mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:12:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Odpoklic hran, ki se prodajajo tudi pri nas!
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpoklic hran, ki se prodajajo tudi pri nas!  (Prebrano 14172 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : sobota, 05.05.2012 : 08:18:50 »

Odpoklic hran, ki se prodajajo tudi pri nas - preverite če s kakšno hranite svojega psa!

Diamond Pet Foods Expands Voluntary Recall of Dry Pet Food Due to Potential Salmonella Contamination

Diamond Pet Foods today announced that it is expanding a voluntary recall to include batches of nine brands of dry pet food formulas manufactured between December 9, 2011 and April 7, 2012 due to potential Salmonella contamination.
http://diamondpetrecall.com/diamond-expands-voluntary-recall/
http://diamondpetrecall.com/

Pet food recalls: Canidae, Natural Balance, Wellness
http://www.petsitusa.com/blog/?p=5012

Distributor States Canidae, Natural Balance, and one Wellness Product Recalled
http://truthaboutpetfood.com/articles/distributor-states-canidae-natural-balance-and-one-wellness-product-recalled.html

Diamond Pet Foods, Manufacturer of Taste of the Wild Pet Food, Issues Voluntary Recall of Dry Pet Food
http://www.tasteofthewildpetfood.com/information/

Natural Balance has just been notified by Diamond Pet Foods, one of our co-manufacturers, that certain Natural Balance dry food formulas produced in their Gaston, SC facility should be voluntarily recalled.
http://www.naturalbalanceinc.com/home/NB_recall.html
Logiran

aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1 : sobota, 05.05.2012 : 08:31:48 »

Hvala Jana za obvestilo! Na srečo pri moji dveh ni na jedilniku nobena od teh naštetih hran Smiley Samo dobro pa je vedeti, da kdaj slučajno ne bodo Smiley
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #2 : sobota, 05.05.2012 : 10:57:59 »

Boga moja Ada...s čim jo to jaz futram...  jezen
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3 : sobota, 05.05.2012 : 13:06:14 »

Pa saj so to v normalnih okoliščinah sicer super hrane, verjetno med najboljšimi  Roll Eyes...
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 05.05.2012 : 13:47:11 »

Dve od teh sta bili na mojem že tako zelo ozkem seznamu (sprejemljivih briketov), ki je očitno postal še ožji.  Sad Dobro, da se sedaj podajam še malo v domačo kuharijo.

Sanco1a, nekaj piše, da niso to prve težave s to znamko, tako da tudi, če to odpravijo... Lips Sealed
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : sobota, 05.05.2012 : 13:52:52 »

Hm, lahko kdo jamči, da pri drugih vrstah (s sicer  manj kvalitetno sestavo) do česa podobnega ne more priti?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 05.05.2012 : 18:52:09 »

sanco1a, malo dvomim, da lahko kdo da tako garancijo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 05.05.2012 : 20:04:40 »

meni se zdi to znak dobre firme.
kontrola kakovosti špila sicer ksno, vendar je obveščanje javnosti korektno.
manj renomirane firme imajo isti problem, s tem da jih kaj malo briga za kupce.

a kdo ve - a salmonela crkne, če brikete zamrzneš?
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 05.05.2012 : 20:17:25 »

Brez veze paničarit, ker se dogaja to, kar se je že marsikdaj prej. Ko se začne ena hrana preveč prodajati in zasede lep del trga, jo mora konkurenca, če se hoče obdržati, minirati tudi na tak način. Tudi hrane ki so uvožene v Slovenijo imajo popolnoma drugačne oznake kot tiste odpoklicane, ker so narejene za popolnoma drug trg. Seveda se lahko zgodi, da se kakšen pes okuži s kakšnim virusom, ki ga stakne v hrani, vendar pomislite, kolikokrat tvegamo s hrano tudi ljudje, pa nas na temu forumu ni niti tretjina, ki bi kdajkoli v življenju prebolela salmonelo. Jaz sicer svojo hranim s Taste of the wild in glede na to, da je to res super hrana (moja se počuti fenimenalno in rada jo je), ne mislim prenehati s tem. Samo spomnite se odpoklica Merci čokoladic, ki so bile tudi okužene s salmonelo, pa jih še kar kupujemo vsi za vse obletnice, zahvale, rojstne dneve... - in to za svoje najdražje...  Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #9 : sobota, 05.05.2012 : 20:27:14 »

In kvalitetna fima, ki korektno obvešča kupce, bo verjetno tudi kaj storila za to, da bo vsaj v bližnji prihodnosti znimimalizirala takšno tveganje, tudi zato, ker je nanazadnje ob velik del prihodka.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : sobota, 05.05.2012 : 20:36:59 »

zaradi tega res ne gre paničarit - če nimaš na hrani omenjenih oznak, je vse ok. Sploh pa ni zaradi tega nobene potrebe po menjavi hrane. Ne bi pa se strinjala, da kontrola tako zelo super špila - če bi, hrane ne bi bile umaknjene šele takrat, ko se znajde zaradi nje nekaj deset pasjih lastnikov v bolnici s salmonelo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 05.05.2012 : 21:23:46 »

Po mojih info gre zaenkrat za sum in vsaj pri nekaterih zgoraj niso nasli bakterije, ampak so hrano vseeno odpoklicali - ziher je ziher.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #12 : sobota, 05.05.2012 : 21:28:05 »

V ZDA se je baje zastrupilo 14 ljudi..tako da dvomim, da gre samo za sum Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 05.05.2012 : 21:30:00 »

a kdo ve - a salmonela crkne, če brikete zamrzneš?

Ne crkne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 05.05.2012 : 21:32:20 »

V ZDA se je baje zastrupilo 14 ljudi..tako da dvomim, da gre samo za sum Huh

Ljudi?  Huh

14 v celi Ameriki, kjer vsako sekundo spraznijo nekaj 100 žakljev? To ni veliko.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : sobota, 05.05.2012 : 21:38:39 »

Toliko jih je v bolnici, če sem prav razumela, ponavadi je obolelih precej več, takih, ki sploh ne gredo k dohtarju pa še več.
Ljudi. Res omembe nevredno - kadar zbolevajo psi, je pa hudo, a ne.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 05.05.2012 : 21:39:08 »

alexy, nisem napisala, da je sum okuzba ljudi s salmonelo, ampak da gre za sum pri marsikateri omenjeni hrani zgoraj.

"Although there have been no animal illnesses reported and none of our Natural Balance products included in the recall have tested positive for Salmonella, we have voluntarily initiated this recall as a precautionary measure." (Natural Balance)

"Please note that no salmonella cases have been reported on Wellpet. They are recalling for the safety of the pet and the pet parent." (Wellpet)

"Although there have been no animal or human illnesses related to Canidae Pet Food, and the product has not tested positive for Salmonella, the company has voluntarily initiated this recall out of caution to ensure the health and safety of consumers and their pets." (Canidae)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 05.05.2012 : 21:56:08 »

Se strinjam s tistimi, ki pravijo, da ni za paničarit. Ob objavah navajajo, za katere serije gre in naj bi bile vse te serije distribuirane samo po Severni Ameriki.
S salmonelo se lahko okužijo živali, ki zaužijejo tako hrano, in ljudje, ki rokujejo z njo, pa si potem dobro ne umijejo rok.
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #18 : ponedeljek, 07.05.2012 : 11:12:06 »

Naš uvoznik nam zagotavlja, da omenjene sarže hrane Taste of the Wild niso bile uvožene v Slovenijo.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 07.05.2012 : 11:43:23 »

Naš uvoznik nam zagotavlja, da omenjene sarže hrane Taste of the Wild niso bile uvožene v Slovenijo.

Saj tudi druge znamke hrane niso bile. Nobene panike.  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : torek, 08.05.2012 : 20:44:16 »

Ce informacije drzijo, sta na seznamu tudi Solid Gold in Apex. Ce bi jaz hranila s katero od omenjenih hran, bi v vsakem primeru pogledala kodo na vreci.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : torek, 08.05.2012 : 20:46:05 »

Aja, se link - KLIK.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kajak
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 28.05.2012 : 19:12:25 »

http://kuzki.povejnaprej.net.
Tukaj sem zasledil,da so psi imuni na salmonelo,ker če niso,potem mu tudi surovih jajc ne smem dat,
kaj je sedaj res?
lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : torek, 29.05.2012 : 08:52:02 »

Niso imuni na salmonelo, lahko zbolijo oz. so vsaj prenasalci. Odlocitev o hranjenju/ne hranjenju surovih jajc mora pac vsak sam sprejeti. Jaz jajca skuham. O tejle spletni strani pa smo ze debatirali tule - KLIK.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Odpoklic hran, ki se prodajajo tudi pri nas!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines