mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:30:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 97467 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dunjalissa
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #315 : sreda, 27.03.2013 : 14:53:43 »

Pozdravljeni vidim da ta forum ni bil uporabljen že dolgo in bi bila zelo vesela če bi kdo videl to in mi odgovoril..
No torej, naša psička ima po koži polno belih "delcev" nekakšnih pikic, ki so zelo podobne prhljaju pri človeku in nevem kaj bi to lahko bilo, mogoče bolhe?
prosim za odgovor..
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #316 : sreda, 27.03.2013 : 17:34:10 »

Niso bolhe. Bolhe so podolgovati "zuzki", ki se hitro premkajo in skacejo. Za njimi na kozi najdes drobne crne pikice - iztrebki - ki se, ce jih namocis z vodo, obarvajo rdece. Gre namrec za prebavljeno kri.
Lahko je prhljaj, imajo ga tudi zivali (nekatere, lahko z njim odreagirajo prav stresno - v nekaj minutah zaradi stresa postanejo cisto "prasne"), eventuelno bi lahko bile usi, ki pa so "prilepljene" na dlako, n na kozo.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #317 : sreda, 27.03.2013 : 18:40:03 »


ali ste menjali kozmetiko ... šampon oz. karkoli pač uporabljate od kozmetike??
Logiran
KevinBecca
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #318 : sobota, 04.10.2014 : 08:37:17 »

Pozdravljeni,

Z mojo psičko sva bila na šolski jesenski razstavi in je dobila bolhe. Zdaj koliko se spoznam na veterino oz. na ovratnice ter ampule, vem, da so med najboljšimi foresto, fronline cambo, advantix in še kaj bi se našlo. Tudi strankam v ambulanti svetujem te proizvajalce. Vendar sem našel nekakšno električno ovratnico - brez strahu, ne trese psa, tudi jaz nisem pristaž tega. Oddaj neslišno visoke frekvence, ki naj bi zmotle bolhe in klope, ter jih odgnalo. Zdaj sam še s tem nisem imel izkušenj, a zanima me, če je kdo imel že kakšno izkušnjo s tem?  Raje vprašam kot pa kupim spet neki prodajni trend, ki ne pomaga. Tako, da prosim, če je kdo že imel izkušnje, da mi pove kako dobro to deluje - če sploh deluje...

Lp, Kevin
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #319 : sobota, 04.10.2014 : 08:46:24 »

Mi smo imeli en obesek, se za klope ni obnesel nič. Moja izkušnja. Z bolhami zaenkrat hvala bogu nimam izkušenj.
Logiran
KevinBecca
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #320 : sobota, 04.10.2014 : 08:59:23 »

Aha, hvala res, bom se pocakal mnenja drugih.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #321 : sobota, 04.10.2014 : 09:08:55 »

Jaz ne bi ravno stavila na ta izdelek. Podobne izdelke se prodaja tudi za v hišo (mrčes, miši itd.) in meni še nihče ni poročal, da delujejo.

Moje izkušnje z delovanjem na bolhe do sedaj:
- scalibor (1 mesec)
- foresto (mogoče 3-4 mesece)
- advantix (slab mesec)
- elektronski obesek (nič)
- frontline combo (mogoče 1-2 tedna)

Foresto in advantix sta torej najbolj učinkovita, ob zaključku je le cena za A nižja (pri mojih dveh majhnih kuških).

Nisem pa še probala tistih novih tabletk.  Smiley
Logiran
KevinBecca
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #322 : sobota, 04.10.2014 : 09:17:22 »

Aha, hvala res, bom se pocakal mnenja drugih.
Logiran
KevinBecca
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #323 : sobota, 04.10.2014 : 09:21:31 »

Se opravičujem za dvojni post. Telefon zafrkava.

Žužka; s temi navedenimi sredstvi imam izkušnje, saj jih prodajamo v ambulanti. Res da tud sam nisem pristaž tega, a mojima staršema, so ta sredstva predraga - to imata ona dva preko. Bom videl morda pa bom sam šel po ovratnico...

Hvala!
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #324 : sobota, 04.10.2014 : 09:31:09 »

Saj, če ste bolhe fasali slučajno in jih sicer v okolju, kjer kuža živi, ni, bo verjetno dovolj samo enkratni nanos ampule. Ali pa ena ovratnica (pa še za klope bo dlje zaščiten). Smiley
Le dobro očistite bivališče in pasje postelje s sredstvi proti bolham. Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #325 : sobota, 04.10.2014 : 09:46:52 »

Odvisno od tega, koliko je pes privlačen za bolhe, eni jih dobijo izjemno hitro, drugi pač ne, tako kot pri otrocih in ušeh.
Pri nas:
- elektronski obesek imamo, v zimskih mesecih je zaenkrat deloval v kombinaciji z zeliščnimi, naravnimi ovratnicami, v poletnih ne,
- frontline in fipryst pri enem psu deluje tudi do 6 tednov, drugi je točno tretji teden po nanosu dobil  letos vsakič po eno bolho (zelo moraš paziti, da psa fino ne napere ali da se ne skopa, ker voda delovanje zelo, zelo zmanjšuje);
- scalibor je učinkovit, ampak sta oba psa po njem dobila alergijo, en takoj, drugi po nekaj mesecih, poznam še nekaj drugih z enako izklušnjo,
- advantix učinkuje pri nas najdlje, vsaj dober mesec, če ne dlje;
-s foresto ovratnico smo imeli pri enem psu zelo dobre izkušnje.
Imamo pa pri nas pri enem psu prej hude probleme s klopi, z bolhami nismo nikoli imeli večjih težav, če sta jih že dobila v večji obliki, je to vedno bilo na jesen, v teh mesecih.
Če gre za večjo invazijo, predlagam pranje vseh ležišč,  kjer spi pes in pred nanosom ampule kopnje psa z insekticidnim šamponom.

Logiran
KevinBecca
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #326 : sobota, 04.10.2014 : 10:00:36 »

Hvala za odgovore.

Becca, ni dovzetna za klope - nikoli jih ne dobi, pa se sprehajava povsod, kjer bi lahko dobila...

Bolhe je zdaj dobila, bova poskusila nekako odpravit, mislim da ne bi smel biti problem. Mislim, da bom poskusil z advantixom ali forestom, frontline mi ni nekaj, te električne pa tudi ne bi ravno rad testiral na njej...

Hvala še 1x vsem!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #327 : sobota, 04.10.2014 : 10:10:18 »

Pri nas frontline tudi odlično deluje na bolhe, na klope pri enem pač ne, ampak kot sem že napisala: če ti psa enkrat ali večkrat napere dež, je učinek vseh ampul tolikšen, kot je napisala Žužka, 2 tedna. Pri nas imamo za dež vedno dežne plašče, če ti je to smešno in zoprno, vsekakor priporočam foresto. Tiste Vigo ovratnice so taka packarija in povzročajo take alergije pri naših, da je škoda vsakega centa.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #328 : sobota, 04.10.2014 : 10:25:56 »

Res je veliko odvisno od posameznega psa, mislim pa, da tudi ogromno od okolja.
Na žalost imam veliko izkušenj z infestacijo stanovanja z bolhami. V tem primeru jim je pes non stop izpostavljen in tukaj se zares pokaže učinkovitost določenih sredstev. Za razliko od občasne izpostavljenosti.  Undecided
Malo za šalo, malo zares, v novo stanovanje bomo šli vsak s po tremi ovratnicami. Tongue
Logiran
KevinBecca
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #329 : sobota, 04.10.2014 : 10:31:47 »

Ja saj. Ampul ravno ne priferiram. Premalo časa držijo po mojem mnenju. Sicer je foresto res kar drag vendar je res najbolj funkcionalen. Trg res ogromno ponuja, a nikoli ni vse funkcionalno. Ogromno je klumpa na trgu. Upam, da mi uspe prepričat da vzameta foresto, drugače bom sam primoran kupiti...
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines