mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:55:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: kako ''poslati'' dve muci v london z letalom
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako ''poslati'' dve muci v london z letalom  (Prebrano 9660 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« : torek, 24.04.2012 : 10:22:55 »

Zanima me, če ima kdo izkušnje s kako transportirati dve muci v London. Adria ni na seznamu Defre, Lufthansa bi jih transportirala v Munich z vozilom in tam naprej, Air France pa nima ogrevanega prtljažnega prostora. Hvala za kakršnokoli informacijo.
lp
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : torek, 24.04.2012 : 12:16:25 »

Z Adrio muci lahko pošlješ. Vsako v svojem transporterju, ki mora z mačko vred tehtati 8 kg (ampak kakšno kilco-do-pet se spregleda). Je pa drago, če ju pošlješ kot cargo - kar ti tudi na splošno odsvetujem, da narediš; in sicer  s katerokoli letalsko družbo. Tudi v Lufthansinem prtljažniku ni za živali nič bolj prijetno in nič manj stresno kot kjerkoli drugje. Prtljažnik letala CRJ-200 pri Adrii ni ogrevan, čeprav ti zemeljsko osebje na mamo priseže, da je. Men' verjemi - NI.

Kakšne vrste avion leti na kateri liniji, je odvisno od prevoznika in se lahko tik pred zdajci spremeni. Če lahko počakaš do poletja, bo iz Ljubljane v London 100% vsak dan letel Airbus A319, že zaradi olimpijskih iger. Ta ima vse udobje, vključno z ogrevanim in osvetljenim sprednjim prtljažnikom. (Bognedaj zadnjim - malo potipaj kufer, ko ga prevzameš, kako ledeno mrzel je.)

Najlažje je imeti muco pri sebi v kabini, če tudi ti potuješ kot potnik. Če sta muci dve, moraš to dovolj zgodaj najaviti, ker je število živali na posameznem letu omejeno.

Če nobena od teh možnosti ne pride v poštev, najdi nekoga, ki gre z avtom v London in mu plačaj ali ga kako drugače podkupi, da muci vzame s sabo. To bo zdaleč najmanj stresno - tudi zate. Wink  O vseh potrebnih papirjih ti je pa menda vse jasno, a ne?

Tema o letalskih prevozih živali sicer na forumu že  obstaja, pa si še tu kaj preberi:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,19531.0.html

Pa srečno! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : torek, 24.04.2012 : 12:26:08 »

Moj bog, a lahko žival neogrevan cargo sploh preživi? Brrrrr Angry sram
Logiran
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #3 : torek, 24.04.2012 : 12:28:38 »

Adria nima ''potrdila'' in gre mačka za 3 mesedece v karanteno. Defra ima seznam letalskih družb, ki imajo izjemo. Adrie ni med njimi.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4 : torek, 24.04.2012 : 12:36:04 »

Adria nima ''potrdila'' in gre mačka za 3 mesedece v karanteno. Defra ima seznam letalskih družb, ki imajo izjemo. Adrie ni med njimi.
Jst bi se kar zraven usedla, nič kargo pa to... Po mojem te ne pride toliko dražje. Pa še veš, kako potujeta...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : torek, 24.04.2012 : 12:38:53 »

Moj bog, a lahko žival neogrevan cargo sploh preživi? Brrrrr Angry sram

Ne more. Smrtni primeri so že bili. Sad

Adria nima ''potrdila'' in gre mačka za 3 mesedece v karanteno. Defra ima seznam letalskih družb, ki imajo izjemo. Adrie ni med njimi.

 Huh Potem je pa to nekaj novega. Predvidevam, da zato, ker se ne leti več na Gatwick, temveč na Luton - to je pa res bolj majhno in rahlo smotano letališče, najbrž je tudi to razlog. Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #6 : torek, 24.04.2012 : 12:51:47 »


Tukaj je seznam letalskih družb: http://www.defra.gov.uk/files/pets-air-routes.pdf

Tukaj pa defra: http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/routes/

Mucki selita kolega, ki odhajata za stalno v London. V kabini ena oseba ne more imeti dveh muck. On je že tam, ona odhaja za njim.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #7 : torek, 24.04.2012 : 23:03:46 »

A ni tako, da Anglija umika karanteno?
Kaksni stroski so za macke ce letijo same nevem, za pse je neprimerno drazje ce letijo sami kot cargo.
Glede na to da so karte za London poceni (nizkocenovci sicer ne prevazajo zivali), se jim morda splaca enostavno 2x potovati sem in tja, ali pa priti na check in med prvimi in pomasirati katerega od potnikov ce lahko muca uradno leti z njim. Ponavadi se najdejo ljubitelji ki pridejo sami firbcat zraven, ko vidijo da nekdo potuje z zivalmi. Mislim da nekatere letalske druzbe dovolijo tudi prevoz dveh zivali iste vrste v kabini v istem transporterju na osebo, ce le te ne presezejo dolocene teze. Je mozno, da dve macki v boksu ne presezeta 10 kg skupaj z boksem?
Logiran
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #8 : sreda, 25.04.2012 : 07:24:42 »

Anglija je umaknila karanteno 1.1.2012, vendar za lete tja še vedno velja karantena, če letalska družba ni na seznamu. Muci skupaj tehtata vsaj 15 kg.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9 : sreda, 25.04.2012 : 07:44:50 »

Oho, tole pa sta mačkona! Upam, da vam uspe rešiti zadevo čimbolj prijazno mucicam!  Smiley
Logiran
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #10 : četrtek, 26.04.2012 : 06:29:21 »

No našla sta rešitev. Rentanje avta (svoje sta prodala) in z družbo pot do Londona, kjer bodo vrnili avto. Mucka ne bosta zaprta in na mrzlem, pa še blizu lastnice bosta. Cenovno je tudi najbolj ugodno, saj ne bo treba pošiljati še ostale prtljage, saj jo bosta peljala z avtom.
Hvala za vse odgovore.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #11 : četrtek, 26.04.2012 : 07:09:07 »

Sem hotla to predlagati, pa sem imela občutek, da o drugi opciji kot o letalu sploh ni govora. No, super za vse Wink!
Logiran
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #12 : četrtek, 26.04.2012 : 08:02:22 »

Ker sta bila brez avta, sploh nista iskala drugih rešitev. Za ostalo prtljago sta takrat našla tovornjak. No zdaj pa gre prtljaga in mačak skupaj Smiley
Hvala še enkrat vsem skupaj.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #13 : ponedeljek, 07.05.2012 : 09:51:08 »

Super, da so našli rešitev!

Pa tudi informacije o tem, da ni vseeno, s katerim letalom letiš v VB, bodo prav prišle.

Me pa še nekaj zanima, če kdo ve: kaj pa če imaš psa (težjega od 10 kg), sploh lahko leti drugače kot cargo?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #14 : ponedeljek, 07.05.2012 : 09:55:59 »

Ne sram, samo do 8 kg skupaj z boksom.
Logiran
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #15 : ponedeljek, 07.05.2012 : 10:23:40 »

Pa še za pse je neko predhodno testiranje, ki ga za muce ni. Pa pazit je treba tako na letalske družbe (da ni karantene) in letala, da je ogrevan prtljažni prostor.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: kako ''poslati'' dve muci v london z letalom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines