenzalizem in komenzalizem spadajo pod simbiozo. Wink

parazitizem je + -
mutualizem je + +
komenzalizem je 0 +
amenzalizem pa 0 -


Aha, se opravičujem, moje srednješolsko znanje biologije je...no, ga skoraj ni več Smiley . Potem pa sem za mutualizem Wink.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #56 : nedelja, 21.08.2005 : 21:50:11 »

ali ni bolje, da ostanemo kar pri parazitizmu - oni jemljejo, mi dajemo - preklete mrcine, kdo si jih je izmislil Cry
Grin Grin
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #57 : nedelja, 21.08.2005 : 21:55:45 »

evo - pa še jaz sem parazit - posesam nanook-ino znanje in vse kar dobi v zameno je moj "broken slovenian" brez locil in velikih zacetnic.
ampak taki pac smo paraziti!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #58 : nedelja, 21.08.2005 : 22:04:53 »

A zdej hoces rect, da ste moski tudi paraziti? Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #59 : nedelja, 21.08.2005 : 22:20:08 »

seveda - ampak tudi to ni tako črno-belo. mahanje z repom ne izraža vedno in izključno veselje!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Družina - krdelo ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines