mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 05:37:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Trikec shy
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Trikec shy  (Prebrano 4183 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« : sobota, 28.07.2012 : 14:26:30 »

No, ena metoda je, da psu na gobček prilepimo košček selotejpa in ko si ga ta skuša s taco odstraniti, kliknemo v trenutko, ko je taca na selotejpu. Potem košček vse bolj manjšamo, na koncu pa se samo naredimo, da smo ga prilepili in ko se pes končno dotakne smrčka - jack pot! Smiley

Druga metoda je najtežja, gre za izključno shaping, kje čakamo, da pes sam ugotovi, kaj mora delat. Najprej klikamo samo mini premike prave tace, nato zahtevamo vedno več, klikamo majhna dvigovanja, potem večje, vse dokler se pes enkrat končno ne dotakne smrčka.

Tretja pa je delno s shapnigom, večino pa s targetingom, po njej sem naučila tudi sama:
http://www.youtube.com/watch?v=AmKxhuWLNog&feature=plcp
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 28.07.2012 : 15:50:07 »

Jaz sem to naučila tako, da sem mu čez gobček dala elastiko. Je že tretji dan učenja delal popolnoma brez. Cheesy
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Trikec shy
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines