mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:13:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: BARF - BONES and RAW food  (Prebrano 75991 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #75 : četrtek, 07.11.2002 : 09:32:55 »

Razumem, da morajo kot dolg za usluge tako govoriti akviziterji, a veterinarji  Huh
Moj pomislek glede hrane "multinacionalk" je v prvi vrsti škodkjivost za zdravje in življensko dobo. O tem je na prej predloženih linkih ogromno dokazov in pričevanj, na osnovi tega je ta ideja sploh zaživela (Dr. Billinghurst!).
Gospod Musher, te dni sta mi šla 2 prijatelja "pod nož" zaradi raka Cry . Kot veterinar bi morali vsaj poznati statistiko primerov raka pri psih in drugih domačih živali, ki je , kar se mene tiče = ŠOKANTNA!.
No ja, res da ni 100% dokazano, ali v vseh primerih ravno od dodatkov prehrani, a isto velja obratno; ni dokazano, da ni. Veliko je odvisno od genetike, a če je ta slaba, je nezdrava prehrana zanesljivo velik korak k obolenjem in prezgodnji smrti. Nekateri "kinologi" so celo tako cinični , da pravijo, da si ne želijo, da bo pes večno živel  Huh Isto izjavo sem slišal reči enega veterinarja! Klinc pa taki veterinarji...
Glavni žalostni razlog je ali odvisnost od multinacionalk ali pa pomanjkanje časa in denarja (in volje)...vse drugo so praznje marnje...
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #76 : četrtek, 07.11.2002 : 11:24:28 »

Saj vem, ta bo čisto mimo, ampak moram napisati: moji sosedi so svojega psa (večji mešanec) hranili z ostanki svojih obrokov in žganci (kuhanimi posebej za njega - uh, kakšen privilegij!) celih 14 let njegovega življenja. Pes ni imel nobenih zdravstvenih težav in dočakal je kar lepo starost za svojo velikost. Sreča? Kljubovanje znanosti?

Kakorkoli že - jaz svoje pse hranim pretežno z briketi, ker sem se tako odločila in tako bo tudi ostalo. Ker je higienično, enostavno, poceni (relativno), ker nimam časa za kuhanje kvalitetnih obrokov. Občasno dobijo tudi surovo meso, pa tudi kakšen kuhan obrok, ampak briketi prevladujejo. Res je, da vedno izbiram brikete kvalitetnejših znamk (no, za dobro vest). Psi so skupaj stari 26 let in so lepi in zdravi, če odštejemo težave s srcem pri 12,5 letnem pudlju. Bi do šuma na srcu prišlo, če bi jedel drugače? Ne ve nihče. Bodo zaradi briketov moji psi prej umrli ali zboleli? Ne ve nihče.

Lep pozdrav in pripravite si danes (zase!) en zdrav naraven obrok!

Tanja
Logiran
musher
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #77 : petek, 08.11.2002 : 03:02:58 »

Nisem imel namena poveličevat izključno "umetnih" hran. Vendar mislim, da imajo KVALITETNE tovarniške hrane tudi svoje prednosti, kot lahko ima BARF pomanjkljivosti. V kvalitetnih hranah se ne uporabljajo umetni konzervansi, ki bi lahko škodili zdravju naših psov, ampak se kot antioksidanti za zaščito maščob uporabljajo naravni zeliščni izvlečki, kot je n.pr. rožmarinovo olje. Za boljši okus ni potrebno dodajati raznih umetnih barvil in arom, saj vsebujejo kvalitetne živalske beljakovine in maščobe, ki so same po sebi dovolj okusne za živali. Kot surovine se uporabljajo t.i human grade sestavine, kar pomeni, da bi se kar se tiče zdravstvene neoporečnosti lahko uporabljale tudi za prehrano ljudi in ne razna "crkovina" itd. kot včasih radi rečemo. Za resničnost navedb podjetja odgovarjajo kazensko in materialno in so preverjene. Če temu ne verjamete, kako lahko potem verjamete vašemu mesarju, da vam je prodal resnično zdravo govedino in ne kake nore krave? Ločiti moramo torej med kvalitetnimi tovarniškimi hranami in "kar nekimi" poceni izdelki, ki so narejeni iz manj kvalitetnih surovin, z manj maščob in več rastlinskimi beljakovinami, ki jih same po sebi pes še povohal ne bi in jim zato morajo dodajat razne arome itd, da jih psi sploh jedo. Kar se tiče rakastih obolenj pri psih, mislim da je za porazno statistiko več vzrokov in nikakor ne samo "strupena" hrana. Ste kdaj pomislili na škodljive vplive okolja, ki sem jih omenil že v prejšnjem pisanju? Seveda ima tudi genetika svoj vpliv. Pomemben dejavnik se mi pa zdi tudi razvoj veterine predvsem za male živali v zadnjih letih. Mi lahko kdo pove koliko je bilo privatnih ambulant za male živali pred letom 95? Nobene! oz. 1 nelegalna, ker smo šele tega leta dobili zakon o veterinarstvu in možnost privatnih ambulant. In koliko jih je danes? Verjetno že blizu 100. Koliko je bilo torej možnosti odkrivati rakasta obolenja pri psih pred sedmimi leti? In koliko ljudi, predvsem s podeželja je takrat svojega bolanega psa sploh peljalo k veterinarju. Za stare in bolane pse je ponavadi "poskrbel" sosed lovec. Mislim da je tudi tu razlog za vse več bolanih psov in ne samo v strupeni hrani.
LP
Musher
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #78 : petek, 08.11.2002 : 08:13:02 »

Spet jaz. Musher, govoriš o kvalitetni hrani, ki vsebuje "humam grade" sestavine. Kje pa dobiš tako hrano pri nas?
Jaz malo sodelujem še na bolj mednarodnih forumih in moram reč, da so še vse hrane, ki jih pri nas prodajajo kot visoko kvalitetne, povsem spljuvali (Nutro, Hills, Evkanuba... samo Popsija in Tarzana ne Wink Grin).  In v nobeni od teh hran ni "human grade" sestavin, kolikor je meni znano.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #79 : petek, 08.11.2002 : 08:20:25 »

Če pa že je kakšna "human grade" (se ne spomnim imena, nekdo iz MB jo uvaža) - je pa zapečena kot oglje...kar je še posebej škodljivo , ne glede na plemenit izvor surovin! Angry
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #80 : petek, 08.11.2002 : 22:02:32 »

Nehajte se prerekati.Povejte s ćim res hranite svoje ljubljenčke in povedal vcam bom zakaj jih hranim samo z EUKANUBO.Res samo z EUKANUBO.Ne,res samo z EUKANUBO.
Tonko
P.S.
Moje šampione seveda.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #81 : petek, 08.11.2002 : 23:48:07 »

Seveda, Tone, ni blema, vse za lepoto. Zunanjost se z močno dozo beljakovinc in vitamničkov in drugih - ov da naterat, samo pazi , da ne skuriš notranjosti (posebej ledvička). Lepota vedno stane  Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #82 : sobota, 09.11.2002 : 00:06:51 »


Zdaj si pa predstavljam Tonkota tko s sirokim nasmehom z belimi zobmi, pa klobukom na glavi pa vrecko Eukanube v rokah...sej veste tko kot Top Shop  Grin

Toncek, s sampioni mislis tamale al tavelke?  Wink
Logiran
musher
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #83 : ponedeljek, 11.11.2002 : 13:36:57 »

Kapitan Nemo, mislim, da si pa tokrat malo mimo vsekal. Kot smo se učili na faksu, je koža največji organ, ki na zunaj kaže tudi na "notranje" zdravje. Torej pes, ki ima namesto notranjih organov eno samo "zdriz" že ne more imeti pretirano svetleče in lepe dlake. Mislim, da sem že v prvem dopisu napisal, da imam med mojimi 23 psi tudi 2 seniorja (12 in 10 let), ki že osem let jesta Eukanubo in imata ne samo čudovito dlako, ampak sta tudi drugače povsem zdrava in še vedno aktivno vlečeta sanke, čeprav seveda zaradi let ne dirkata več, ampak učita "posla" mladiče. Trenutno aktivni psi so stari od dve do 6 let (15 psov), ki večinoma praktično že od rojstva jejo Eukanubo in so še vedno zdravi. Mislim, da taka številka ni samo eden pes, ki bi lahko bil izjema, ampak bi se vsaj pri nekaterih v takem času, če ne že pri večini, morale pojavit kakršnekoli težave ob tako "strupeni " hrani. Še enkrat poudarjam, da ne želim omalovaževat BARF načina hranjenja, ne dovolim pa, da se vse tovarniško pripravljene hrane meče v en koš in da so vse hudo strupene. S prihodom "umetnih" hran na trg se je življenjska doba naših ljubljenčkov podaljšala. Kaj praviš na to? Hvala za tak strup! Mimogrede kar se tiče Eukanube in njenih sestavin, je bila ena redkih hran (če ne celo edina), ki ni imela nikoli prepovedi uvoza v Slovenijo (nore krave, slinavka in parkljevka), saj je na vseh veterinarskih spričevalih, ki spremljajo vsako pošiljko pisalo, da ne vsebuje poginulih, bolanih, ali zdravljenih živali itd. Če tega ne verjamete, kako lahko potem verjamete mesarju, ali pridelovalcu zelenjave, da vam je prodal res neoporečen izdelek. Med najbolj strupene snovi v naši hrani namreč sodijo insekticidi, pesticidi, ki se uporabljajo za škropljenje, težke kovine iz avtomobilskih izpuhov itd. Kako veste, da tega v vaši BARF hrani ni? Katere so tiste tako strupene snovi v kvalitetnih tovarniških hranah, npr. Eukanubi?
Pa še nekaj o uravnoteženi prehrani. Ja, mislim, da ljudje tudi za sebe večinoma ne zanmo več pripravit uravnoteženega obroka, saj drugače ne bi bilo toliko debelih ljudi in toliko bolezni povezanih z neprimerno prehrano med ljudmi. Ali taki ljudje tudi jedo brikete? Ne vem če je to samo komercialna finta. Nisem trdil da nihče ni sam sposoben pripravit uravnoteženega obroka za svojega psa, menim pa da večina nima dovolj znanja o prehrani psov. To sklepam po tem, da veliko ljudi trdi "naš pes je vse kot mi, ali pa še boljše". Človek je po prehrani najbolj podoben prašiču in podgani in je vsejed. Pes je mesojed, krava je rastlinojed, človek je na sredi, na kar kaže tudi dolžina prebavnega trakta. Seveda rabi pes delno tudi hrano rastlinskega izvora, vendar beljakovine in večinoma tudi maščobe naj bodo živalskega izvora. Prirejam majhen kviz. Kdor mi prvi odgovori  pravilno na vsa vprašanja mu za nagrado podarim 3kg Eukanube (seveda če jo hoče).
1. Zakaj psi in živali na sploh jejo (osnovni razlog)?
2. Po katerem merilu lahko med seboj primerjamo različne vrste hrane glede na vsebnost hranilnih snovi? (so to % ali kaj drugega)
3. Koliko energije potrebuje pes na dan (formula za izračun)?
Pa ne mislim nič podcenjevalno, ampak to so po mojem stvari, ki jih moraš nujno poznat, če hočeš pripravit uravnotežen obrok. Komercialna finta? Že mogoče, ampak jaz ji kot veterinar resnično verjamem.
Lep pozdrav,
Musher
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #84 : ponedeljek, 11.11.2002 : 16:57:25 »

Žal ta hip nimam časa se spuščati v detajle; kar se tiče zgornje opombe, nisem imel v mislih strupenih antioksodantov (ki jih res ni več v mnogih hranah) in vhodnih surovin "neznanega" izvora (ohlapno deklariranega)...ampak to, da preveč dobrega (beljakovin) naenkrat lahko tudi škodi. Glede mesojedosti imam sam kup avtorjev, ki dokazujejo, da je pes že stoletja vsejed...in ne mesojed. In se je domača žival prilagodila na skromne ostanke...in ostala hvaležna za to ? Hrane tvoje znamke pa dejansko sploh ne poznam, govori se to in ono...bo že držalo , če tako praviš? Upajmo...lp
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #85 : sobota, 16.11.2002 : 18:02:47 »

dragi musher

Vidim da si zaljubljen u dehidrat.Razlog za to vidim u tome što si veterinar, veterinari naime bolje zarade na reklamiranju i prodaji hrane nego na veterinarskim uslugama-ali zato je Udruženje veterinara Njemačke završilo zajedno sa VDH pod istragom ,osnovanom od vrhovnega sodišča Nemčije ,da se utvrdi kdo je vse korumpiran od multinacionalne kampanije Waldham-Edhem(Pedigree) ,zato da bi lahko skrili posledice upotrebe dehidrerane hrane.
Kar se tiče kvalitetne in nekvalitetne dehidrirane hrane ti lahko povem samo naslednje:
Postoji samo ena i to ona koja se proizvaja iz surovine dobijene u KAFILERIJI ( rendering plant ) bi rekli angleži .
Torej od svega kar je krepalo od starosti ,bolesti ,iznemoglosti ili su pogazili avti ili je evtanizirano.Od svega kar zavržejo klavnice ,od vsega kar tvoji kolege vet.inspektori zabrane za humanu prehranu.
To amerikanci zovu 4D surovina (dying-deseasd-disabled-dead)umiruči-bolestni-onemogli in mrtvi !!!!

Jedino na taj način se može dobiti "poceni"dehidrat.Ne treba biti šolani veterinar (i bolje da ne) da bi človek zračunal pri sebi ,da je nemogoče napraviti od zdrave surovine dehidrat za ceno po kateri se ponuja v trgovinah pri nas v maloprodaji. Vsi zelo dobro vemo da v mesu ima 70-80% vode ,katero je potrebno izločiti (dehidrirati) ,da bi dobili brikete.Dehidriranje stane energijo in delo.Dakle ako izgubima 70-80% mesa in dodamo ceno dela in energije ,dobičemo 400-500% večjo ceno od začetne cene za kilo mesa.Sedaj pa ti meni povej koliko bi moralo stati to meso da bi nakon proizvajalca ,ki zaenkrat še ni zaslužil nič ,zaradili i svi oni poslije njega.

Mogoče je bolje da ja odgovorim namesto tebe !!

Vse kar crkne in kar klavnice odbace ,kafilerija preuzima uz naplatu !!Dakle sirovina ne da nič ne stane ampak se že v štartu na njej zasluži i s tim se pokrije troškove rada i energije a najverjetneje tudi ZASLUŽI!! Grin
Medikamenti koje su bolane živali uživale pred smrtjo,anestetici,najlon vreče u koje se trupla pakirajo v vet.postajah vse to jedu naši psi - izbalansirano - DOBAR TEK !! Grin

Mislim da se tu ne more govoriti če nekdo ima veterinarsko diplomo o znanju ali neznanju ampak o POŠTENJU.
Znanje in neznanje bomo pustili tistim ki nimajo nobene diplome.

Prije nego mi odgovoriš te prosim da odpreš stran na internetu
http://www.transanimal.de/englisch.htm  - THE ERROR OF THE MILLENNIUM IN VETERINARY MEDICINE .
Vjerovatno nečeš moči otvoriti tu stranicu ker je nekdo plačal hackerima da je ruše ( pogodi tko  Grin) ,pa probaj na tražiocu metnuti kataloški broj knjige ISBN 3-9807236-1-5 .!!!!!!!!

Priporačam vsem ki vsaj malo znajo angleško in imajo svoje pse radi ,da to pročitaju osim onima čiji so roditelji ali bliska familija veterinarji ker je to sramota za VETERINARSKI POKLIC!!

Lp.
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #86 : sobota, 16.11.2002 : 18:18:48 »

Furstenfeld!

Mi je zelo žal.ker si nemorem pomagati s tvojim nasvetom.V Sloveniji uporabljamo kot edini uradni jezik slovenščino.
Tonko
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #87 : sobota, 16.11.2002 : 18:34:48 »

Tonko

Ti si veliki slov.kinolog politik olimpionik itd,itd.......

In ravno zaradi tega sem od tebe zadnjega pričakoval takšno izjavo. Sad Sad : Huh
Še posebno pa me čudi da nekdo ki tako osko gleda uzgaja pse ,ki niso slovenska avtohtona pasma. Grin Grin Huh

Lp. Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #88 : sobota, 16.11.2002 : 18:59:03 »

Tonko, se mi zdi, da nisi mislil cisto resno  :-/.
Pa smo ja rekli, da bomo razumeli drug drugega, saj tudi nase kuzke hodimo iskat cez mejo, pa vozimo jih tudi tja in smo zadovoljni, da je tako.

Malo vec potrpljenja in strpnosti, sicer bomo res obveljali za sovenske zapeckarje, ki ne zelijo pogledati cez plot.

Lep dan obema,
Logiran

Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #89 : sobota, 16.11.2002 : 19:31:30 »

Mislim, da je sedaj čas, da se oglasijo predstavniki (uvozniki) briketirane hrane v Sloveniji. Prepričana sem, da spremljajo tale forum. Tukaj in sedaj imate priložnost potrditi ali ovreči do sedaj napisane domneve. In kaj na te obsodbe pravijo proizvajalci? Posredujte jim naše dvome! Pričakujemo odgovore!

Koneckoncev res ne vemo, kaj vse gre v brikete. Mislim, da zakoni, predpisi in konkurenca preprečujejo to, o čemer piše furstenfeld. Ali sploh veste, kakšna konkurenca se odvija na tem področju - predvsem v ZDA? Vzemimo Eukanubo z novo formulo za preprečevanje nastajanja zobnega kamna. Če tega ne bi mogli dokazati, bi jih konkurenca sesula. Ali pa novi Hill'sov B/D za stare pse. Takoj so se spravili na njih. In prepričana sem, da dajejo v analizo vzorce svojih konkurentov, ker iščejo dlako v jajcu. Vsaka napaka lahko pripelje v milijonske tožbe. Verjemite, preveč denarja je v igri! Govorim o kvalitetnih premium briketih, ki se prodajajo v petshopih in na veterinah, ne pa o nekih XY.

In zakaj veterinarji (vsi pa tudi niso podkupljeni s strani multinacionalk!) ob določenih boleznih predpišejo diete v obliki briketov ali konzerv? Ja, seveda s prodajo teh diet še dodatno zaslužijo, ampak te hrane dokazano pomagajo in zdravijo! Kako naj sicer lastnik doma pripravi uravnotežen obrok za psa z boleznijo srca, ki mora imeti npr. znižan nivo natrija ter povečan nivo magnezija ter omega3 in omega6 maščobnih kislin (samo primer, da me ne bo kdo držal za besedo, ker nisem veterinar!). Ali za katerokoli drugo bolezen, kjer je še bolj pomembna prava prehrana.

In kaj jemo ljudje? Ali veste kolikokrat so škropljena jabolka, preden pridejo do polic? 14! Prav tako ostalo sadje in zelenjava - hrana, ki bi je morali pojesti največ - surove. Da ne govorimo o mesu. In mleku (ko je ravno tak čas)...  Konzervansi so pa tako že vsepovsod.

Tako - zdaj grem pa nasut psom brikete v posodo, brez slabe vesti. Jutri bodo pa dobili surove piščančje vratove. Ne vem, kje je večji riziko...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines