mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:29:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: BARF - BONES and RAW food  (Prebrano 75763 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #15 : ponedeljek, 07.10.2002 : 11:04:25 »


Citat

Sama sem mislila hranit nekako takole: briketi + barf (malo mešano). A to je v redu ali ne?

Kolikor sem jaz doslej prebrala, to gre, ampak ne v enem obroku. Ne v enem obroku hkrati surova in briketirana hrana, ker se presnavljata cisto razlicno.
Mojca
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #16 : ponedeljek, 07.10.2002 : 11:39:10 »

Yo, še razmišljam medetm pa en "ukraden" recept za približno predstavo :

Tedenski jedilnik za ~ 20 kg težkega odraskega psa (ki se giblje zunaj vsaj 1 uro dnevno) - dodaj več za večje ali bolj aktivne ose, zmanjšaj za manjše in bolj pasivne pse :

                 ZAJTRK :                VEČERJA :

PONEDELJEK : 1 banana     pol kile govedine,rastlinski pire
                                    ribje olje, mlete alge -čajna žlica

TOREK :  1 avokado  70 dkg jagnjevih vratov, 1 žličko žitaric
       (z naravno soljo)        

SREDA: 1/4 skodelice žitarc; piščančje prsi 0,5 kg, korenček

ČETREK: surov sir  ;          pol kg surovih rib, zelenjavni pire
PETEK: surovo jajce ;    70 dkg surovega purana, mlete alge

SOBOTA : jabolko      60 dkg govejih reber ali volovski rep, 1                               česnov strok, zelenjavni pire
                               
NEDELJA : POST                POST
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #17 : ponedeljek, 07.10.2002 : 15:24:24 »

YO
Pri nas uporabljamo poleg zelenjave in pšeničnih otrobov za proizvodnjo BARF hrane samo govedino - čim manj mastno in samo GOVEJE kosto(perutnine ne dodajamo zaradi problema okuženosti - toplotno ne obdelujemo hrane)
Vso hrano nato spakiram v  1kg in 1/2 kg vrečke jih vakumsko zaprem in gredo nato na -30*C.Tako spravljene lako počakajo na uporabo do 180dni.
Kosti pa so v hrani zmlete na male kockice!!!

Kapitan_Nemo
Odgovore veterinarjev boš teško dobil v zvezi s prehrano BARF ,to pa zato ker jih velike korporacije kot so Nestle ,Mars in ostali PREDOBRO plačujejo njihove usluge in vemo da na vsaki veterinarski posaji krpajo proračun s prodajo briketov.
Potem jim pa mi "nesrečni"lastniki kosmatincev zopet polnimo blagajne ,ko jim pripeljemo bolanega,rahitičnega........prijatelja na zdravljenje.
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #18 : ponedeljek, 07.10.2002 : 15:44:31 »

Billinghurst je sprva sam hranil svoje pse s komercialno prehrano 2 leti in kot dober veterinar je samo zgrožen opazoval razvoj :kožnih problemov, tekočih oči, srbeče kože, ranic, ušesnih infekcij, probleme z analnimi vrečkami, smrdeč kožuh in blato, slab zadah, težave z dlesnimi in zobmi, črevesne zajedalce, težave s kostmi in displazije in težave pri reprodukciji.
Je napisal Kapitan_Nemo!!!

Taki primeri so zelo redki Smiley Smiley
Če pa se najdejo potem pa jih velike in bogate korporacije TOŽIJO in PREGANJAJO na vsakem koraku Huh Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : ponedeljek, 07.10.2002 : 17:47:22 »

Malo sem brskala in... http://www.njboxers.com/faqs.htm

http://www.barfworld.com/

http://www.touchmoon.com/dotters/raw/index.shtml

Logiran

Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #20 : ponedeljek, 07.10.2002 : 18:38:47 »

Čudovito, Tanja, hvala, strani so super! Lahko naročiš knjige, video, hrano , lahko celo postaneš zastopnik za BARF pri nas?
Grin Cheesy
"The word BARF is an acronym for Biologically Appropriate Raw Food.
Every living animal on earth requires a biologically appropriate diet.
And if you think about it, not one animal on earth,
is adapted by evolution to eat a cooked food diet."


Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : ponedeljek, 07.10.2002 : 20:19:18 »

Midve s Kajo se že oblizujeva!  Grin Vendar brez kompenziranja ne bo šlo, ona bo pojedla moj mesni delež, jaz pa njenega zelenjavnega.  Wink

Me pa še nekaj zanima, Multipla, praviš, da kosti zmelješ? Kaj pa pasji užitek pri glodanju?

Jaz svojo psico občasno (poleg briketov in konzerv) hranim tudi s surovo zelenjavo, sadjem in otrobi, le meso dobi kuhano. Malo sem še skeptična glede surovega mesa. Je varno ali ne? K.Nemo, ti si nekoč v temi o rdečevratkah napisal naj jih nikar ne hranimo s surovim mesom zaradi možnih okužb. Kaj zdaj, ali to velja tudi za pse?

Pa še to! Kje se dobijo (mlete) alge? Nekoč sem že našla na internetu izsledke raziskav, da so alge zdrave za pse, samo ne vem kje to kupit. lp
Logiran

Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #22 : ponedeljek, 07.10.2002 : 20:46:50 »

Meni se tale bolj dopade:http://www.api4animals.org/doc.asp?ID=79

Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #23 : ponedeljek, 07.10.2002 : 21:02:48 »

Tudi pri branju tega članka vam bodo šli lasje pokonci :http://www.belfield.com/article3.html

Cool Cool Cool Cool

Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #24 : ponedeljek, 07.10.2002 : 21:11:03 »

Mogoče so pa po objavi tega članka prenehali uvažati PURINO v Slovenijohttp://www.mad-cow.org/%7Etom/cats_bse_rend.html

Tongue Tongue Tongue Tongue
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #25 : ponedeljek, 07.10.2002 : 21:17:55 »

Citat

K.Nemo, ti si nekoč v temi o rdečevratkah napisal naj jih nikar ne hranimo s surovim mesom zaradi možnih okužb. Kaj zdaj, ali to velja tudi za pse?

Tole je v tvojem prvem linku.  Baje da za pse ne velja, a vsekakor je dobro vedeti, kako je s piščanci (vet. inšpektor)? res je baje večina perutnine okužene, tako sem bral in slišal, treba se je pozanimati na terenu.

According to an FDA news release, "salmonella is not harmful to dogs". The message? Salmonella is everywhere - not just in  raw meats. Employ basic hygiene practices, wash your hands and keep surfaces clean - just as you would when handling your own food. Simple, really!    If you want to read more, then you'll find the article on http://The Question of Bacteria in Processed Pet Foods.  
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #26 : ponedeljek, 07.10.2002 : 21:58:04 »


Multipla pise:
Tudi pri branju tega članka vam bodo šli lasje pokonci :http://www.belfield.com/article3.html


Multipla, kar preveč resnica boli, človeka začne boleti glava - in želodec. Ubogi naši psi  Cry !
A tale mi je pa všeč, ta je pa krepka :
Any veterinary nutritionist, government health official, or scientist who says feeding the aforementioned chemicals daily to our pets will not have a deleterious effect on them is living in a fool's paradise!"  Huh

Kako bi to prevedli : "norčavi paradiž" ali kako  Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : torek, 08.10.2002 : 09:40:52 »

Citat
Tole je v tvojem prvem linku.  Baje da za pse ne velja, a vsekakor je dobro vedeti, kako je s piščanci (vet. inšpektor)? res je baje večina perutnine okužene, tako sem bral in slišal, treba se je pozanimati na terenu.


Ja, mi še ni uspelo vsega prebrati! So mi bile že slike tako všeč, da sem postala lačna in napadla hladilnik!  Grin lp
Logiran

Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #28 : torek, 08.10.2002 : 09:48:35 »

:)Kaja
   Poskusiš lahko tudi s temi odličnimi recepti in nasveti!!!
   Priporočam Smiley :)http://www.patmckay.com/FreePatMcKayBook.pdf
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #29 : torek, 08.10.2002 : 18:31:41 »

Ko smo že pri receptih...prosila bi za kakšen recept (lahko link do njih) o pripravi zdravega obroka za psa. Svojo psičko sicer hranim s kvalitetno pripravljeno hrano, bi pa rada nekajkrat tedensko popestrila njen "jedilnik" z drugačnim, a polnovrednim obrokom. Priprava le-tega naj bi bila enostavnejša (nisem glih kuharski mojster  Grin ) in cenovno dokaj ugodna - stvari pač v veliki meri niso odvisne od mene. Že vnaprej hvala za predloge. Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines