mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 18:12:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 97370 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ales2010
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #15 : sobota, 24.04.2004 : 19:35:51 »

Mislim da ni tistle ker se kuža ne drsa po tleh in nima nič rdeče kože okoli ritke.

Je možno da ima že bolhe???In če jih ima s čim lahko ukrepam?
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #16 : nedelja, 27.06.2004 : 17:12:31 »

Zanima me mnenje:
psička sicer nima bolh, se pa bojim, da bi jihdobila, ker okoli hiše kamor občasno pride na obisk se klati kar nekaj sosedovih mačk. Vem, da so tudi bolhe, saj smo jih že videli lesti po nogah Angry. Sedaj sva se igrala pred hišo in ko sem prišel v stanovanje mi je lezlo najmanj 10 bolh po nogah. Psička sicer dobiva Frontline ampule, ampak glede na to kako so učinkovite na klope, se bojim da ne bi pomagale niti proti bolham. Naj jo pred spanjem pošpricam še npr. z Biokilom?
Hvala in lp.
Logiran
SaraG
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #17 : petek, 30.07.2004 : 13:07:11 »

Živjo!
Mene pa zanima, če so te ampule proti bolham in klopom primerne tudi za mladičke, oz. koliko mora biti kuža star, da mu jih lahko dam?   Huh
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #18 : petek, 30.07.2004 : 14:06:00 »

Malo nazaj vsi govorite, da Frontline drži 3 mesece. Vendar na navodilih piše da drži 1 mesec proti bolham in 4 tedne proti klopom. Huh Pa moj se še kar toliko praska in nič manj, kot se je 2 tedna preden je dobil ampulo, ko sem na njem opazil bolho.....

SaraG meni so rekli, da mora biti star vsaj 10 tednov.

Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : petek, 30.07.2004 : 14:36:29 »

Malo nazaj vsi govorite, da Frontline drži 3 mesece. Vendar na navodilih piše da drži 1 mesec proti bolham in 4 tedne proti klopom. Huh Pa moj se še kar toliko praska in nič manj, kot se je 2 tedna preden je dobil ampulo, ko sem na njem opazil bolho.....
jaz sem tudi že nekje napisala, da je naš Bero po ampulah Frontlina dobil bolhe Shocked Od takrat ima navadno ovratnico in bolh nikoli več ni imel (od tega so že 4 leta).

Lp jana
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #20 : petek, 30.07.2004 : 15:23:17 »

Citat
jaz sem tudi že nekje napisala, da je naš Bero po ampulah Frontlina dobil bolhe  


Zanimivo... Pri nas pa Frontline krasno deluje... Liza še nikoli ni imela niti ene bolhe niti klopa, pa čeprav se večkrat "druži" z bolhatimi krznenimi bitji...  Huh
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #21 : petek, 06.08.2004 : 16:37:54 »

Naš psiček je star 3 mesece in (še) nima bolh. Glede na to da bi vsi radi obvarovali naše ljubljenčke pred bolhami in klopi, mislim da bi že bil čas da mu kupimo tabletke ali ne ? (glede na starost). Zanima me tudi kakšna je razlika med Frontline in Program ?? koliko stanejo te tabletke, koliko jih je v paketu, koliko krat se dajo kužku itd..? Sicer mi je prejšnja lastnica predlagala program ampak nekateri enostavno prisegajo na frontline hmmm:-\ in pa zanima me še pri kakšni starosti ste vi dali psičku 1 tabletko (ko ste zagledali bolho ali prej Wink)

pa lp, bolhica Wink
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #22 : petek, 06.08.2004 : 16:42:10 »

aja še nekaj sem pozabila Grin emm kako delujejo te tabletke ? ali bolho ubijejo, preženejo, bolho sterilizirajo itd.. ?  Huh ne se smejat moji nevednosti Tongue
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #23 : petek, 06.08.2004 : 16:44:51 »

Citat
pa zanima me še pri kakšni starosti ste vi dali psičku 1 tabletko (ko ste zagledali bolho ali prej

Moja psica je stara 15 mesecev pa še ni nikoli dobila Frontlina niti drugih preparatov proti bolham. Drugi pes ima ovratnico.

Psici pa ravno v teh dneh kupujem ovratnico. Sem ji že zadnjič kupila 60 cm dolgo, pa ji je premajhna sram Tongue

Lp Jana
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #24 : petek, 06.08.2004 : 18:38:34 »

aja še nekaj sem pozabila Grin emm kako delujejo te tabletke ? ali bolho ubijejo, preženejo, bolho sterilizirajo itd.. ?  Huh ne se smejat moji nevednosti Tongue

Najbrž misliš ampulo in ne tabletke? Psa se s tekočino namaže po vratu in nad sprednjimi kolki, da preide v kri psa in potem preko krvi, ki jo zaučije bolha ali klop, deluje na njun živčni sistem in ju tako ubije. Mislim da je cena odvisna od teže psa.

Lp
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #25 : petek, 06.08.2004 : 18:53:30 »

Chris najbrž je mislila tabletke Program. Tabletke Program pa bolhe sterilizirajo.

LP nina
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #26 : petek, 06.08.2004 : 19:06:58 »

Potem pa je frontline ampula, ki se namaže (heh jaz pa mislila da jo more pojest Roll Eyes Tongue), program pa tabletke (ki jih vrjetno poje s hrano ?). Ja razlika pa je v tem da frontline ubije, program sterilizira.. aaaaha Grin ampak še vedno ne vem kaj bi blo boljše za bolhe & klope.. hmmm Huh bo pač treba probat;)

Lp, bolhica
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #27 : petek, 06.08.2004 : 19:14:28 »

Prgram je smao za bolhe, na klope nima učinka, Frontline naj bi deloval na oboje, ampak pri mojem ne deluje Tongue

Mi uporabljamo eterično olje in do sedaj nimamo problemov, poleg tega da je bolj učinkovito je še ceneje  Wink

LP nina
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #28 : torek, 10.08.2004 : 15:57:22 »

No..moj ORy ma tudi bolhe..tiste nagravžne ćrne Tongue :PPa je dobil stronghold pa ni nič pomagalo..Za Frontline pa je prelahki..Nimajo doz za tak mičkene kužke Grin Grin Grin
In..kaj naj zdaj naredim?Skopala sem ga..pa nič ne pomaga..Neke praške pa tud ne bi uporabljala...Obstaja kak učinkovit šampon?
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #29 : torek, 10.08.2004 : 16:09:38 »

Živjo!

V sosednjem bloku je ena gospa s čivavo in mislim, da je rekla da ji da kar mačji Frontlain.

Saj je ta mali Frontlajn do 10 kg, jjaz bi mu dala samo pol ampule. Ali si se že kaj pozanimala pri veterinarjih?

lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines