mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:21:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nočno delo in pes
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nočno delo in pes  (Prebrano 4560 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BulldogSpike
novinec
*
Sporočil: 15


« : ponedeljek, 28.05.2012 : 12:08:34 »

Pozdravljeni,

imam službo, ki zahteva skorajda vsakodnevno nočno delo (doma), posledično pa običajno hodim spat ob nekje 6:00 ZJUTRAJ. Seveda bi tudi v teh nočnih urah rad imel psa v bližini, morda celo ponoči z njim kdaj šel ven. Potem v dopoldanskem času bo pa v hiši tudi kdo drug, ki bi se morda tudi ukvarjal s psom.

Vprašanje: kako bi takšen bioritem vplival na psa? Bo pes v vsakem primeru našel čas za spanje, ne glede na uro, ali lahko takšen bioritem nanj negativno vpliva?

Hvala,
BulldogSpike
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 28.05.2012 : 12:10:41 »

Ja  Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 28.05.2012 : 12:56:17 »

Ne skrbi. Pes bo našel čas za spanje, bo spal takrat, ko boš spal ti. Ponoči je itak mirno, če tvoje delo ni hrupno ali kaj takega, bo pes v tvoji bližini dremal ali prav trdno spal. In po sprehodu, tik preden greš ti spat, bo spet spal oziroma počival. Tudi tisti psi, ki so dopoldan sami doma, ker so lastniki odsotni zaradi službe, ponavadi samoto prespijo - skratka, tule ni nobene razlike Smiley
Sama dostikrat delam kaj do treh, štirih zjutraj, potem pa spim do desetih, enajstih dopoldan. Noben problem. S psom sem vedno naredila zvečer dolg sprehod (tam okoli osme zvečer), potem je večerjal in počival ali pač počel kaj umirjenega v naši bližini. Okoli polnoči sva šla opravit še kako potrebo, če pač še ni spal. Jaz pred polnočjo, eno uro itak ne hodim spat Wink
Če delam še kaj naprej do jutranjega svita, pes ponavadi zaspi in greva še enkrat lulat, preden grem jaz spat. Včasih pa celo na kak malo daljši sprehod, če sva oba pri volji Smiley Potem pa spat - oba. Tudi če je kdo od mojih vse dopoldne po hiši, psa ne mika ne igra, ne sprehod, ampak lepo prespi.
Potem pač "jutranji" sprehod pride na vrsto opoldan, pa sva oba zadovoljna Smiley
Sploh v poletni vročini je zelo "uporabno", če se s spsom odpraviš na sprehod zelo zgodaj zjutraj, potem pa spat - čez dan je itak nemogoče najti dovolj sence in hladu za spodoben sprehod - takrat se hodi itak samo na kratko potrebo opravljat.

Tvoje dnevne rutine se bo pes navadil, brez skrbi. Poskrbi, da bo imel v "budnih urah" dovolj fizične in umske zaposlitve, pa bosta lepo shajala Smiley

PS: Če pričakuješ mladička, je pa sploh super, če boš ponoči pokonci - boš lahko hitro reagiral, ko bo treba ven lulat in bo šlo navajanje na hišno čistočo hitro od rok .) Pa če je še dopoldan doma kdo od družinskih članov, medtem, ko boš ti spal, da bo kužka peljal opravljat potrebo - super.
Boš videl, pri mladičku se ti pa sploh ni treba bati, da ne bi imel časa spati, so kar zaspančki, spoznavanje sveta jih utrudi in trdno zaspijo tudi v največjem šundru Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nočno delo in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines