mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:31:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: spuščanje s povodca na sprehodu
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: spuščanje s povodca na sprehodu  (Prebrano 10801 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
my besty
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« : sreda, 18.07.2012 : 11:17:00 »

živjo!

doma imam 7 mesecev starega kavalirčka in imam eno vprašanje....ko je začel lepo hodit na sprehode oz. ko se je navadil na povodec smo ga včasih ko smo bli sami na travniku ali v gozdu spustili iz povodca in je zelo lepo hodil okoli nas.....skrivali smo se, da je začel on gledat za nami in ne mi za njim....metali igračko, ga klicali nazaj in mu dajali za nagrado priboljške....vedno je pritekel nazaj in vse je bilo v redu in super.....mesec nazaj pa se je začelo....ko smo ga spustili, ni pritekel nazaj, ne s ponujanjem priboljškov, igrače, teka v nasprotno smer, v glavnem cele muke, da ga prikličemo nazaj....in od takrat ga ne spuščamo več....sploh ko vidi metuljčka, ptiča ali kako drugo letečo žuželko kar znori....pogrešam tole spuščanje, ker se je pes res znebil te odvečne energije, kar mislim, da si je na povodcu ne, ampak bojim se, da nam bo ubežal....prosim za nasvet....vem, da je verjetno nastopila puberteta, ampak vseeno....kaj naj še poskusim???

hvala
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1 : sreda, 18.07.2012 : 11:25:06 »

Uporabi dolg sledni povodec (ali pa si obstoječega podaljšaj z 10, 20 m dolgo vrvjo). Tako boš psa lahko "spuščal/a", hkrati pa trenirala odpoklic. Če se psiček na tvoj klic ne bo obrnil, ga pač narahlo pocukaš za povodec in tako prisiliš, da se vrne. Ko pride, naj bo bogato nagrajem (hrana, najljubša igračka ...). Pa ga spet pošlješ malo v raziskovanje in po nekaj časa spet pokličeš. Z dolgo vrvico je psiček na nek način "svoboden", po drugi strani pa ga ti "držiš na špagci" - torej ti določaš do kam lahko gre in kdaj se mora vrniti k tebi. Bodi vztrajna.
Na 20 m vrvice se bo pes prav lepo "zlaufal", lahko mu mečeš žogico, lahko se lovita, karkoli - hkrati pa ga imaš pod kontrolo in ga kadarkoli prisiliš, da ti sledi. Pa nikakor naj se ti ne smili, ker je "bogi skozi privezan" - nima kaj bit odvezan, če ne obvlada odpoklica in če beži od tebe. Pa ne se pustit pretentat žalostnim očkam Tongue Kar pogumno in vztrajno naprej Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
my besty
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 18.07.2012 : 11:28:06 »

hvala....res dobra ideja tole z dolgo vrvjo...bom poskusila in upam da bo boljše....sicer ne pričakujem izboljšanja v parih dneh ampak...počasi se daleč pride:))
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 18.07.2012 : 12:22:05 »

Naj ne bo vrv, ampak trak  Wink
Ker sicer bo za enga kavalirčka vse skupaj pretežko. Daljša kot je vrv, bolj se pozna...

Za mali denar ga dobiš v tehničnih trgovinah  Cool
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 18.07.2012 : 13:57:50 »

Naj ne bo vrv, ampak trak  Wink
Ker sicer bo za enga kavalirčka vse skupaj pretežko. Daljša kot je vrv, bolj se pozna...

Za mali denar ga dobiš v tehničnih trgovinah  Cool

Ali pa naredi tako kot jaz: kupi 20m alpinistične vrvi, ki sicer pride svinjsko draga (10 eur/meter), je pa večna, peresno lahka, ne vpija vode in ker se ne obrablja, vama bo služila vsaj 10 let.  Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5 : sreda, 18.07.2012 : 14:00:48 »

There's nobody like Fifi Cheesy
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 18.07.2012 : 14:29:35 »

Ali pa naredi tako kot jaz: kupi 20m alpinistične vrvi, ki sicer pride svinjsko draga (10 eur/meter), je pa večna, peresno lahka, ne vpija vode in ker se ne obrablja, vama bo služila vsaj 10 let.  Wink

yeah right, v tvojih letih je večna, ja ja, još malo pa nestalo  Grin Grin  Tongue Tongue

----------

za kavalirčka je po moje 6 mm najlonska vrv čist ok.
celo v tehničnih štacunah dobiš barvne vrvi, če hočeš šminkirat.
cena barvne 6mm je malo pod 0,4 evra na meter.
zraven nujno kupi še tavrteč karabin (3-4 evre), ker se najlonski štriki zelo nadležno krotovičijo, da se štrik sproti odvrti.

vse skupaj ne bi smelo koštat več kot ene 12 evrov, 30 metrski maksimalno 15€.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : sreda, 18.07.2012 : 14:32:59 »

yeah right, v tvojih letih je večna, ja ja, još malo pa nestalo  Grin Grin  Tongue Tongue

----------


Babe so pa res od hudiča dane Angry Angry
 Grin Grin Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8 : sreda, 18.07.2012 : 14:49:09 »

Tale alpinistična sledna je pa huh draga.... Shocked
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 18.07.2012 : 14:49:53 »

fifi... za 10 kilskega psa definitivno pretežka.

Tvoja je za kake 3 kavalirje  Evil
Logiran
my besty
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 18.07.2012 : 14:51:01 »

uf....nasvetov kolkr hočeš...super ste, hvala, neki bom že pogruntala:))
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 18.07.2012 : 14:53:26 »

eh...prehitro...
če pa bi rada mela celo 20 m. hm... Ni malo.

Razen če ti misliš pomožno vrvico ne pa prave alpinistične. Tongue
So pa tudi alpinistični trakovi, ampak je škoda denarja za prej omenjeno uporabo.
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 18.07.2012 : 15:04:19 »

Jaz sem tudi kupila alpinistično vrvico in definitivno ni stala 10 EUR na meter. Mislim, da sem za 20m in dva karabina dala manj kot 20 EUR.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #13 : sreda, 18.07.2012 : 15:13:24 »



za kavalirčka je po moje 6 mm najlonska vrv čist ok.
celo v tehničnih štacunah dobiš barvne vrvi, če hočeš šminkirat.
cena barvne 6mm je malo pod 0,4 evra na meter.
zraven nujno kupi še tavrteč karabin (3-4 evre), ker se najlonski štriki zelo nadležno krotovičijo, da se štrik sproti odvrti.

vse skupaj ne bi smelo koštat več kot ene 12 evrov, 30 metrski maksimalno 15€.
Jaz tudi mislim, da so tiste najlonske iz tehničnih štacun čisto kul. Bolj je važno kako vrv primeš, ko ti pes potegne, vsaka vrv zna fajn "opekline" pustit, če nisi pripravljen in ce je "cuk" taprav. Ampak upajmo, da tale kavalirček my besty ne bo glih vse kože z dlani olupil Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 18.07.2012 : 15:19:38 »

Trak ne žge  Grin Cool  Tongue
Logiran
my besty
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 18.07.2012 : 15:21:39 »

jst tudi mislim, da bo najlonska čist ok... je sicer kar močan glede na svojo bogo kilažico, ampak bom ga poskusla ukrotit tud z najlonsko Grin Grin

 
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 18.07.2012 : 16:15:30 »

my besty, upoštevaj tudi to, da je tvoj pes ravno v času pubertete in je normalno, da manj posluša ali pa celo povsem ignorira tvoje ukaze Wink tako da ja, malo težko bo, ampak za odpoklic se splača, verjemi Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: spuščanje s povodca na sprehodu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines