mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:26:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: kuža se trese
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kuža se trese  (Prebrano 10649 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nutela
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : nedelja, 24.06.2012 : 13:15:16 »

učeraj ko smo kužko spustili iz koče da gremo na sprehod je dobesedno pobegnila iz koče nato se je začela tresti ko sm bila ob ne in jo probala malo umiriti sem videla da ne premika zadnih nog panika kličemo dežurnega ki pa je biu nekje u bližini medvod ko smo iskali če je še kje bližji veterinar se je pučasi umirila in začela malo hoditi skrbi me ker to ni bilo prvič. prejšnič je skp zlezla ( padla u nezavest ) to je bilo že 2 leti sedaj je stara 6 let v torek gre k veterinarju zanima pa me če ima kdo izkušnje z takimi problemi Huh ali je bolje da počiva ali jo mirne volje peljem da sprehod? res da se je umirlila v roku pol ure vendar šekr nevem zakaj je do tega prišlo mi lahko kdo kaj svetuje hvala!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : nedelja, 24.06.2012 : 13:58:18 »

Najprej ti svetujem, da pišeš v slovenščini, tako kot si se je učila v šoli  Wink.
Za take primere obstajajo dežurne veterinarske klinike, ne pa da se čaka še dva dni. A se psica sedaj normalno giblje? Kaj  misliš s tem, da ni premikala zadnjih nog - jih je vlekla za seboj? In kaj misliš s tem, da ste jo spustili iz koče? Je v pesjaku, na ketni, ali je bila zaprta v koči pri tej vročini? Ima senco?
Napiši kaj več in to na način, da te bomo razumeli. Lahko je marsikaj, nikakor ne čakat na torek.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : nedelja, 24.06.2012 : 14:06:55 »

Jaz sem tudi najprej pomislila na vročinski udar. Če ima nad tisto kočo (sedaj res ne vem, kakšno kočo imate to za njo, bolj opiši) le kakšno drevo za senco, to ni dovolj. Senca mora biti globoka. Kakšne pasme pa je, je majhen-velik pes, koliko je odlakana? Zadnja dva dni je precej vlage v zraku, in to psom ne paše. Res bi bilo nujno, da jo peljete k veterinarju, ne čakat, posledice so lahko katastrofalne in nepopravljive.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3 : nedelja, 24.06.2012 : 14:10:08 »

Karkoli je že, ob takih resnih  znakih se ne pisari po forumih.  Sad Sad
Logiran
nutela
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 24.06.2012 : 14:28:50 »

no najprej me ne napadejte kuža ma senco je srednje velika 15 kg husky mix ma izulirano kočo in je v senci kuža je sedaj čist normalen in je biu že pol ure potem tako kot sem napisala ma skoz hladno vodo in ne ni vročinski udar zanimalo me je samo če ima kdo izkušne ne bit pametni če nevesete situacije če nimate izkušn al pa neveste kaj bi udpisal bodte rajš tih. pa še to dežurni veterinar je rekel naj jo pripeljemo če se poslapša kar pa se ni zgodilo tok da ODPISUJTE SAMO TISTI KI IMA S TAKO ZADEVO IZKUŠNJE
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : nedelja, 24.06.2012 : 14:40:51 »

Mislim da ti s takšnim načinom kot ga imaš ti, tukaj ne bo nihče več odpisoval. No, mogoče Jana, ko bo videla tvoj način pisanja. Tukaj so pač takšna pravila, da se piše slovnično pravilno in se ne vpije na nas. Zgleda da si pa že ti napol veterinar, ker si tako pametno kar na "uč" ocenila, da ni vročinski udar. Mene pa prav malo briga, kaj bi meni rekel dežurni veterinar, jaz bi ga takoj peljala tja, in ma da je tam, da me čaka, ko pridem. Mi pa tukaj nismo veterinarji, če bi rada zvedela, kaj je tvoji psici, se spokajta k veterinarju, ne pa da tukaj zapravljaš cajt s svojim pisanjem. Pa malo bolj odraslo se obnašaj, pa bolj odgovorno do svojega psa. Tudi meni ni vseeno, kaj se z njim dogaja. Pa verjemi, da izolirana koča za nobenega psa v tej vročini ni v redu, sploh pa za takšno kombinacijo polarnih pasem, kot jo imaš ti. Eh, saj najverjetneje sploh ne boš podrobno prebrala tega, ali pa se boš enostavno spokala dol iz foruma, in bo zadeva zate rešena. Mi hočemo samo pomagat tvoji psici, verjemi.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #6 : nedelja, 24.06.2012 : 14:41:19 »

Najprej ti svetujem, da pišeš v slovenščini, tako kot si se je učila v šoli  Wink.
Še vedno tole velja!

 
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 24.06.2012 : 14:46:29 »

no najprej me ne napadejte kuža ma senco je srednje velika 15 kg husky mix ma izulirano kočo in je v senci kuža je sedaj čist normalen in je biu že pol ure potem tako kot sem napisala ma skoz hladno vodo in ne ni vročinski udar zanimalo me je samo če ima kdo izkušne ne bit pametni če nevesete situacije če nimate izkušn al pa neveste kaj bi udpisal bodte rajš tih. pa še to dežurni veterinar je rekel naj jo pripeljemo če se poslapša kar pa se ni zgodilo tok da ODPISUJTE SAMO TISTI KI IMA S TAKO ZADEVO IZKUŠNJE
Daj, vsaj ločila uporabljaj, tole je skoraj nemogoče prebrat! In nihče te ne napada, če te samo opozorimo na slovnićno pisanje, kar je itak eno prvih pravil foruma.
Če znaš tako hitro sama postaviti diagnozo, da zagotovo ni vročniski udar, ja potem pa nas sploh ne rabiš... Znaki, ki si jih opisala so bili podobni vročniskemu udaru, če pa pričakuješ, da ti bomo kar preko foruma postavili diagnozo, zdravljenje in zdravila pa te moram razočarati, ker tako pač ne gre.
In sploh kje piše, da morajo biti znaki vročinskega udara samo skrajni, da gre res zanj. Tudi sploh ni nujno, da do vročinskega pride samo, če je pes ne vem kako dolgo na soncu/vročem avtu ipd., dovolj je že, da se samo malo pregreje ob manjši zunanji aktivnosti.

Pa pravila obnašanja tudi ne bi škodilo, če prebereš.
Logiran
nutela
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 24.06.2012 : 14:54:39 »

nevem kdo je bl primitivn jest k se mi  neda u slovenščin pisat al vi k namest da bi kej pametnga napisal sam napadate mij žou da sm krkol uprašala ampak če mislte da mij useen pa da se mi neda ga vozt h veterinarju vm puvem daj biu tm lih en tedn nazaj pa da je tm usak mesc  in usakič sprot mi rečejo da pretiravam da mojmu kužu sploh nč ni tok da ja ne me ubtužvt ker nevete kok mi kuža pumen vs briga sam to ko js pišim tazadn račun je biu 60€ zato da niso nč pugruntal in ne ni mi žou dnarja zadne cente sm prpravlena za kužico dat sam ker mi usak mesc dela takšne in drugačne šoke in ker je zmerej use navadn sm pač probala povprašat še na forumu ampak očitno so klele ljudje k znajo bit pametni sam po forumu pa dvomm da ste tok uzunej z svomju psm kukr sva midve uzunej ker itak ceu dan sam bedarije pišete pa napadate folk k ga sploh nepuznate nevem kdo vm je kej hudga hotu
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #9 : nedelja, 24.06.2012 : 14:58:20 »

Preden Jana to pospravi tja, kamor spada, dete moje drago, veliko se bo še treba naučiti o komunikaciji in obnašanju, če želiš da te ljudje jemljejo resno in spoštljivo. Predvsem pa se bo treba še veliko naučiti o negi psa, če ste si ga že omislili.
Če je tvoje sklepanje na nivoju tvojega pisanja, potem me resno skrbi za psa. Ne, nisem veterinar, zato si nikdar ne bi dovolila takole laično ocenit, da je pes ok, ampak bi poiskala pomoč strokovnjaka - veterinarja. Poleg tega gre za mešanko s polarno pasmo, ki vročino še težje prenašajo. Je res tako prekleto težko napokat psa v avto in peljat na veterino?
Logiran
nutela
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 24.06.2012 : 15:03:52 »

 loh zbrišete to temo in jo vržete u smeti
js grem pa vn u senčko puležavat z mojo lubico nekm ob savo vi se pa kr naprej žrite kakšne prufesorje mamo u šol da ns pisat ne naučijo medtem bote puzabl da mate vi tud psa in prubleme ker se bote ubadal z mojm ne z vašm. Pomedte najprej pred svojmu pragm boli me k**** kva mislte moja pikica mene obožuje in to je use kr js rabm ajdee
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #11 : nedelja, 24.06.2012 : 15:08:12 »

Preberi še enkrat posvojitveno pogodbo, ki ste jo podpisali v zavetišču. Med drugim piše tudi, da boste psički nudili potrebno veterinarsko pomoč...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 24.06.2012 : 15:10:37 »

nuteli je pisanje na tem forumu za nekaj dni onemogočeno, ker takih tekstov tukaj ne rabimo, kot ona očitno ne rabi naše pomoči.

Upam, da bo kljub njeni skrajni neresnosti z njenim psom vse ok.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #13 : nedelja, 24.06.2012 : 16:21:52 »

se sprašujem, če mogoče pa ni nutela imela kakšen vročinski ***** ....

ješeš  Shocked Shocked Shocked
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #14 : nedelja, 24.06.2012 : 16:35:45 »

se sprašujem, če mogoče pa ni nutela imela kakšen vročinski ***** ....

ješeš  Shocked Shocked Shocked
natis, si me prehitela Grin
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: kuža se trese
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines