mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 16:35:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...  (Prebrano 27185 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« : nedelja, 22.07.2012 : 13:43:41 »

Ne, ni primer od Baričeviča. Vsaj ne še.
14 mesečni 30 kilogramov težek mešanec z dalmatincem je že tretjič uspešno skrival svoje resnične namene, se delal pridnega in bil miren... potem pa v trenutku brez opozorila ugriznil.

Prvič je ugriznil mene (dovolj za urgenco) po sprehodu ko sem mu šaril okoli ovratnice in karabina, drugič je brez kakršnega koli renčanja skočil proti zelo mlademu sinu inštruktorice (!) na vadbišču kinološkega društva kjer so edino moji refleksi in povodec otroka rešili in je dobil zgolj praske od zob po komolcu (do krvi, dovolj za obvezo), tretjič pa je isto kot mene ugriznil še moje dekle pol sekunde zatem ko je "pridno" ležal na tleh na hrbtu, z vsemi štirimi v zraku in se "pustil" božati (dovolj za urgenco in kirurgijo).

Poizkus rehabilitacije v kinološkem društvu se je kot že omenjeno že prvi dan na poligonu začel z napadom na otroka, teden kasneje pa je na treningu tako norel na vse prisotne pse, da se je skoraj zadavil na zatezni ovratnici in sem ga lahko le še vlekel stran, da ne bi popolnoma ustavil treninga ostalim udeleženim...

Tudi poizkus biti "vodja kardela" - da pes hrano dobi le še iz roke in samo potem, ko uboga na ukaz - očitno ni dosti pomagalo.


Skratka...
kar se mene tiče mojega psa ni več, ker ta pošast ki je nastala v zadnjem mesecu in je vsak dan hujša, ni niti pod razno več podobna mojemu psu - bitju ki sem ga imel pol leta nazaj - zato se vsi domači strinjamo da gre STRAN preden se mi strga na sprehodu po mestu in kakšnega mimoidočega otroka še uspešno ugrizne v obraz ali ubije.


Vprašanje je edino ali ga lahko na humani način oddam v kako zavetišče, da bi mu morda znali najti dom pri nekom ki bi ga spravil v red, ali tako napadalnega in nepredvidljivega psa ne morejo več oddati in ga bodo v vsakem primeru morali uspavati (torej je vseeno če grem jaz direktno k veterinarju)?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1 : nedelja, 22.07.2012 : 14:09:20 »

Če hočeš psu dobro, je najbrž edina stvar, ki jo še lahko narediš, da si naročiš enega strokovnjaka, ki bo opozorjen na situacijo in ne bo mogel naredit nobene nove napake. Imaš oglase tudi na tej strani, psa mora videt nekdo, ki ima res pojem. Lahko je tudi žival dejansko psihič, čeprav tega ni ravno veliko. Lahko je bolan in ga nekaj hudo zdeluje, določene bolezni prizadenejo tudi možgane. Še najbolj verjetno si hudo hudo zabluzil nekje pri vzgoji, morda ob neki že v začetku genetsko ne preveč dobri predispoziciji. Kako in če se da popravljat, ti bo povedal isti stručko. Ali se napad zgodi res brez razloga ali pes nekako le pokaže, da mu kaj ne paše in ti to morda spregledaš, ti bo spet povedala taista oseba. Sam probavat v tako drasticnih primerih karkoli, razne Milane Cesarje ali dobronamerne nasvete polpoznavalcev je lahko nevarno ali pa vsaj neučinkovito. Ravno tako to velja za princip 'vse iz roke', ki je sicer načeloma taprav, ti pa bi najbrž rabil zelo celostno obravnavo in ti samo to ne bo prineslo uspeha.

Te skušam 'razumet', da se ti zdi pes v tem trenutku pošast, je pa ta reakcija izključno čustven odziv na hudo sr..., ki ga imaš z njim. Ni pošast in mu tako razmišljanje trenutno ne koristi, samo tebe ima, ki lahko nekako odvozlaš to zadevo (pa žal ne sam). Daj mu šanso, ti si si ga nabavil in mu to dolguješ. Če se izkaže, da je primer nerešljiv in bo treba stvar končat, boš imel vsaj mirni vest namesto občutka, da si breme le preložil na tuje rame.

Btw., ke je pes zdaj če ga še upaš vodit ven, a ima nagobčnik, je sprehajan nekje, kjer nima možnosti stika z drugimi sprehajalci, je doma pod ključem in za dovolj visoko ograjo? Če se ti še kaj zgodi, zna biti stvar namreč hudo draga in nevarna tudi z vidika kazenske odgovornosti.
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 22.07.2012 : 14:18:48 »

Poskusi kontaktirat *****-kolikor sem slišala imajo dobre rezultate. (pridejo na dom...)

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3 : nedelja, 22.07.2012 : 14:40:25 »

Poizkus rehabilitacije v kinološkem društvu se je kot že omenjeno že prvi dan na poligonu začel z napadom na otroka, teden kasneje pa je na treningu tako norel na vse prisotne pse, da se je skoraj zadavil na zatezni ovratnici in sem ga lahko le še vlekel stran, da ne bi popolnoma ustavil treninga ostalim udeleženim...
Od vsega prebranega mi je zgornji citat še najbolj absurdna in nedopustna stvar. Na poligonu, kamor prideš s psom, namenjenim za rehabilitacijo, nimajo otroci kaj iskati, pes pa nima kaj delati odvezan oziroma pod tako švoh nadzorom, da nekoga napade. Potrebujete izredno resno in strokovno pomoč, v nasprotnem primeru se psu in vsem, ki so mu v bližini, zelo slabo piše.

Poskusi kontaktirat *****-kolikor sem slišala imajo dobre rezultate. (pridejo na dom...)
Če je pes dejansko napadalen, nimajo inštuktorji kaj iskati na domu - misli si njegovo reakcijo... Psa mora dobiti v roke strokovnjak, usposobljen za rehabilitacijo in ki bo poskrbel tudi in predvsem za njegovo socializacijo. Tega pa se med štirimi stenami ne da doseči.
bidi, milijonkrat preveri, komu boste zaupali pri šolanju, prosim.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #4 : nedelja, 22.07.2012 : 14:44:46 »

za to kar je "nastalo" (če ni bolan to ni prišlo čez noč, pravzaprav v nobene primeru ni prišlo čez noč) iz psa si kriv SAM.

poslušaj mokso in dejansko izberi zaupanja vrednega človeka Z IZKUŠNJAMI!!!!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #5 : nedelja, 22.07.2012 : 14:47:42 »

Samo še nekaj: razen v primerih, ko gre za bolezen, pes ne postane "pošast" v pol leta kar tako, mimogrede - nočem težiti zdaj, ampak zelo verjetno je, da ste stopnjujočo se problematičnost psa ignorirali, zdaj pa imate štalo, katere se hočete rešiti.

Preden se odločite za oddajo, ga odpeljite še na en temeljit pregled k zanesljivemu vetu, da vsaj izključite bolezen. In če se bo izkazalo, da je s psom vse ok, se dajte krepko izprašati, kako ste lahko dovolili, da so šle stvari tako daleč. ČE so dejansko šle tako daleč...

Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 22.07.2012 : 14:49:57 »

Psu sem hotel dobro zatem, ko je ugriznil mene, ker sem menil da je bila to izjema in ne pravilo. Takrat sem ga peljal šolat. S časom je dokazal, da je ravno nasprotno in bo napadel vsakega, ki mu da priložnost.

Kot sem že rekel, je že bil v kinološkem društvu na treningu, kjer so bili vnaprej opozorjeni, da je tam zaradi svoje napadalnosti. Rezultat znan. Še voditi si ga ne upajo in jih čisto razumem, ker nihče več ne ve kaj naj od njega pričakuje, jaz pa tudi nočem več ogrožati vseh prisotnih za brez veze.

Pes se doma obnaša normalno, mi ga ni velik problem dati na povodec in peljati na sprehod. Sicer vleče kot zmešan, se zaganja v otroke... vendar se ga da zadržat ker sem dovolj močan zanj.

Na sprehodu ga imam na kratkem na poleg in sedaj peljem samo še na sredo travnika kjer ni ljudi lulat kakat in takoj nazaj na verigo pred moja vhodna vrata, kjer mu nihče ne more priti blizu (ker je zagrajeno in zaklenjeno, tako da ne ogroža ljudi). Na pločnik med ljudi ga seveda ne peljem več, prav tako v stanovanje nima več vstopa.

Od domačih se mu tako ali tako nihče več ne misli približati in čakajo na ponedeljek da ga "odstranim" kakor vem in znam (drugače ga bodo pač oni na jagrski način). Torej (poleg moraliziranja ki ne bo spremenilo nobenega dejstva) kakšne opcije mi ostanejo?
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 22.07.2012 : 14:52:03 »

Samo še nekaj: razen v primerih, ko gre za bolezen, pes ne postane "pošast" v pol leta kar tako, mimogrede - nočem težiti zdaj, ampak zelo verjetno je, da ste stopnjujočo se problematičnost psa ignorirali, zdaj pa imate štalo, katere se hočete rešiti.

Preden se odločite za oddajo, ga odpeljite še na en temeljit pregled k zanesljivemu vetu, da vsaj izključite bolezen. In če se bo izkazalo, da je s psom vse ok, se dajte krepko izprašati, kako ste lahko dovolili, da so šle stvari tako daleč. ČE so dejansko šle tako daleč...



Torej naj veterinar pogleda če je z njim vse ok, če nima bolezni ki povzroča napadalnost pa pač injekcija.

Vzeto na znanje.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 22.07.2012 : 14:59:38 »

Nekaj vprašanj iz moje radovednosti:
Od kdaj imate tega psa, od malega ali?
Kje živite, na podeželju v mestnem centru, stanovanje, hiša?
Kje/kako biva? Z vami notri, v pesjaku, ....?
Kakšen je drugače značajsko, vesel ljudi ali bolj nezaupljiv?
Isto v novih situacijah, je sproščen ali se hitro ustraši?

Kar bi jaz na tvojem mestu storila:

Kot prvo bi izključila fizične razloge, bolezen, poškodbe, bolečine,.... kamor spadajo veterinarski pregled, krvni testi, morebiti CT glave ali celega,...

Potem, ko bi te lahko izključila, bi si poiskala strokovnjaka na področju šolanja nevarnih psov recimo, poguglaj, in si poleg njegovi pomoči poiskala precej gradiva na področju psihologije/behavioristike psov in končno začela z vodenim delom.

Vzela bi si tudi čas/dopust in psa natančno opazovala 24/7. In ne samo psa, tudi njegov okoliš (poenostavljen primer: otroci vsak dan ob poti iz šole domov drezajo obmetavajo psa skozi ograjo --> pes si jih zapomni in ob prvi priliki vzgojno ugrizne).

Ne bo šlo čez noč, ne bi bilo fer pa kar obupati, če ste za njegovo vedenje slučajno krivi prav vi.
Logiran

vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #9 : nedelja, 22.07.2012 : 15:03:12 »

Na sprehodu ga imam na kratkem na poleg in sedaj peljem samo še na sredo travnika kjer ni ljudi lulat kakat in takoj nazaj na verigo pred moja vhodna vrata, kjer mu nihče ne more priti blizu (ker je zagrajeno in zaklenjeno, tako da ne ogroža ljudi). Na pločnik med ljudi ga seveda ne peljem več, prav tako v stanovanje nima več vstopa.

Verigo?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #10 : nedelja, 22.07.2012 : 15:04:10 »

Torej naj veterinar pogleda če je z njim vse ok, če nima bolezni ki povzroča napadalnost pa pač injekcija.

Vzeto na znanje.
Tebi se pa mudi, kajne?  Zdrave živali ti zakon ne dovoljuje evtanazirati, glih da ti bo jasno.
Ne, če nima bolezni se loti rehabilitacije. Takoj in pod ustreznim nadzorom in ne pozabi, da ni vsak inštruktor sposoben ti pomagati.

Glej, ne meni s takimi. Imam psico, ki je bila na najboljši poti, da izlije svojo agresijo na vse, kar se je premikalo in s primernim šolanjem je danes ne prepoznaš več. Nimaš pojma, kako je bilo prve tedne na poligonu. Obup. In s šolanjem je pričela pri šestih letih, ne nekaj mesecih, kakršen je tvoj primer.
V prvem postu si opisal kar nekaj zabeleženih napadov. Ima pes status napadalnega psa? Ker bi bilo malo čudno, da nekajkrat obiščete zdravnika zaradi poškodbe, a nikjer nobene zabeležke...
O preteklosti psa bi tudi bilo fajn kaj vedeti, pa kako živi z vami (v družini, ločen, v pesjaku itd).
Praviš, da si v KD takega psa ne upajo več voditi - nimajo ga kaj voditi. TEBE morajo naučiti, kako psa voditi. Zamenjaj KD, zamenjaj inštruktorja, ščij kri, če je potrebno, da psu in vam omogočiš dostojno življenje. Če pa se ti ne da več, povej tako, ne ovinkari.

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 22.07.2012 : 15:04:45 »

Ok, vmes si odgovoril na nekaj vprašanj in mi je kar slabo ratalo.
Pes in ti nujno potrebujeta strokovno pomoč, kar pač ni kar vsak inštruktor v kinološkem društvu za vogalom, tako kot vsak Doktor ni usposobljen zdraviti  vse bolezni.

Ostala navodila pa kot sem navedla. Nujno! Za psa ŠE ni prepozno, če bo šel na injekcijo v ponedeljek, ga boste dejansko ubili in imeli na vesti, ker ste krivi vi.
Logiran

vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #12 : nedelja, 22.07.2012 : 15:05:20 »

Na tak način - samo lulat in kakat, brez vstopa v stanovanje, vseh ostalih 23,5h - nihče z nobeno metodo ne bo mogel rešiti problema. Pes je zdaj upravičeno jezen na ves svet.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 22.07.2012 : 15:06:50 »

Če pa se ti ne da več, povej tako, ne ovinkari.

In daj psu možnost, da vašo lenobo preživi.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #14 : nedelja, 22.07.2012 : 15:10:03 »

Od domačih se mu tako ali tako nihče več ne misli približati in čakajo na ponedeljek da ga "odstranim" kakor vem in znam (drugače ga bodo pač oni na jagrski način).
Brez zamere, ampak zaradi takih ljudi je svet tak, kakršen je. Nasvetov imaš v teh nekaj postih več kot dovolj. Dajte mu vsaj možnost, da preživi na dostojen način z drugimi ljudmi. Vi pa uživajte v poletju, kot da nič ni bilo, ker se mi dozdeva, da je v bistvu prav to rdeča nit te teme. Brezbrižnost.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines