mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 11.06.2024 : 17:05:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: BARF - BONES and RAW food  (Prebrano 76673 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shobica
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #225 : sreda, 31.03.2004 : 00:43:16 »

Ojla!
Vidim, da se tema BARF pri nas kar dobro "prijema" in zato me nekaj zanima. Ali je v Sloveniji že kakšno podjetje, ki bi proizvajalo hrano po sistemu BARF in če ni, ali bi bilo to zanimivo za naš trg? Sama sem namreč trdno odločena, da bom svojega bodočega psa hranila po tem sistemu, saj o njem slišim večinoma le pohvale. Imam tudi že obe knjigi gospoda Ian-a Billinghursta in jih že "požiram". Še nekaj - če je kakšen lastnik hovawarta, ki hrani po BARFu, bi ga lepo prosila, če mi napiše kakšne izkušnje v zvezi z BARFom + hoviji. Že v naprej lepa hvala za informacije!!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #226 : sreda, 14.04.2004 : 19:34:38 »

Nekaj barfizmov, ki so me v zadnjih mesecih prav posteno nasmejali:

psu damo jesti surovo meso in dobi drisko-temu se ne rece driska, ampak detoksifikacija, pes je bil namrec zaradi prejsnje prehrane (pa naj bo kakrsnakoli) tako poln strupov, da se zdaj "cisti". Grin Grin Grin

psu damo vecjo kolicino RMB (raw meaty bones) in ima tezave pri kakanju-na blato ne gre cel teden; temu ne recemo zaprtje, ampak pomanjkanje nutrientov. Pes je zaradi poprejsnje prehrane trpel tako pomanjkanje, da zdaj preprosto nima kaj pokakat-vse porabi telo. Grin

pes=volk, torej ga moramo tako tudi hraniti Grin

pes spada v red zveri, torej je mesojedec

pes ima ostre zobe, torej je mesojedec

meso je sterilno

kuhana hrana je strup za pse

zelenjava je strup za pse

zitarice so strup za pse

surove kosti se ne lomijo

Shobica, ne poznam podjetja, ki bi proizvajalo BARF, vem pa, da paketke prodaja Multi.
Ali je primerno za trg? Odvisno od naivnosti kupcev in spretnosti oglasevanja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
shobica
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #227 : četrtek, 15.04.2004 : 22:46:55 »

Dobri "barfizmi"!! Sem že mislila, da ne bo nihče prebral mojega sporočilca. Hvala, Nanook  Wink Ali mogoče poznaš hrano podjetja Pets 4 Life? Neka kanadska zadeva in meni se zdi zelo zanimiva. Misliš, da bi to naši kosmatinci jedli? Če te zanima, pojdi na www.pets4life.com Jaz se še malce lovim po tem forumu, ker ga prvič uporabljam, ampak mislim, da bo kmalu bolje. Pozdravček in še enkrat hvala za odgovor!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #228 : petek, 16.04.2004 : 08:55:45 »

Hojla,

no, jaz nisem za BARF hehe. Se nisem nasla argumentov, ki bi me prepricali, glede na to, da zanimanje (sodec po mailing listah) precej upada, pa tudi dvomim da jih bom-na zacetku so negativne stvari kapljale, zdaj ze curljajo.
Takih podjetij je malo morje, pet4 life sicer ne poznam, ampak so vsa priblizno na isto vizo. Folk je nasel neko luknjo, trzno niso in zdaj proizvajajo hrano. Isti smorn kot briketi, le da je to surovo. Vprasanje je tudi, v kaksnem stanju bi vse to prislo iz Kanade (oz. se dobi kje v blizini?), kar me moti je pa tudi to, da nikjer nisem nasla analize te hrane (vitamin A, D, E, K, C, proteini, minerali, razmerje Ca:P,...).
V glavnem, mene ne preprica.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #229 : petek, 06.08.2004 : 08:44:46 »

Oila tudi mene zanima ce je kdo v Sloveniji ki dela to hrano k mi je mal hudo to uvazat iz Hrvaske?

LP Alenka
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #230 : sobota, 07.08.2004 : 14:46:33 »

Oila tudi mene zanima ce je kdo v Sloveniji ki dela to hrano k mi je mal hudo to uvazat iz Hrvaske?

LP Alenka

Alenka, piši Multiju na privat ali pa na mail, ki ga najdeš na njegovi strani www.dalmatinac.net. On ima barf, pa kolikor vem ti ga še pripelje...
Jaz sem ravnokar dobila od soseda 2 paketka barfa za probat.... bomo videli kaj bo rekla na to moja izbirčna meta...  Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #231 : četrtek, 14.10.2004 : 23:57:27 »

Nekaj barfizmov, ki so me v zadnjih mesecih prav posteno nasmejali:

psu damo jesti surovo meso in dobi drisko-temu se ne rece driska, ampak detoksifikacija, pes je bil namrec zaradi prejsnje prehrane (pa naj bo kakrsnakoli) tako poln strupov, da se zdaj "cisti". Grin Grin Grin

psu damo vecjo kolicino RMB (raw meaty bones) in ima tezave pri kakanju-na blato ne gre cel teden; temu ne recemo zaprtje, ampak pomanjkanje nutrientov. Pes je zaradi poprejsnje prehrane trpel tako pomanjkanje, da zdaj preprosto nima kaj pokakat-vse porabi telo. Grin

pes=volk, torej ga moramo tako tudi hraniti Grin

pes spada v red zveri, torej je mesojedec

pes ima ostre zobe, torej je mesojedec

meso je sterilno

kuhana hrana je strup za pse

zelenjava je strup za pse

zitarice so strup za pse

surove kosti se ne lomijo

Kako 'pametne' izjave. Barf nima veze s tem, kajti v barfu so žitarice, zelenjava, mlete kosti, meso pa tudi ljudje ne uživamo sterilno, še višji stavki pa niso omembe vredni.

Logiran
Chris
gost
« Odgovor #232 : petek, 15.10.2004 : 00:46:38 »

Pozdrav vsem privžencem hranjenja s to hrano ter njihovim ljubljenčkom!

Tema je kar nekako zamrla sram Sem prebral celotno, je ogromno informacij in jo obujam, ker me ta prehrana zanima. Tudi sam še predobro vem, kako se stvarem streže, ko je v igri trg, denar, kapitalizem. Briketi so pač tržna niša, hrana sodobnega sveta in (na začetku) ameriškegakapitalizma, kjer so tovarne  'pametno' porabile svoje ostanke in s tem ogromno zaslužile, ljudje pa ob pomanjkanju časa nahranili pse. Niso nastali iz vzroka, da bi bili naši psi bolj zdravi medtem, ko se mnogi (in vedno več jih je, to dokazujejo tudi izjave na drugih forumih) vračajo na naravno, nebriketirano hrano ravno zaradi tega - ker imajo njihovi psi probleme, so napihnjeni, prehitro rastejo, imajo stalno nepojasnjeno vneta ušesa, težave pri uriniranju, polne analne vrečke, se stalno praskajo, imajo izcedke iz oči, primanjkuje jim energije itd. O tem, kako in na kakšen način se proizvajajo briketi, se je tukaj že veliko govorilo, v knjigah in na netu veliko prebralo, prav tako o njihovih sestavinah, podkupovanju, multinacionalkah, čudnih raziskavah, prikrivanju, pa tudi o včasih dobrih straneh te prehrane in sedaj, ko je iz leta v leto vse bolj in bolj pomembno zdravje psov, o najnaprednejših 'naravnih' briketih tipa Canidae itd. Roll Eyes Vse to se že ve. Vsak si je na podlagi predhodnih informacij (jih je dovolj na teh 16 straneh) že ustvaril svoje mnenje. Če od koga pes z briketi nima problemov potem je vse OK, zakaj bi mu spreminjal prehrano? Naj jih je še naprej. Moj žal ni tak in ima z briketi vedno več težav, zato že kar nekaj časa razmišljam o zamenjavi teh, ŠE RAJE PA O BARFU.

Manjka več vaših domačih receptov o tej hrani, mnenj in ugotovitev uporabnikov. Vsi, ki hranite pse na takšen način, koliko časa že hranite s takšno hrano in kakšni so kaj rezultati? So pričakovani, ste zadovoljni in psi zdravi? Je imel o koga pes mogoče kakšne zdravstvene težave zaradi te hrane in kako jih je rešil?

Kaja, kje je 'ta poceni' meso kot praviš pri nas v Zasavju? Wink Mefisto, Mars je torej zrastel na Barfu? Kako se drži in kako kaj nova članica, gre po Marsovi poti? Multipla javi se. Da  malo obudim temo.... Wink

RECEPTI DOBRODOŠLI! Sam sem zasledil recept za mlečni zajtrk psa ali mladička. Gre pa takole:
Zmiksaj:
- 12,5 dkg mleka v prahu
- 1L mlačne vode
- 2 banane
- 3 velike žlice medu

P.S. Se opravičujem za dolgo pisanje Wink

Lp
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #233 : petek, 15.10.2004 : 01:08:39 »

No, pa še jaz prispevam en recept za pasji zajtrk in večerjo :

Zajtrk: (za ca. 33 kg težkega psa) 25 dag polnomastne skute (najboljše prekmurske, da ni pocasta), zraven malo polente, ali zdrobljenega prepečanca, banana, hruška ali jabolko že prej na sprehodu izpod drevesa...Skuto lahko nadomestimo s škatlo sardin brez olja.

večerja: za 6 dl: 35 dag govedine, 3 dcl kuhanega riža, zeleni vampi (če imaš srečo, da jih dobiš!), dve žlici kuhane zelenjave.

Zraven še dve Pfizerjevi vitam. tableti , če pes prej ni jedel nič briketov...
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #234 : petek, 15.10.2004 : 01:23:08 »

Jaz mu dam pa časih Lahko skuto, tisto ki je v zeleni in beli okrogli škatlici, dodam ji jajčni rumenjak. To jim veliko lastnikov postreže, je pa tudi že bilo omenjeno. Je polnomastna boljša? Škoda, da nimam light skute, bi prepisal beljakovin, OH, in maščobe.

Uf, Primavera, bi rekel, da vitam. tablete skoraj ne bi bile potrebne, saj so vitamini že v banani, hruški, jabolki ribah, skratka vsem kar si naštela?
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #235 : petek, 15.10.2004 : 02:07:09 »

Ne vem , ampak jaz se držim tega, da če futram domače- po receptih ::)potem dajem še vitaminske tablete, v glavnem zaradi mineralov (Mg)npr. Sicer je pa ena vit.tableta za 10 kg in prepolovim, da ni prehud odmerek. Drugače pa pri nas ne tekne pusta ljubljanska skuta, ker je prekisla Roll Eyes Roll Eyes in preveč sprijeta. Dajem pa tudi Ego probiotični jogurt, zlasti poleti gre v promet. Tudi v mehko jajca so v redu, kadar ne dam skute ali sardin.Če je polnomastna skuta boljša, ne vem. Odvisno, če gre za mladiča ali predebelega psa, ki je starejši. Pa goveja jetrca(kuhana) tudi zelo priporočam. In kako žlico olivnega čez...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #236 : petek, 15.10.2004 : 09:22:32 »

Kako 'pametne' izjave. Barf nima veze s tem, kajti v barfu so žitarice, zelenjava, mlete kosti, meso pa tudi ljudje ne uživamo sterilno, še višji stavki pa niso omembe vredni.



Ja, Chris, ko bos nekaj casa na mailing listah, bos ugotovil kaj vse je BARF. Te pametne izjave so izjave barfarjev, da ne bo pomote. Ampak ti svetujem, da si vsaj na zacetku tiho, da te ne lincajo, ce slucajno "uletis" med Lonsdalerje ali raw feederje. Ker imas kar vec razlicnih skupin, ena ima bolj blesave argumente kot druga, pri vseh pa zasledis tudi tezave, ki si jih nastel spodaj-alergije, zamasene analne zleze, praskanje, bolezni, vnetja uses,... Zakaj? Zato ker je folk ena navadna creda ovac, ki ne vidi dlje od svojega nosa in slepo sledi nekim avtoritetam na podrocju pasje prehrane. Ce un rece tako in tako moramo futrat, bomo tako futrali. Ni vazno, ce pes s svojim vedenjem, zdravjem, pocutjem jasno pokaze, da mu ta nacin prehrane NE odgovarja.  Roll Eyes Ko da bi gledali reklamo za brikete, samo da ne ponujajo briketov, ampak surovo hrano.
Mimogrede, ko smo ze pri tem-jaaa, prodaja se tudi BARF, tako kot briketi. Kupis zapakirano, zmrznjeno, KOMPLETEN obrok za vasega psa, poleg tega je se naraven in evolucijsko primeren (FUL popularno zadnje cajte, ta beseda, evolucijsko, wau, fensi smensi Roll Eyes).

Tale tema je ok, se boljse pa je samo brskanje po internetu. Preberi si se Pomije... temo. Pa vedno preberi obe strani-za in proti barfu. Najvecji idiotizem se mi zdi, ko ljudje berejo samo eno stran in potem to ponavljajo kot kako mantro. Jest-bom-hranu-barf, jest-bom-hranu-barf, jest-bom-hranu-barf,...ohmmmmmm. Roll Eyes

Tudi BARF je trzna nisa (poglej Billinghurstovo stran, ti bo takoj jasno; nedolgo nazaj je to ratalo jasno tudi nekaterim njegovim privrzencem in so sli stran; celi mustri skratka, kot Santa Barbara).

Canidae, Innova, Solid Gold,...so znamke briketov, ki jih zasledis na mailing listah in s katerimi svoje pse futrajo tudi BARFarji (upam, da ne mislite, da ima ves folk pse samo na surovi hrani?).

Ce ima tvoj pes tezave, valda da bos nekaj naredil. Pa mu zacni sam pripravljati, samo prej si veliko preberi. Pa ne verjemi pravljicam ala "BARF je naravna prehrana psov". BARF je priblizno tako naraven kot tale monitor pred mano ali pa kot multipraktik. To se govori, vsak ti bo to pod nos vrgel oz. velika vecina. Ne verjemi, da je cudezna prehrana, ker to ni. Kec je v tem, da se pac naucis opazovati svojega psa in NJEMU prilagajati prehrano, pa naj bo kakrsnakoli ze.

Ce zelis mnenja uporabnikov, se vclani na mailing listo in jo beri kaksno leto ali pa pol leta. Potem bos dobil priblizen vtis kaj taka hrana pomeni. Pa najbolje, da se vclanis na vec; recimo par fanaticnih surovarskih, pa eno ali dve splosno o prehrani, pa eno ali dve o kuhanju. Dobis krasen vpogled v vse tegobe in tezave s katerimi se srecujejo ljudje. Na koncu ugotovis, da BARF sploh ni neka cudezna varianta hranjenja, da imajo psi na tej hrani prakticno identicne tezave, edina razlika pa je, da je cel kup ljudi, ki hranijo z BARFom, hkrati tudi malce bolj osvescenih kar se tice antibiotikov, cepljenja in pa alternativne medicine in vse to vkljucujejo v oskrbo svojih psov. Aja, pa vecina sama pripravlja ta barf in tocno ve kaj futrajo. Se to je razlika med briketi in doma pripravljeno hrano. Nekateri pa pac kupujejo tiste zmrznjene mikse in je to kao to.

Recepti? Za kuhano hrano ga ni cez Strombecka. Tudi drugace zelo lepo razlozi razne zadevscine. Ostale bi jaz tako-tako upostevala. Sploh glede tistih z neta sem skepticna. Kaj, a zdaj bo pa en recept primeren za vse cucke na planetu? A niso to ze briketi. Grin Grin Grin
Za pljuvanje cez brikete, zbrano na enem mestu, razlozeno-Ann Martin in Food Pets Die For.

Se nekaj kar po moje zna biti problem pri doma pripravljeni hrani-kalcij oz. razmerje med Ca in P. Nekateri pravijo, da to ni vazno. Nekateri niti ne vedo kaj in kako je s tem. Nekateri ga imajo poslihtanega. Pac z doma pripravljeno hrano je skorajda nemogoce ustvariti pravilno razmerje med tema dvema, zato je potrebno kalcij dodajati (v obliki kostne moke, v obliki Ca citrata, Ca karbonata, v obliki zdrobljenih jajcnih lupin...).

Poglej si tudi kaj o vitaminih in mineralih, omega 3, 6, 9 mascobnih kislinah,...

PS: Upam, da nisi pricakoval, da bom pri temi o prehrani tiho.  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #237 : petek, 15.10.2004 : 10:13:14 »

Chris:
Citat
Mefisto, Mars je torej zrastel na Barfu? Kako se drži in kako kaj nova članica, gre po Marsovi poti?

Mars je bil poskusni zajček, ki se zaenkrat super drži Smiley
Je nenormalno energy za svojo pasmo ( če boš srečal koga, ki je spoznal Gazdo Grin, ti bo to zagotovo potrdil ), popolnoma brez displazije ( tudi to je mastinska redkost ), čudovita svetleča dlaka brez enega izpuščajčka, dermatitisa,... kar je tudi dokaj pogosto pri mastinih, veterinarja je obiskal le ob sanaciji rane po pretepu Huh in ko je staknil boreliozo ( tu pa mislim, da barf ne more pomagati!).
nova članica Argenta, gre po Marsovi poti. S še večjo usmerjenostjo v popolni barf. ( Mars je namreč občasno dobil kaj  kuhanega in kdaj pa kdaj kak briketek, saj prejšnja psica Beyba, s katero je živel, ni in ni hotela preiti na "surovino", tako je bil poleg nje tudi on deležen kakšnega kuhanega obroka. Beyb je zdaj pri mojih starših. )

Odkar je pri hiši Argenta hranimo izključno doma pripravljen barf. Nimam nekih receptov, poskušam po zdravi logiki in kar sem prebrala.
Punca se razvija po Marsovskem vzoru, omejitve sprehodov in norenja, skakanja ne upoštevamo, Argenta pri svojih dobrih 3. mesecih prehodi in prelaufa na enem sprehodu od 40 - 50 minut. Ko pride domov, dalje norita s fotrom po dvorišču kot da sta dopingirana Grin Grin Grin.

p.s. Za tiste, ki me ne poznate, nisem začetnik v kinologiji, zagovarjam pa stališče:"zdrav, uporaben pes in uporaba pasme za tisto, za kar je bila narejena!"

Psi v "moji uporabi" najbrž nikoli ne bodo top razstavni psi ( tudi če bi /če imajo  genetske predispozicije za to ), saj bodo vedno presuhi, ops, premišičasti, da bi izgledali dovolj masivni. Sploh pa, vse kar požrejo, pokurijo!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #238 : petek, 15.10.2004 : 10:34:43 »

Chris:
Citat
ker imajo njihovi psi probleme, so napihnjeni, prehitro rastejo, imajo stalno nepojasnjeno vneta ušesa, težave pri uriniranju, polne analne vrečke, se stalno praskajo, imajo izcedke iz oči, primanjkuje jim energije

Nobenih od naštetih težav po novem ne poznamo! Vendar ne morem trditi, da je za to "kriv" barf, mogoče pa so enostavno zdajšnji psi tako zdravi.

Osnove naše hrane:
MESO:goveje meso, piščanec, jetra, goveji jeziki in srca, goveja kri, sardele, osliči.
MLEČNI IZDELKI: skuta, tudi mleko, polno oz. tričetrt masten sir
ZELENJAVA, SADJE: korenje, rdeča pesa, zelje, jabolka, banane, vse kar se z vrta da surovega pojesti
PRILOGE: vsak dan sveže doma pripravljeni kosmiči iz mlinčka ( osnova je bio pšenica, rž, riž, ječmen, pira ), zelo zelo redko pa ajdovi in koruzni žganci oz. polenta oz. riž -max 2 obroka tedensko, pa še to le mini količino.
DODATKI: lanenoseme, sončnicno seme, sezamovo saeme, oljčno olje, ribje olje, sončnično olje, laneno olje, pivski kvas, kostno žaganje, jajčne lupine, surov rumenjak, zakrknjen beljak, v dobi rasti še tabletka Acerole ( naravni C vitamin )
PRIBOLJŠKI: posušene ribe, posušene goveje kosti, kite, hoby palčke ( ja, ni barf, ampak na njih "navijam " med Grin Grin

primerljivosti cen briketi:barf pa rajši ne delam, boljše da ne vem Lips Sealed Lips Sealed

Začuda psi od tega rastejo in  niso lačni.  Grin Smiley
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #239 : petek, 15.10.2004 : 10:52:11 »

LP!
Jaz sem že dolgo časa nazaj prišla do sklepa, da so briketi škodljivi za naše pse, pa ni važno kakšnega cenovnega razreda so. Na žalost imam takšno delo, da sem velikokrat v časovni stiski. Najlažje je, da se briketi nasujejo v skodelo in pes že je. Pol minutke dela. Ker pa sem v hišo dobila eno veliko dogaško razvajeno ritko, me je fant prisilil, da sem se okrog njegove prehrane morala kar potruditi, če nisem hotela, da mi shira. Po novem je Zoro na nebriketirani hrani, ker je ugotovil, da je tako dooooooobra! Jaz mu vso hrano kuham ali pečem. Tudi, če mu zmešam vmes brikete, le ti ostanejo na koncu na dnu posodice ( jih Zoya z veseljem pospravi. Na ta račun je pridelala novi vzdevek - škovacinka!) Vem, da kuhana hrana ni ravno barf, sem pa vesela, da Zoro sploh kaj poje! Sama nisem ravno zagovornik surovega mesa, tako, da na čisti barf verjetno ne bom nikoli prekopila.
Cenovno se meni zdi, da so briketi dražja varianta. Vsaj na količino, ki gre pri nas v promet!
LP,Miša
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines