mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:07:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: BARF - BONES and RAW food  (Prebrano 75989 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #30 : torek, 08.10.2002 : 19:39:00 »

Tole so kuhani obroki za Kajo in Vini: polenta zmešana z jogurtom ali skuto, kuhani piščančji želodčki, surovo naribano korenje ali pa riž, kuhano goveje meso (iz juhe), zelenjava pobrana iz juhe (korenje, peteršilj, cvetača, koleraba) in še otrobi zmešani z surovim jajčnjim rumenjakom, pečen puran, naribano jabolko ali banana. Ponavadi dodajam še lešnike, orehe (manjša količina), rozine, suhe slive, makarone, kvas...
Ne vem koliko je mesa v gramih v posameznem obroku, delam bolj po občutku. Ponavadi pa je 1/3 mesa, 1/3 riža oz. polente ostalo pa je zelenjava ali sadje. lp
Logiran

mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #31 : sreda, 09.10.2002 : 00:29:59 »

Živjo Multipla!

Pozorno spremljam te članke o hrani, povej prosim:
1. kje dobiti pšenične otrobe ( v večjih količinah, ker moji psi niso ravno majhni)
Trenutno so njihove glavne priloge riž, polenta ovseni, rženi in pšenični kosmiči, kdaj pa kdaj pa tudi makaroni
2. A naj mesarja prosim, naj mi zmelje kosti Smiley Kje oz. kako jih melješ ti?
*********************************************
Pa še moj dodatek k zdravi hrani:
med in pivski kvas ( pa ne tisti za vzhajano testo!)

Ima kdo izkušnje z bučkami kot kuhano zelenjavo? Moji imajo drisko!

Pa še recept za sobotni ali nedeljski zajtrk( takrat je več časa ):

1. V kuhano polento umešam surove sardele ali iz konzerve, dodam nekaj ribjega olja ( kupiš v lekarni ), jajce, kakšno sesekljano zelenjavo in spečem v pečici cca 20 min.
Razrežem na kocke.

Namesto polente je uporaben tudi pšenični zdrob.

2. Zmiksam nekaj jajc, dodam moko, ribe, olje,spečem, razrežem.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #32 : sreda, 09.10.2002 : 07:12:57 »

Prosim, dajte si vzeti nekaj minut in preberite odlične linke, ki sta jih posredovala Tomaž in Tanja! Sicer se pri tej zadnji knjigi Pat McKay ne strinjam s tem, da so psi karnivori (ne omnivori?); sicer je knjiga odlična. Ljudje, zastonj imate knjigo o zdravi prehrani psov, a vam jo mora nekdo res prevesti v slovenščino???
POUDAREK VSEH IN BISTVO TE NITI O BARF METODI  JE :
SUROVA HRANA - ne pečena ali kuhana. Potreben bo čas, da se oprani možgančki zopet "umažejo"? Grin
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #33 : sreda, 09.10.2002 : 20:11:50 »

Kampitan_Nemo
Mislim ,da držijo obe trditvi karnivor-omnivori.
Ravno tako se strinjam ,da si morajo ljudje knjigo o surovi hrani sprintati in predelati vsebino. Smiley Vem da daisy jo že veselo prebira. Wink
Smrček ,kar se pa tiče drobovine v surovi prehrani je res ,da je zdrava in jo tudi mi dodajamo v hrano ampak moraš paziti pri odmerjanju količine . Smiley
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #34 : sreda, 09.10.2002 : 21:01:54 »

Tile recepti bodo prav prišli vsem privržencem BARF-a , še posebno pa jih bo vesela Slavi s svojimi dogicamu :http://www.wholedane.com/recipes.html
Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #35 : sreda, 09.10.2002 : 21:47:56 »

Če pa it tegale spiska ne najdete nekaj za vašega štirinožnega ljubljenčka Smiley Smiley Smiley Wink ;)http://www.living-foods.com/recipes/

Pa dober tek želim Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #36 : petek, 11.10.2002 : 07:05:08 »


Citat

Pa še to! Kje se dobijo (mlete) alge? Nekoč sem že našla na internetu izsledke raziskav, da so alge zdrave za pse, samo ne vem kje to kupit. lp


Ja, japonske morske alge ala NORI in podobno se dobi težko - v nekaterih trgovinah z bio-prehrano (bi- jo Grin). Zmleti jih moraš pa sama, kot kakšno začimbo (kar tudi so v človeški prehrani). Tablete KELP  se dobijo celo v drogeriji (Drogerie Markt?)...jih naribaš ali daš za pogoltnit. Dobilo se je včasih švedske alge ALGIN Plus, ki so narajene iz neke islandske arktične morske alge in imajo res veliko mikroelementov in vitaminov. Dobra je tudi dobra stara SPIRULINA  v prahu (v Ljubljani Kalček)- prah ali slabše tablete;  ali Chlorella ipd.   ...minerelane tablete za pse in mačke iz kalcijevega in Mg stearata pa izdeluje in prodaja (?) naša akvarijska firma ARAMI iz Nove Cerkve pri Vojniku - tel. : 03 577 28 11
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #37 : petek, 11.10.2002 : 12:50:47 »

Zelene alge - moko kupujemo v Avstiji ,firma Canina (seealgenmuel... Grin)Seveda vedno največjo pakungo Grin

Tukaj pa si lahko naročite tudi knjige o BARF -u:http://www.shirleys-wellness-cafe.com/a/sitstayrawbooks.html

Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #38 : petek, 11.10.2002 : 13:29:02 »

Jesse Dallas writes that Processed foods and drugs have seriously depleted the natural vitality and immune systems of many pets. Dogs and cats are anatomically very different to humans. Their intestinal tract, for example is only about half as long as a human's, and food is therefore processed and assimilated very differently. Whereas large amounts of red meat can cause cancer in humans, a lack of raw red meat in an animal's diet can lead to serious health problems.

Tudi tole lahko nejevernim Tomažem Grin Grin Grin Grin Grin

Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #39 : petek, 11.10.2002 : 17:10:03 »

Hmm, malo nenaročene reklame za kolege ( Jana, če se ne sme zastonj, pa zbriši?) : Arami = DOG FIT MIX- vitaminske tablwete vsebujejo 10 najpomembnejših vitaminov in kalcij- za zdrav skelet in zobe. Tablete so pomembne za obolele in mlade pse ter za breje in doječe samice. pakirano : 250 g.  Delajo pa tudi vitaminsko mineralne tablete za mačke CAT FIT MIX- za zdravje in lep izgled vaše mačke  Cheesy
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #40 : petek, 11.10.2002 : 17:43:23 »

Kapitan_Nemo
pa ne zdej ti reklamo delat za tablete ko si pa ti začel :

Seveda je zgolj težačenje, če komu svetuješ surove kosti (nikoli kuhane!!!), ki so prava "mineralna bomba" = kalcij, krom, magnezij, fosfor, mangan, moliben, kobalt,žveplo, vanadij, zink...pa tudi železo in baker.
Pa še ena "stara fora" :  nerafinirana morska sol (iz solin) vsebuje vse žive elemente - najmanj 84 ! Dodaj ščepec v pitno vodo ali namočeno hrano ; koliko res, je odvisno od teže in pasme psa, to bi moral vedeti kakšen napreden veterinar?
Podobne poceni in naravne rešitve, ki preprečijo večino zdravstevnih težav so tudi na področju vodotopnih in maščobotopnih vitaminov,bioflavonoidov, naravnih antioksidantov, nenasičenih esencialnih maščobnih kislin (omega 3, omega 6 & Co.) in drugih bioelementov (hormoni, vinski kis, aloe vera, cvetni prah, matični mleček, pšenični kalčki, mikroalge (Spirulina, Chlorella...), kvas, diatomejska zemlja)...bog ne daj, da bi ga človek še začel lomit z homeopatskimi zvarki.
Rejci v evropi ki so imeli inimajo še danes po 100 psov in več pa vem da za KALCIJ dodajajo v hrano tudi domače apno.
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
 


Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #41 : petek, 11.10.2002 : 17:52:10 »

Pravoverni Tomaž  Cool, imaš prav, zaneslo me je! Verjamem v surovo hrano (čeprav bom danes večerjal samo surovo solato, surove - žive deževnike bom pa raje neseckal ribam Grin)...a tiste tablete so mišljene kot nasvet za nejeverne Tomaže, ki jih je nemogoče prepričati v koristnost zgornjih nasvetov. Vsaj meni se zdi brezupno, upam da se motim  Huh
Se razume, če pameten skrbnik hrani s pravilno surovo prehrano, ne rabijo psi nobenih vitaminsko - mineralnih tablet!
Je res, glavno da je kšeft Tongue
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #42 : petek, 11.10.2002 : 18:07:19 »

Pri nas doma  v Krškem hranimo dalmatinčke cca.3 leta.Opažam zelo pozitivne rezultate na naših "pikicah".
Ne popijejo več velike količine vode. Blato imajo normalno trdo in iztrebljajo se v zelo majhnih količina. Hrana zelo dobro vpliva na muskuloturo. Mladički so hitreje menjali zobe. Ni pretirane debelosti pri psih tudi takoj po zaužitju obroka. Ni problemov z analnimi vrečkami ,ker je trdo blato in se vedno praznijp same.Blato se tudi zelo lahko očisti! Odrasel pes 40 kg poje naše hrane cca.1kg na dan. Grin

Če te zanima kako izgleda ta hrana se lahko oglasiš pri nas v Krškem in ti bomo zmleli kakšno kilico  Grin

To sem objavil pod zravje-vitamini pa se je do sedaj samo eden zanimal za vzorček le-te .Čeprav cenovno ne pride držja od briketov. Cheesy
Cool Cool Cool Cool Cool Cool
Logiran
jimbeam
gost
« Odgovor #43 : petek, 11.10.2002 : 18:44:06 »


alo! Prvič sodelujem v forumu in vas vse lepo pozdravljam. Wink Priznam da nisem prebral kompletne teme in odgovore zato mi ne zamerit če bom težil z vprašanjem, ki ste ga že obdelali. Huh Predvsem me zanima ali se ta hrana da kupiti ali pa se jo le doma meša po vseh teh receptih ki ste jih nanizali. Imam dalmatinca, zato me še posebej zanima glede vplivov te hrane na kožo saj se vsaka sprememba še posebej na dalmatincu takoj opazi. Smiley
LP
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #44 : petek, 11.10.2002 : 18:55:46 »

jeambeam

Seveda se ,da BARF hrana kupiti ,pa ne samo pri nas v Sloveniji ,tudi v Amsterdamu sem naletel na proizvajalce take hrane in vsi jo globoko zamrznejo ,tako da jo doma shraniš v zmrzovalnik ,ko pa jo rabiš jo odtališ.

Alergije po lastnih izkušnjah lahko povem ni imel nobeden.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines