mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:42:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 97468 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #300 : četrtek, 30.12.2010 : 09:13:10 »

Pa Biokill ne bo nič škodil, vsaj za pasje zadeve in okolico, kjer se najbolj zadržuje, pošpricat. Mislim, da stene do enega metra visoko, ker bolhe kar visoko skočijo.
Glede temperature pa ne vem - itak je lep dan, pa ne bi škodilo mal preluftat posteljnine.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #301 : četrtek, 30.12.2010 : 10:37:12 »

Biokill, prav tisti originalen naj bi bil tudi za pse. Jaz sem ga moji našpricala, ko je že vse drugo odpovedalo pa moram reči, da deluje. Je pa res, da sm ga gor pustila kakšnih 10min potem sem ga pa dol sprala.
Logiran
ulabong
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #302 : četrtek, 15.09.2011 : 08:20:37 »

Živjo,

mene pa zanima v kolikšnem času opaziš da so se ti naselile bolhe v hiši(ko jih najdeš na psu) in kako veš (vrjetno te grizejo in imaš pike, če ima pes ampulo proti bolham in na njega ne gredo več/ali jih opaziš)??

Hvala za odgovor!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #303 : petek, 16.09.2011 : 12:01:17 »

Da imaš v hiši zalego bolh ponavadi odkriješ šele takrat, ko nekaj dni v stanovanju ni nobene živali. Potem lačne bolhe poskačejo tudi na ljudi. Zna biti grozljivo recimo ko se vrneš iz dopusta, stopiš v stanovanje, ki je bilo 14 dni prazno in imaš, na nogah črno bolh.
Dokler je v hiši pes, gre vse nanj. Če ima ampulo, potem bolhe poginejo bodisi ob kontaktu bodisi po prvem piku, odvisno kaj daš na psa. Pri sredstvih, ki delujejo dlje časa, se bolh znebiš tudi če se ne greš kemične vojne po vsem stanovanju - vse kar se izleže gre na tretiranega psa in sproti pogine. Problem pa je, če imaš nek vir, ki stalno prinaša nove bolhe (zunanje netretirane mačke, ježi...). potem se ti bolhe lepo redijo nekje v okolici bajte, pes nosi v stanovanje stalno nove, ti pa jokaš, kako nobeno sredstvo ni več učinkovito.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #304 : petek, 16.09.2011 : 12:02:10 »

Aja, pa ja, temperature pod 0 stopinj uničijo ličinke in odrasle bolhe, za jajčeca pa ne vem.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #305 : sobota, 17.09.2011 : 18:01:15 »

Živjo,

mene pa zanima v kolikšnem času opaziš da so se ti naselile bolhe v hiši(ko jih najdeš na psu) in kako veš (vrjetno te grizejo in imaš pike, če ima pes ampulo proti bolham in na njega ne gredo več/ali jih opaziš)??

Hvala za odgovor!
Če ima bolhe pes, so bolhe 90% tudi po hiši, tj. v preprogah, v posteljnini, sedežni garnituri, postelji od psa... Ker jajčeca konec koncev tudi kdaj pa kdaj odpadejo s psa, preživijo pa lahko več mesecev, brez hrane. Tako da hitro na delo, da se kaj še bolj ne razmnoži Wink
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #306 : sobota, 17.09.2011 : 18:01:44 »

Aja, pa ja, temperature pod 0 stopinj uničijo ličinke in odrasle bolhe, za jajčeca pa ne vem.
baje, da ličinkam 0 stopinj ne pomeni skoraj nič Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #307 : sobota, 17.09.2011 : 18:34:26 »

Pri mojih znancih, ki so se zaredile v stanovanju bolhe potem, ko so se začasno odselili skupaj s psom. Grozljivo veliko bolh. V obupu so že hoteli poklicati eksterminatorja, pa smo se domislili, pobrali vse lončnice iz stanovanja, pustili čez noč vsa okna odprta navskriž (temperatura je bila fejst pod nulo) in z bolhami je bilo konec.
Logiran
ulabong
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #308 : sobota, 17.09.2011 : 20:48:03 »

Uff ..hvala za odgovore! Jaz jih za enkrat nisem še nikjer doma opazila, na vikendu kjer smo bli prejšnji teden tudi še niso nič opazili..po kolikšnem času začnejo "napadati" ljudi?
Logiran
ulabong
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #309 : nedelja, 18.09.2011 : 09:43:13 »

Čez koliko časa lahko kužka skopam- dala sem mu Frontline Combo, in me je strah da se ne bi spral, vendar bi ga morala skopati ker ima težave s kožo?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #310 : nedelja, 18.09.2011 : 10:01:35 »

Piše v navodilih - po 48 urah.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #311 : četrtek, 08.12.2011 : 17:48:45 »

Pišem v imenu prijateljice, ki nima interneta. Jaz sem ji sicer predlagala ampule pri veterinarju, s tem smo se mi resili. Ampak pravi, da je uporabila ze vse, in se ne znebi bolh. Kopa ga vsak drugi dan in so ponovno tukaj. Psica ima res zeeloooo dolgo dlako in gosto, zdaj pa razmislja, da bi ga pobrila in zacela s ponovno rastjo dlake dajat redno ampulo, ce bo potem pomagalo. Jaz ji nisem vedela povedat, morda veste, kaj naj ji svetujem? Bi bilo narobe storjeno, ce bi pobrila psa in zacela potem redno uporabljat ampule? Pes je mesanec in zivi v stanovanju.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #312 : četrtek, 08.12.2011 : 19:07:20 »

tudi sama imam dolgodlake pse in dajem ampule ... ne vidim v čem je problem v ampulah??

če ima bolhe (pes) jih ima tudi v stanovanju. treba bo prešpricat vse in preprat, samo kopanje psa ne bo pomagalo.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #313 : petek, 09.12.2011 : 07:42:32 »

Najboljše da da psu ampulo Frontline combo,ki deluje tudi na gnide in bolhe v okolici psa,prepere ležišče ali še boljše ga zamenja,če je iz blaga in se pripravi na DDD naslednjih 6 mesecev.Bolhe so namreč izredno trdožive žverce,ki rabijo sistematično uničevanje,če se jih želiš znebiti.
Tjaša
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #314 : sobota, 21.04.2012 : 08:21:09 »

a kdo uporablja PHA Kožne kapljice iz lekarne?
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines