mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:47:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Ko ti po treh letih ne uspe
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ko ti po treh letih ne uspe  (Prebrano 15558 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 20.05.2012 : 06:58:22 »

Kot prvo nisem lastnica ampak skrbnica, ker enkrat za vselej: psi in muce NISO predmeti, ampak so čuteča bitja, zato bi bilo fer da začnemo uporabljati besedo skrbniki, čeprav je v večini prierov današnji odnos do živali res kot da gre za lastnino.

Pajki je spuščen na igrišču in pasjih parkih, je pa res da izkoristi vsako priložnost da zbeži (si je že odpiral sam vrata, skakal čez okno ali pa izkoristil neprevidnost tistih, ki so prišli na obisk, ali pa je včasih tako močno potegnil, da sem padla in je ušel). Na srečo pride po 5ih min nazaj.
Lanabela, Smoki (zadnjo psičko) smo pobrali z ulice v ČG, ko je še komaj stala na nogah. Seveda bi jo lahko pustila tam in rekla da moram najprej zrihtati Pajkija in njega obvladati, vendar sem jo pobrala in pripeljala sem. Zakaj se ni našel posvojitelj. Isto se lahko vprašamo zakaj je forum še vedno poln tem, kjer zanemarjeni kužeki iščejo topel dom. Če sem naredila ogromno napako, da jo nisem pustila tam, tudi prav. Hotela sem samo nasvete tistih, ki imajo psa podobnega karakterja kot Pajki, ker samo taki bodo/boste vedeli o čem govorim.
Še vedno čakam na oprsnico iz elastike, upam da bo pomagala. Sicer se je pa kolesarjenje z njim ponovno izkazalo kot "neprimerno" ali bolje rečeno nevarno Smiley Hvala za nasvete, upoštevam vse kar ste rekli, čas pa bo pokazal svoje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : nedelja, 20.05.2012 : 10:27:07 »

Naši odgovori niso namenjeni samo tistemu, ki je postavil vprašanje ampak tudi drugim bralcem. Mogoče bo koristilo komu, ki si naslednjega psa še ni omislil, pa ga mika, mogoče celo zato, ker pričakuje, da bodo potem težave s prvim psom manjše. NE bodo. V nekaterih primerih lahko prvi pes pomaga pri težavah drugega psa, obratno pa izjemno redko.
Pri vas ste si pse že nabrali, kar je je, bo pač treba veliko delati individualno s posameznim psom, ali pa se sprijazniti s situacijo in pač živeti s psi takimi kot so.

Kar pa se izrazoslovja tiče, pa sem pristaš tega, da se bobu reče bob. Sem lastnica svojih živali, nobena AR demagogija me ne bo ponižala v skrbnico. Naše domače živali so pač naša lastnina. Svobodna bitja sama odločajo o svoji usodi, sužnje pa označujemo, jih prodajamo, kupujemo ali si jih prisvajamo, jim režemo organe, ki so nam v napoto in jih oblikujemo po svojih željah. Tega ne omili noben izraz, še zlasti ker jim svobodo omejujemo vsak dan bolj.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Ko ti po treh letih ne uspe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines