mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 12:39:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: BARF - BONES and RAW food  (Prebrano 75883 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #300 : četrtek, 10.02.2005 : 18:19:47 »

Jaz pa pri že pripravljeni hrani Wink
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #301 : sreda, 13.04.2005 : 15:49:34 »

No mi smo na barfu se dobra dva meseca in sem zadovoljna. Nisem noben barf fanatik, le verjamem v sveže pripravljeno naravno hrano...Pa tudi včerejšnji pregled pri veterinarju je potrdil, da taka hrana mojemu psu ustreza. Zdrav je kot dren, nobenih napenjanj več in podobnega, blato normalno, prebavi vse kosti normalno. To meni zadošča.
Verjamem, da tudi briketirana hrana ustreza kakšnim psom, sama pa sem se odločila za naravno, ker se mi zdi optimalno za mojega psa. Pač vsak naj hrani, kar ustreza njemu in njegovemu psu seveda.
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #302 : torek, 09.08.2005 : 20:11:48 »

A ima kdo idejo kako prepričati našega kosmatinca da se npr cela perutnička lahko zgrize in poje?  Tongue Namreč, moj črnuh (60 kilski skoraj enoletni dogič) jo seveda z mlako sline najprej gleda potem jo vrže v zrak in to ponovi 100X. Potem pa ni več zanimiva?! Huh

Nasploh ima probleme z grizenjem večjih kosov, razen če je to bikovka!! Cheesy Ostalo hrano tako previdno poliže - predvsem okoli briketkov ki so obdani s slastnim surovim zmelim piščancem  Tongue (kakšen briketek tudi zgrize, včasih) in tudi npr. sadje isto - liže, liže, potem zmanjka soka pa ni več zanimivo! Angry
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #303 : sreda, 10.08.2005 : 08:05:32 »

Ziksi!
Tole se mi pa nekam znano zdi Grin  Razsekaj jo!
Citat
A ima kdo idejo kako prepričati našega kosmatinca da se npr cela perutnička lahko zgrize in poje?   Namreč, moj črnuh (60 kilski skoraj enoletni dogič)

Tudi naši mojstri ne znajo zgristi celih kosov piščanca, pa tudi večjih kosov govedine ne! Nisem uspela ugotoviti, v čem je problem, mogoče jih moti koža, ki se vleče kot elastika?
Tako vse meso razrežemo na nekaj cm2 velike koščke, to pa je odlično Smiley, ker se lahko kar golta, grizejo itak ne ničesar, razen velikih govejih kosti z bunkami na koncu.
Tudi sardelice goltajo kot tjuljni v živalskem vrtu Cheesy
Celo cele žemljice ne znajo pojesti, mora bit vsaj na 2 dela pretrgana Angry
Za pusta sem jim dala vsakemu 1 krof, pa so se z njimi igrali kot z žogicami, jih niso znali odpreti Grin Grin Grin
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #304 : sreda, 10.08.2005 : 08:12:41 »

Jaz sem pri Umi to rešila tako, da sem kos (kruha, mesa, karkoli) držala v roki in potem je ona vlekla ga in se je prej ko slej odtrgal manjši košček, ki ga je potem pojedla in tak je skapirala, da mora stran odtrgat. Tak zdaj si npr. kos zemlje (je pac majckena) prime med tacke in ga pol stran trga. Poskusite s tem, Uma se je tud najprej igrala s tistimi pasjimi salamicami, ker ni vedla da se to zgrize in poje, nekaj casa jih je celo zakopavala ko si ni vec vedla kaj z njimi pocet, zdaj pa je kul.
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #305 : sreda, 10.08.2005 : 17:30:28 »

Hvala za nasvete. Wink

 Ja tole z držanjem v roki smo že probali pa sem imela samo celo roko poslinjeno in ni nič delovalo - še bolj je lizal, ker se mu je fino zdelo da lahko "je iz roke", pa ni nič pojedel ker se ni dalo polizat.

Kar se pa tiče zmletih koščkov pa to že sedaj delamo, ker drugače itak ne je.

Sem bila zraven ko je dobil kraljevi pudelj in to mladič eno celo perutničko za pohrustat - jo je tako snedel in zgrizel da se je cedilo  Grin, pa smo probali dat še mojemu velikanu - kot ponavadi: v zrak metat in se z njo igrat dokler je zanimivo  Angry

Še to - jutri gremo na morje in me zanima (mogoče butasto vprašanje) a obstaja kakšna riba ali pa druga morska hrana katere pes ne sme jest?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #306 : sreda, 10.08.2005 : 19:40:43 »

Kaksne tezave imate s svojimi velikani. Wink Bi vam morala posoditi mojo Kajo, ki je vcasih z najvecjim veseljem trla piscancje vratove ali hrbte. Sicer smo od pred kratkim ostali brez skoraj vseh sprednjih zobkov, ampak kocniki bi pa se vedno mleli, ce bi kaj dobili! Wink
Moji psi so preizkusili ze skoraj vso morsko hrano - brez tezav. lp
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #307 : petek, 10.07.2009 : 08:02:52 »

Eno vprašanje imam - a mi ve kdo povedati, kako hranljiva je ena goveja kost (una tadolga, velika, z mozgom not). Ne znam si predstavljati, kolikšen delež dnevnih potreb za 37-kilsko psico predstavlja taka kost.

Hvala in lp
Logiran
habitus
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #308 : sobota, 02.01.2010 : 16:39:46 »

Lep pozdrav,

vidim, da se nič več ne govori o naravni prehrani psov. Vem, da je naslov te teme BARF (Bones and Raw food) prehrana, vendar sem sama pristaš RMB (Raw meaty Bones) prehrane. Vedeti je treba, da je bil dr. Ian Billinghurst s skupino veterinarjev prvi avtor te vrste prehrane, vendar se je kasneje razšel z ostalimi in zasnoval svojo dieto in jo spremenil v velik posel. BARF je bistveno manj naravna prehrana od RMB, saj vsebuje industrijsko narejene polpete, ki jih avtor te diete lepo veselo prodaja.

Toplo priporočam spletno stran http://kuzki.povejnaprej.net/index.html, ki vam zelo natančno in pravilno predstavi naravno prehrano psov in mačk. Sama sem 100% prepričana v surovo prehrano psov in želim tudi svojega vsakodnevno hraniti s surovimi kostmi.

Prosila pa bi vas, če bi mi lahko kdo, ki hrani svojega psa surovo ali pa tudi ne, povedal, kje dobiva cenovno ugodne piščančje, telečje, svinjske in goveje kosti ter drobovino? Se da v kakšni mesariji zmenit, da ti npr. dvakrat mesečno pripravijo kosti in drobovino za psa?

Hvala in lep pozdrav

Nina
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #309 : sobota, 02.01.2010 : 16:54:05 »

O zadevah, na ketere nas usmerjas z linkom, smo ze veliko napisali na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,24924.0.html. Na zacetku je sodelovala tudi ena od kreatork omenjene spletne strani. Zal se je izkazalo, da gre za zelo agresiven pristop in pomanjkanje argumentov pri promociji take prehrane, cesar pa tukaj ne prenasamo prevec dobro Smiley.

Torej, ce zelis komentirati barf, je to prava tema, ce zelis govoriti o zadevah na povejnaprej, je tema drugje.
Logiran

habitus
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #310 : sobota, 02.01.2010 : 18:03:48 »

Aha, se opravičujem, nisem vedela, da se o tem že piše.

Lp, Nina
Logiran
Lupihaques
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #311 : nedelja, 16.09.2012 : 11:16:46 »

Pozdravljeni,

po informacijah, ki jih imam, naj bi se pri nas do konca leta začelo prodajati divjačinsko meso za kužke. Hrana naj bi bila pakirana po 500g(načeloma zmrznjena). Hrana bo vsebovala mišično meso ter notranje organe, brez kosti.
Cena paketa naj bi bila se gibala 2,5€ - 3€.

Zanima me vaše mnenje o hranjenju svojih kužkov z surovo divjačino, koliko od vas bi poskusilo z takim načinom hranjenja, o ceni...

Lep pozdrav
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #312 : nedelja, 16.09.2012 : 11:25:05 »

Noro. Divjačino je moč dobiti  veeeliko ceneje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #313 : nedelja, 16.09.2012 : 13:19:06 »

Drago kot zafran.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #314 : nedelja, 16.09.2012 : 16:03:08 »

Tole je pa res drago in se da kot je bilo že zapisano dobiti mnogo cenejše (tam kjer sem ga jaz vzela, je samo za 1kg 0,90 EUR. Res pa treba vzeti 10kg, ker tako je že popakirano in dobbiš ga tudi zmznjenega).
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines