mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 12:14:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: BARF - BONES and RAW food  (Prebrano 75980 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jimbeam
gost
« Odgovor #60 : ponedeljek, 14.10.2002 : 20:40:52 »

Shocked Roll Eyes Shocked Roll Eyes Shocked Roll Eyes Shocked ::)Multipla hvala za pojasnila glede surove hrane. Vseeno pa še niste povedali koliko pride kila tako pripravljene hrane in koliko kg na dan poje srednje akrtivna psica.
lp
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #61 : torek, 15.10.2002 : 05:28:11 »

Citat


Ravno na to ciljam, nisem sicer kak velik naravoslovec, ampak vseeno: mesna hrana pripravljena za človeški obrok, je termično obdelana, BARF pa govori o surovem mesu. A ni nobene razlike? Glede antibiotikov mislim....naj me nekdo razsvetli na tem delu debate, torej surovo nasproti kuhanemu.
Bi pa tudi sam bil pes Kapitana Nema. Že kar v tem življenju , če je možno. Tudi ob nedeljah (zaradi zdravja se splača kak dan stradat)  Grin Grin


Altervita, žal ne najdem časa za ugotovitev realnega stanja, trenutno lahko samo laično razmišljam; bolje bi bilo dobiti konkretne podatke od za to zadolženih vet. in sat. inšpektorjev. Kot se spomnim njihovih javnih izjav glede kvalitete našega mesa, imamo zelo kvalitetno SQ "robo" (v primerjavi z Evropsko unijo, kaj šele čez lužo). Torej je res nenavadno, da uvažamo hrano iz držav, ki so glede tega proti nam "podn"? Če se mesarji držijo karence, antibiotikov ne bi smelo biti v mesu...kako je res s tem, pa je delo za kakšnega sposobnega raziskovalnega novinarja. Možno je, da nekateri antibiotiki (a ne vsi?) razpadejo ob termični obdelavi, vendar pa lahko nastanejo še bolj toksični metaboliti! Torej ni predelava mesa v tem oziru nikakršna prednost, ravno obratno. Če želimo, da bo BARF hranjenje posatlo bolj upoštevano, pa je potrebno razjasniti vprašanje kvalitete in neoporečnosti surove hrane, ki je pri nas na voljo! Izvor, sledljivost (da ne gre za gen-tech surovine), veterinarski certifikat...po vsej verjetnosti je večja nevarnost od antibiotikov v belem ali rdečem mesu prisotnost pesticidov v sadju in zelenjavi ali težkih kovin v ribah. Potrebovali bi po mojem mnenju nekakšno BARF združenje (Društvo ljubiteljev zdravih psov), ki bi po svoji neodvisni liniji raziskovalo in nadziralo kvaliteto surovega mesa, sadja, zelenjave...do ribje moke ali moke morskih alg. Saj to je bistvo problema : če se ljudje v tem oziru bolj ne potrudimo niti za lastno zdravje, kako pričakovati, da se bomo za zdravje psov?
Moj predlog : če nam ni mar zase, pa naredimo vsaj kaj za od nas odvisne pse. Prepričan sem, da je to lahko izjemno uspešen način, da se bomo začeli sčasoma tudi sami bolj zdravo hraniti. Če ne zaradi nas samih, pa zavoljo naših otrok.

P.s. "Bil bi pa tudi sam pes Kapitana Nema..." ...ja, me veseli, sedaj ste že 3, kmalu bo krdelo polno.... Grin
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #62 : torek, 15.10.2002 : 07:09:16 »

KAJA - moram reč, da Miša dejansko je počasi - brikete celo grize, ko pa pride do surovega mesa pa kar cel kos pogoltne. Ko sem ji kupila vampe, sem jih privezala za ograjo Grin Roll Eyes - prvič je učinkovalo, naslednjič pa je že uspela odtrgati prevelike kose in smo spet bruhali (ima pa zelo občutljiv želodec).  Očitno, da mi ostane samo še držanje - pa se bo kdaj navadila, ali bo vedno potrebno držat?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #63 : torek, 15.10.2002 : 11:59:46 »

K.Nemo, pravkar sem odkrila doma tablete, ki vsebujejo 0,25 g čiste posušene mikroalge chlorelle pyrenoidose brez dodatkov. Uporabljajo se kot dopolnilo k prehrani. Kaj meniš, bi bilo dobro za pse?
Logiran

Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #64 : torek, 15.10.2002 : 14:43:40 »

Ja. Ta neslanovodna (jaz rečem tako "sladkovodnim") zelena alga ima že ime po klorofilu - to zeleno barvilo je znano,da povišuje hemoglobin v krvi in pospešuje rast celic. Ima dokaj podobno vsebnost koristnih snovi, kot to velja za modrozelene "alge" = Spirulina & Aphanizaomenon= vitamine, minerale, esencialne amino kisline ...pri nas med drugim za ljudi kot dopolnilo prehrani prodajajo tajvansko "pakiranje" ALGEA PLUS.
Klorelo lahko uporabljaš skupaj s sokom pšeničnih kalčkov kot sredstvo za izbobljšanje razstrupljanja telesa, kar pripomore h bolj naravnemu vonju psa. Skupaj z drugimi "zelenimi dodatki" torej veže nase razne strupe, težke kovine ...vsekakor koristen dodatek za zdravje in večjo vitalnost naših beštij Cheesy.
Danes še prodajajo take "tabletke" zagotovo na sejmu na LJ-GR "Narava - zdravje" . lp
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #65 : torek, 15.10.2002 : 18:27:25 »

Prijateljičina psička ima probleme s kožo in dlako. Zgleda, kot da ima kožna vnetja. Večkrat je že bila pri veterinarju, vendar nič ne pomaga. Se še kar naprej pojavlja. Hrani jo z Eukanubo. Ker se stanje po večkratnih obiskih pri veterinarju ni izboljšalo, je verjetno alergična na to vrsto hrane ali pa ji veterinar ne zna pravilno svetovati. Zamenjala bo znamko briketov, zanima pa me če bi mogoče BARF hrana pomagala pri tem?

Lp, Eva
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #66 : torek, 15.10.2002 : 19:27:41 »

Ewchy
Tudi jaz sem imel dalmatince na Evkanubi-lamb and rice -lahka hrana Huh
Ko sem začel hraniti s kostmi in surovo hrano se ti rdeči izpuščaji in pospešeno izpadanje dlake ni nikoli več ponovilo!!!
Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
jimbeam
gost
« Odgovor #67 : ponedeljek, 21.10.2002 : 21:17:05 »

:'(sorry Multipla, vendar še vedno mi niste odgovorili na moj question. Angry Če ne gre drugače prosim za zasebno sporočilo.
Hvala Cheesy
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #68 : sreda, 23.10.2002 : 08:50:43 »

jimbeam

kompletni obrok BARF hrane je 450sit za kilogram.

Povedal si mi ,da imaš srednje aktivno psičko nisi pa napisal njene kilaže ,tako da ti težko odgovorim na to vprašanje.
Kompletna navodila glede hranjenja svoje psičke dobiš tako in tako priloženo k sami hrani ,ko jo boš naročil.
Lp.

Logiran
Goldy
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #69 : četrtek, 31.10.2002 : 13:35:27 »

Grin Grin Grin Grin
Moram pohvalit da je to zelo poučna tema in zelo obširna za prečitat vse Grin
Rada bi samo vedela koliko se vas je dejansko v resnici  ;Dupalo poizkusiti  Grin Grin Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #70 : četrtek, 31.10.2002 : 15:41:18 »

Zakaj pa ne bi upali poskusiti? Seveda smo oz. sem. Samo, da ne tisto kar ponuja Multipla ampak sem sama sestavila obroke. Če ne bi bilo lažje odpreti konzerve ali briketov, bi svoje hranila s tem še večkrat!
Logiran

Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #71 : torek, 05.11.2002 : 10:50:18 »

Hojla!

Nisem zasledila kje se jo da dobiti v Sloveniji - ali se jo naroča lahko samo preko interneta??
Surovega mesa se pri meni niti ne dotaknejo, razen starejši ki vse kar je surovo zakoplje  Grin in pusti da gnije pod zemljo

LP
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #72 : torek, 05.11.2002 : 12:29:39 »

Alien Cheesy
Pri nas uporabljamo poleg zelenjave in pšeničnih otrobov za proizvodnjo BARF hrane samo govedino - čim manj mastno in samo GOVEJE kosto(perutnine ne dodajamo zaradi problema okuženosti - toplotno ne obdelujemo hrane)
Vso hrano nato spakiram v  1kg in 1/2 kg vrečke jih vakumsko zaprem in gredo nato na -30*C.Tako spravljene lako počakajo na uporabo do 180dni.

Logiran
musher
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #73 : četrtek, 07.11.2002 : 02:49:42 »

Pozdravljeni!
Čeprav že nekaj časa prebiram forum, sem se šele sedaj vključil. Še posebej me zanima prehrana psov, saj sem na tem zadnjih 10 let kot veterinar in lastnik (trenutno) 23 vrhunskih tekmovalnih vlečnih psov največ delal. Na žalost pa sem eden tistih "od multinacionalke plačanih" veterinarjev in se ne morem strinjati o vsem, kar pišete v zvezi z BARF hrano. Verjamem sicer, da je surova hrana za pse najboljša, vendar vseeno dvomim, da je vsak lastnik sam sposoben pripravit uravnotežen obrok za svojega psa. Po drugi strani pa sem prepričan, da  morajo tudi multinacionalke skrbeti za kvaliteto svojih proizvodov, čeprav jim gre samo za dobiček. Če bi bila njihova hrana resnično tako škodljiva za pse, bi namreč kmalu ostali brez dela. Tovarniško predelana hrana ni umetna hrana in jih je že tudi precej brez umetnih konzervansov, barvil in arom. Ste kdaj pogledali na prehrambene izdelke za ljudi, koliko je raznoraznih E-jekov. Ali tudi vi jeste samo surovo doma pridelano hrano? še eno vprašanje. Kje se na tem planetu lahko prideluje res bio hrana ob vseh vplivih okolja (kisel dež, izpusti iz tovarn, izpuhi avtomobilov,...)
Mislim, da ima vsaka hrana svoje prednosti in pomanjkljivosti. Jaz zaupam strokovnjakom in svoje pse že več kot osem let hranim z Eukanubo in nimam nobenih težav ne z dlako ne s praskanjem, ne z žlezami itd. Med mojimi psi sta tudi dva "penzionista"; 12 letni Brandy in 10 letna Foxy, ki sta  6 let vodila mojo vprego in že osem let jesta Eukanubo. Vsak si jih lahko pride pogledat, kako zgledata. Ob vsej tej škodljivi prehrani (tako za ljudi kot za pse) ne vem kako to, da se nam življenjska doba veča (obojim).
Pa še nekaj o vaših obrokih. Prepričan sem, da če bi moji 20-25 kg psi dobivali po 600-750g kosti na dan (3%TT) se ne bi več iztrebljali, kaj šele kaki starejši psi. Prav tako ne vem, kje v naravi dobi katerikoli evropski volk za zajtrk avokado, ali banano (smešno).
Lep pozdrav, pa brez zamere,
musher
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #74 : četrtek, 07.11.2002 : 08:13:44 »

Musher, lepo da si se oglasil! Res potrebujemo še kakšnega iz veterinarske stroke.

Z marsičem, kar si napisal se strinjam - npr. s tem, da tudi mi jemo tovarniško pripravljeno hrano in s tem, da tudi taka hrana za pse ne more biti tako zanič, saj bi šle potem vse take firme že zdavnaj v stečaj.

Res je tudi da evropski volkovi ne jedo avokada ali banan, ne zdi pa se mi smešno, če se le to daje kot hrano današnjim psom - tudi naši predniki še nedolgo tega niso vedeli kaj je to avokado in ga niso jedli, pa to ne pomeni, da ni koristen za nas. Evropski volkovi so pojedli veliko zelenjave, le da je bila ta iz želodcev svojega plena. Sedaj se pač išče zamenjava. Meni so bolj kot zelenjava vprašljive žitarice.

Kar se pa tiče uravnoteženega obroka, pa se mi zdi da je to tudi precej komercialna finta. Saj tudi mi ljudje sami pripravljamo svojo hrano in nam tega ne delajo zdravniki, ki vedo, kakšen naj bi bil uravnotežen obrok. Poleg tega pa smo zelo različni. Poznam ljudi, ki se zelenjave skoraj ne dotaknejo in bi jedli samo meso - in glej ga zlomka, zdravi kot dren!

Mislim, da ni nič narobe, če se hrani z industrijsko pripravljeno hrano, če jo pes pač prenaša. Gotovo pa se bo našlo nekaj psov, ki jim to ne bo ustrezalo. Vseeno pa sem še vedno bolj na strani sveže, surove hrane. Tako za mojega psa, kot zame!

Jeva pa obe nekako podobno: pol-pol. Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines