mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:13:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24]   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 97185 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #345 : torek, 18.11.2014 : 21:57:29 »

Tema za mene... Undecided

Letos sem očitno prehitro snela foresto... rezultat so bolhe na "notranjem" psu. In panika. In popikane noge, trebuh, hrbet. Moj in od psa. Ostalim 5 človeškim prebivalcem, mačku in drugemu pol zunanjemu psu, pa niti pritepenemu mačku ne dišijo. Itak me je kap, sem šla takoj v akcijo, vsem 4 ampule, kopanje notranjega psa, špricanje stanovanja najprej enkrat z Biokillom, ki je menda "blažev žegn", nato z Effektom (Desiktina ne prodajajo več) najprej na 14 dni, sedaj na 5 dni. In tole delam že slab mesec. Ravno prej sem študirala, da zdaj pa je že kar nekaj dni mir v hiši. Pa me čez 2 uri razveseli fant, da je slučajno eno našel šetkat po notranjem psu.  Shocked

Ampule sem menjala, najprej actyvil (kot da ni imel efekta), potem Frontline combo. Pranja, pucanja stanovanja, sesanja, špricanja, eteričnega olja evkaliptusa, ... imam že čez glavo, pa zgleda še kar ni konec... Internet sem prebrala že po doglem in počez, pa nič novega ne najdem.

Razmišljam o ponovni uvedbi forestoja, namesto ampule, ampak ne vem kako je to kaj ok. Notranjega psa sem kopala s šamponom za pomiritev kože (trenutno se ne spomnim, pa saj verjetno vsi veste kateri je) na 3-4 dni, skozi mora nosit ovratnik, da se mi ne pogrize od pikov in/ali alergije, na antibiotikih je že 14 dni (baje je boljša opcija kot kortikosteroidi)... Milo in ponižno prosim za kak nasvet, ker drugače mi očitno ne preostane drugega kot, da se preselimo, pse in mačke pa pomočimo v insekticid Cry
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #346 : torek, 18.11.2014 : 22:00:24 »

V afektu ponovno najdene bolhe sem se zatipkala.

Tadrugi pes+mačka+ostalih 5 ljudi bolham ne dišijo (nobenemu od nas pa ne dišijo bolhe hah).
Pa že dober mesec traja zadeva, ne slab.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #347 : torek, 18.11.2014 : 22:11:50 »

 Lips Sealed Advantix ste probali? Foresto nazaj tudi ni slaba ideja.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #348 : torek, 18.11.2014 : 23:05:08 »

Pri nas tudi, prvič.  Roll Eyes Očitno so bolhe precej razširjene trenutno. Se prav tako borimo že dober mesec proti tem nadlogam, vmes je že kazalo, da gre proti koncu, pa sem jo spet našla čez kak teden. Predvidevam, da imamo nek zunanji vir, saj bi načeloma kombinacija ampul in temeljitega večkratnega čiščenja stanovanja morala zadostovati. Seveda pa obstaja možnost, da kakšno špranjo spustiš in ravno tam se veselo množijo nove. Ampak ne bomo obupali tako hitro. Wink
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #349 : torek, 18.11.2014 : 23:18:02 »

Žužka, ne, tega pa res še ne.
_lori, saj pri vetu tudi jamrajo koliko jih je letos. Pa me nič ne potolaži  Wink

Kaj pa protibolšje tablete, koliko je to varno? Oba psa sta že malo v letih, notranji pa je še hrt (vsi me strašijo kako so občutljivi).  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #350 : sreda, 19.11.2014 : 10:46:16 »

Če najdeš vse vire bolh (torej vse pse, mačke in ježe v okolici) in jih tretiraš z ampulami (ježe pa bodiso odseliš ali tudi tretiraš) potem bodo bolhe izginile v cca treh tednih. Psa, ki ima ampule na sebi, ni dobro kopati, ne pred nanosom (med kopanjem in nanosom ampule naj bi minilo vsaj 3 dni) in še manj po nanosu, ne glede na to, kaj piše v navodilu. Če so se bolhe v stanovanju zaredile v velikih množinah (kadar so kljub prisotnosti psa popikani tudi ljudje, je temu tako) se jih je moč najceneje znebiti takoj, ko temperature zunaj padejo pod krepko nulo. Pustiš eno noč okna odprta in stanovanje neogrevano, pa jih pobere.
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines