mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:21:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 97458 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #285 : sreda, 16.12.2009 : 13:14:41 »

Na fen se psi navadijo. Prvič komplicirajo, ampak sčasoma je OK, če seveda ne popuščaš in do konca posušiš. Fen pa ne sme preveč vroče pihati (mrzlo pa spet ne, srednja temperatura naj bo).

Če je bila okopana pri vzrediteljici, potem ni potrebe, da bi jo še enkrat kopali. Ali ranice kaj mažete? Če ne, vam priporočam jod. Se hitro posušijo in zacelijo.

Sicer so pa lahko ranice tudi zaradi drugih razlogov. Od praskanja in grizenja zaradi srbečice, ki so jo povzročili bolšji piki, kot alergija na hrano (če ne nastajajo nove, je to še od prej), od grobe igre z drugimi mladiči v leglu, lahko pa tudi od šampona.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #286 : sreda, 16.12.2009 : 13:29:46 »

Če je imela psička bolhe še ko ste jo prinesli domov, morate razkužiti tudi stanovanje, drugače se nadlege ne boste otresli.

Obstajajo tudi šamponi proti bolham, vendar ne vem koliko je priporočljivo z njimi kopati mladiče. Najprej stopite do veterinarja in pozdravite obstoječe ranice.

Sama se sploh nebi odločila za mladiča, ki nebi bil razbolhan (in razglisten) že pri vzrediteljih, sploh pa ga ne bi hotela pred 8 tednom njegove starosti.(Posvojiteve zapuščenčkov so seveda izjema).

Fen se začne uporabljati postopno in na blagi temperaturi. Z veliko volje in potrpljenja se kuža navadi, kar od njega zahtevamo. Ko opazi, da mu kljub zvoku in vetru fen noče nič žalega bo tudi morebiten začeten strah izginil.

Leglo moje psičke se je sklotilo tudi januarja, v mrazu in snegu. Ampak mladički so se že pri skrbni vzrediteljici spoznali s travco in snežinkami. V sončnih dneh jih je odnesla na ograjeno travico in so z veseljem raziskovali snegec.


lp Tina

lp
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #287 : ponedeljek, 28.12.2009 : 11:31:40 »

A se je že kdo ubadal z alergijo na bolšjo slino?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #288 : ponedeljek, 28.12.2009 : 12:55:54 »

Ja, nažalost  sram
Mamina psička je (med ostalim) hudo alergična na bolšjo slino - edino, kar res pomaga, je res redno dajanje stronghold in/ali front line ampul njej in vsem drugim v krzno odetim bitjem okrog nje. Če te zanima še kaj specifičnega, kar vprašaj  Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #289 : ponedeljek, 28.12.2009 : 13:05:01 »

A samo stronghold/frontline s kakim posebnim razlogom (druge znamke ampul ne delujejo dovolj dobro?)? Kolegičina psička si je že trikrat letos do krvi zgrizla hrbet, antibiotiki pomagajo, da se zadeva pozdravi, potem pa spet ista zgodba. Zdaj sumijo, da so krve bolhe.
Je pri vas dovolj samo redno tretiranje z ampulami?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #290 : ponedeljek, 28.12.2009 : 13:17:37 »

stronghold/front line samo zato, ker smo po nekem defaultu pač navajeni nanje. Poskusili smo tudi z alternativnimi zadevami (kapljice, vendar se zdaj imena ne spomnem - bom pogledala zvečer), vendar niso imele nobenega učinka.
Sicer pa takole: psička jemlje precej močna zdravila (vetaraxoid) zaradi cel kup drugih alergij, tako da ti težko potrdim, da so v njenem primeru omenjene ampule dovolj.
Je pa moja prejšnja psička enkrat zaradi bolšjega ugriza imela močno vneto kožo po celem hrbtu, ker je prav tako bila alergična na bolšji ugriz - seveda je antibiotik pomagal pri pomiritvi takratnega vnetnega stanja, potem pa smo tudi pri njej pazili, da je redno dobivala ampule in je pomagalo.
Sigurno pa je bistvenega pomena biti prepričan, da je za močan srbež kriva bolšja slina in ne kaj drugega. Moje izkušnje pravijo, da vse preveč veterinarjev vsako srbenje hitro poveže z bolhami, ni pa vedno tako.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #291 : ponedeljek, 28.12.2009 : 13:20:20 »

edino, kar res pomaga, je res redno dajanje stronghold in/ali front line ampul njej in vsem drugim v krzno odetim bitjem okrog nje.
Pomaga proti odsotnosti bolh, ne pa seveda proti srbežu, ki ga povzročajo v njenem specifičnem primeru tudi druge zadeve oz. alergeni - verjetno sem bila malo nejasna
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #292 : ponedeljek, 28.12.2009 : 13:25:27 »

Jah, za zdaj obravnavajo to kot alergijo na bolhe. Je bila veterinarka proti temu, da bi z dieto preverjali, če je npr. kaka sestavina v hrani kriva.
Hvala za vse info.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #293 : petek, 26.11.2010 : 01:01:57 »

Mene pa zanima, s čim bi lahko razkužila Poppyjevo kletko, skrbi me namreč da se niso v njegovi kletki zaredile bolhe, a se dobi pri veterinarju kakšno razkužilo, s čim imate dobre izkušnje?

Pa še to me zanima, jaz Poppyju redno dajem ampule proti bolham, pa se vseeno praska, nisem pa nikdar našla nobene bolhe in me zanima ali bolhe vidiš če jih pes ima? Ker je pa on edini ki se ves čas praska, čeprav vsak mesec dobi ampule in razmišljam če niso v njegovi kletki bolhe, čeprav jo sicer redno čistim.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #294 : petek, 26.11.2010 : 07:28:56 »

Bolho se vidi takoj, pri svetli dlaki še toliko bolj kot pri temni ampak vidiš najbolj so dejavne zjutraj okoli trebuha in nad repom, tam se najraje zadržujejo. Če se pa pes praska in mu redno daješ ampule je pa lahko alergija na hrano ali pa vse drugo kot bolhe. Če praviš da nisi našla nobene.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #295 : petek, 26.11.2010 : 10:08:09 »

desektin se dobi pri veterinarju Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #296 : petek, 26.11.2010 : 17:19:35 »

Aha, hvala obema za odgovor. Smiley Bom vprašala pri veterinarju za desektin. Ja, nikoli nisem vidla nobene bolhe, morda je res alergija... Ampak praska se pa samo pri glavi oz. pri ušesih, pa ga imam veliko po rokah, vsak dan ga češem in ne vidim nobene bolhe. Me pa zanima kako veterinar ugotovi če ima pes alergijo in na kaj je alergičen?
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #297 : petek, 26.11.2010 : 19:23:40 »

Če se ti praska okoli glave ali ušes ima pes lahko tudi vneta ušesa, in ker ga moti se praska ali pa stresa z glavo. Posvetuj se z veterinarjem.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #298 : petek, 26.11.2010 : 21:56:46 »

Sva že bila pri veterinarju, pa ni videl da bi bilo karkoli narobe z njim, je rekel da če se bom odločila za testiranje na alergijo, naj pač povem, samo ne bi ga rada po nepotrebnem matrala, ampak se pa sprašujem zakaj se praska, zdaj bom poskusila še s tem razkužilom za kletko, če ne pa nam preostane le še alergija...
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #299 : sreda, 29.12.2010 : 13:30:17 »

Morda kdo ve, če bolhe na temperaturi pod 0C zmrznejo?
Včeraj smo našli en pik, danes sem dala novo ampulo, pa oprat posteljnino in vse posesat. Če jih mraz pobije, bi posteljnino postavila še malo ven, drugače gre pa v sušilca, suši zelo vroče in po moje odrasle živali pobije...
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines