mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:50:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Psička ne mara ovohavanja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psička ne mara ovohavanja  (Prebrano 4980 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja1605
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« : ponedeljek, 07.05.2012 : 06:37:30 »

Pozdravljeni, imam psičko (shih tzu), stara je dve leti in pol in je sterilizirana. Začelo se je tako, da že kot mladička doživela dvakrat napad drugih psov in se jih že tako ali tako boji. Do nedavno nazaj je vedno ko se ji je kakšen pes/psička približala samo bežala ali rinila k meni v naročje. Zadnje čase pa se vse bolj pogosto dogaja, da pred psmi ne beži več toliko (včasih ja, včasih ne), okrog bloka celo obstajajo nekateri kužki s katerimi se celo igra, kar prej ni nikoli počela saj se jih je preveč bala.

Problem je pa v tem, da če jo kakšen kuža začne ovohavat okrog riti (kar se meni zdi pasje normalno da to počnejo) se naša začne v psa zaganjati in ga hoče "ugristi". Če jo kužek samo enkrat na hitro povoha in gre potem stran je ok ali pa če se povohata smrček na smrček je tudi ok, če pa ji je drug kuža/kužika stalno za ritjo postane kar malo napadalna in se zaganja v drugega psa. To sicer naredi tako da samo v zraku zagrize pred psom, nikogar še ni ugriznila!!!, vendar me pa to njeno obnašanje vedno bolj moti. Ob tem tudi kaže očitne znake ogroženosti, saj se v tej situaciji podredi, rep da med noge,.... Ne razumem zakaj jo to toliko moti - ker ona pa bi druge kužke rada ovohavala.

Ali mogoče kdo ve, zakaj to počne, ali je to pogost pojav in kako se da to rešiti. Drugače je psička zelooo prijazna, nikogar do zdaj še ni ugriznila (tudi drugih psov ne) in tudi zelo ubogljiva (razen v tej situaciji).
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1 : ponedeljek, 07.05.2012 : 06:52:12 »

Do nedavno nazaj je vedno ko se ji je kakšen pes/psička približala samo bežala ali rinila k meni v naročje.
Predvidevam, da si jo dvigovala (lahko se motim). Meni se to dvigovanje pred psi ne zdi ravno najbolj pametno.

Drugače tudi moja je sterilizirana in povečini ne mara ovohavanja na zadnjem delu. To tudi pred sterilizacijo in tukaj ne vidim nič narobe. Je bila pa moja tudi že velikokrat napadena.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2 : ponedeljek, 07.05.2012 : 06:59:55 »

Moja prejšnja in moja sedanja psica ne mara, da jo ovohavajo okoli riti. Pač, ni ji všeč, ona pa seveda, si to pravico jemlje.   Tongue  Mislim, da s tem ni nič narobe.
Če pa tvoja grozi nazaj, potem pa očitno nekaj ni ok s tistim psom, ki ni dojel, da psici to ne paše in še vedno rine vanjo. V takšnih primerih bi jaz svojo psico odpeljala stran od takšnega, ki ji rine v tazadnjo, kjub temu, da mu je povedala, da tega noče. 
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #3 : ponedeljek, 07.05.2012 : 07:41:16 »

Tudi jaz imam sterilizirano psičko (stara je tri leta) in tudi ona ne mara ovohavanja. Do lanskega leta se je še pustila, lani spomladi (torej pri dveh letih starosti) je pa začela pse odganjati - na tiste najbolj vsiljive reagira tako kot tvoja, Maja1605. Lahko se igra z njimi, ko se začne pa ovohavanje, pa se razjezi. Sama sem se takoj pozanimala pri inštruktorjih, ali je to v redu ali naj takoj reagiram in to vedenje odpravljam, pa so mi zatrdili, da je to prav, da se psica postavi zase (tudi zato ker ni med najbolj pogumnimi). Jo pa tudi jaz takoj odpeljem stran od nadležneža oz. lastnika psa že sama opozorim, da tega pač ne mara; s psicami ni težav. Je pa tako, da zna biti dostikrat težava lastniku psa (in posledično očitno psu?) dopovedati, da moji psici to ne paše, češ da se bosta že zmenila med seboj. Ker pač ne mislim čakati, da se bosta onadva sama pomenila, se v takem primeru takoj pod nujno pobereva stran.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 07.05.2012 : 08:34:01 »

Moja ni kastrirana prav tako ne mara vsiljivcev v njeni riti  Evil
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #5 : ponedeljek, 07.05.2012 : 09:15:44 »

Naša tudi ne mara ovohavanja in sicer od nekastriranih samcev Evil (je sterilizirana drugače), z ostalimi psičkami in nekastrati pa ni problemov. Se je pa to tudi začelo kake pol leta nazaj (sedaj ima dobri 2 leti). Je možno, da je to povezano z nekakšno pasjo odraslostjo in se jim pač zazdi, da se kar vsakemu pa ne bodo pustile ovohavat Huh?
Logiran
Maja1605
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 07.05.2012 : 12:56:35 »

Uffff, hvala vsem za vse vaše odgovore  Cheesy Cheesy Cheesy
Sem že mislila, da je z našo malo kaj narobe.
Bilo mi je pa nerodno pred drugimi lastniki, ker je tako odreagirala.....

Ampak ok, bom tudi jaz se odstranjevala stran od takih psov in lastnikov.

Še enkrat hvala Cheesy
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Psička ne mara ovohavanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines