mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:05:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 129 130 131 132 133 [134]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 329341 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #1995 : sobota, 18.03.2017 : 16:07:01 »

Vse najboljse☺ in se veliko zdravih let zelimo.Pa veliko pasjih priboljskov ☺
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1996 : sobota, 18.03.2017 : 17:27:49 »

Srček zlati, vse najboljše! V taki družbi boš še dolgo lep in mlad! ljubezen
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1997 : sobota, 18.03.2017 : 21:57:47 »

VSE NAJBOLJŠE!  ljubezen ljubezen

p.s.
Iz zelo zanesljivih virov pa smo izvedeli, da bolj pogosto javljanje na mojpes.netu podaljšuje življenjsko dobo.  Cool Sam povem ... Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1998 : nedelja, 19.03.2017 : 07:14:53 »

Ja pepsi, imaš prav!  Wink
So bili časi, ko sem bila že popolnoma brez upanja, da bo z Jackom kdaj bolje ... tistih časov nisem pozabila. Eno leto in pol straha in muk, uničevanja, kakanja, lulanja po pohištvu, tuljenja in lajanja, bežanja iz boksa, grizenja stavbnega pohištva ... amputacij oči pliškom in nog Barbiki ... vsega je bilo. Pa sem tudi v z vašo pomočjo, podporo in nasveti prebrodila, da se imamo sedaj super.
 Si pa nisem mislila, da bo Jack, kaj šele Oto, ki res ne mi maral mačk, kdaj ležal z muco v istem ležišču. Pravzaprav nisem planirala, da bom sploh imela mačko, kaj šele dve. Shocked  Ampak tudi pri tem je bilo potrebno kar nekaj prilagajanja, postopnega privajanja, organizacije in potrpljenja. Trenutno imam torej dva notranja psa in dve notranji mački. Wink
Bart je uspešno okreval po operaciji zadnje tačke in po vseh norčijah in akrobacijah, ki jih izvaja s svojo sestrico, kvečjemu zvečer še kdaj rahlo šepa. Sicer pa lepo stopa na tačko in zato mislim, da je rehabilitacija zdrobljene kosti več kot uspela! Cheesy
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1999 : nedelja, 19.03.2017 : 12:19:02 »

Jakec Kiss, vse najboljše happy birthday
Tudi mi smo zelo veseli, ko se oglasite z dobrimi novicami Smiley. Če bi bile malo bolj pogoste, bi bili seveda še bolj veseli Azn

PS
Upam, da ste opazili napako, ki ste jo naredili ob nakupu darila: PREMAJHNA POSTELJA!!! huh
(tako, pa si se spet nekaj novega naučila na temle forumu Grin)
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #2000 : nedelja, 19.03.2017 : 18:13:58 »

Krasno živalsko bandico imate Smiley

P. s.: jackinmi, kaj je pri Jacku vodilo v postopne spremembe vedenja, je že sama sprememba okolja dobro vplivala nanj ali ste njegovo nevrotično vedenje reševali predvsem z vedenjskimi modifikacijami, novimi rutinami in učenjem?
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #2001 : ponedeljek, 20.03.2017 : 06:01:36 »

Skuiki!
Najprej smo tavali v temi. Iskali pogoje, ki bi mu ustrezali - več prostora, manj prostora, več gibanja, drugačen urnik hranjenja,naravni prehranski dodatki, več discipline, več miselne zaposlitve, jopič za pomirjanje, električni razpršilec s pomirjevalnim učinkom, glasba, televizija, beli šum ... boks, brez boksa, drugačen boks ... snemali smo, skratka ni da ni. Potem smo se odločili za strokovno pomoč nekoga, ki je Jacka opazoval med običajnim potekom dneva v naši družini in mi svetoval glede ravnanja in napačnih vzorcev vedenja, ki sem jih nevede in nehote spodbujala. Začeli smo delati drugače, desenzibilizirali smo ga in krepili njegovo samozavest, ga postavljali v različne situacije in ga s pohvalo usmerjali v konstruktivne oblike shajanja s strahom. Seveda sem morala tudi opustiti svoja dojemanja njegovega vedenja, ki ni bilo vedno izkazovanje ljubezni in predanosti (sledenje povsod, tudi na WC, sedenje na moji nogi, konstanten kontakt...). Vadili smo odlaganje in čakanje.

Ker smo vmes posvojili tudi Oteka in je prevzel Jacove vzorce vedenja, sem potem morala delati dvojno delo. Skratka, večino dela smo opravili sami s pomočjo strokovnega vodenja in to preden smo se preselili. Selitev ni imela vidnejših poseldic na njuno vedenje, ker smo se držali ustaljenih vzorcev za samoto in jih upoštevali tudi ob spremembi okolja, na dopustu, kjerkoli pravzaprav. Je pa res, da v okolju kjer smo sedaj, nimam strahu pred tem, da bi sosede motilo, ker nisem več v bloku, zato ju več ne snemam. Jacka sem tudi že za nekaj ur pustila izven boksa a se je po določenem času(nekaj dneh... mislim da 4ih) ponovila stiska in je zgrizel svinčnik, amputiral plišku oči  Evil in seveda ležal kavču in si ogledoval razgled skozi sveže polizane šipe  Grin Zato sem prepričana, da se še vedno najbolj varno počuti v svojem boksu in ga v času, ko je sam, zaprem. Tam ne uničuje npr. svoje podloge, ne praska in ne rine ven, zato sklepam, da mu je udobneje oziroma, da se je navadil. Zelo pomembna sestavina naše odrešitve pa je bil tudi čas, je pa dejstvo, da bo Jacko vedno ostal zelo občutljiv na samoto. Tak je naš lubek in takega smo sprejeli.  Kiss
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2002 : ponedeljek, 20.03.2017 : 07:38:11 »

Vse najboljše ob obletnici in novim zmagam naproti! Kiss
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #2003 : sobota, 07.10.2017 : 13:31:12 »

Kako vam kaj gre, že dolgo časa ni nič slišati z vašega konca? Štirinožci, dvonožci ok?
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #2004 : nedelja, 24.12.2017 : 08:55:03 »







Čau vsem!  Cheesy

Kot vidite, smo ok! Smiley
Jack in Oto sta še vedno ista, le leta in kak kg se nabirajo  Grin. Jack je še vedno melanholik, ki pa dobi širok nasmeh, ko pašnike okoli hiše prekrije bela odeja  Cheesy.  Oto se zunaj še vedno najraje pase .... kar se vidi tudi na njegovi silhueti ...  huh .
Bart je po še eni manjši poškodbi postal notranji mačji princ, ki se zgledno obnaša in lepo prilagaja našemu "krdelu", Kitty pa s svojo energijo, raziskovalnim duhom in izrednim plenilskim nagonom ostaja čez dan zunanja, ko se stemni, pa pridno uboga na "odpoklic" in se pusti "dat spat" v notranji mačjak v shrambi. Najbolj mirna sem, ko vem, da smo vsi na toplem in varnem, sploh ponoči ali ob slabem vremenu.

Navsezadnje je tako, da ti živalice same pokažejo kaj najbolj potrebujejo in lepo je, če jim in ko jim to lahko nudiš. Wink

Od kar je Bart izključno notranji, so naši pasji sprehodi že kar praviloma pasje-mačji. Kitty se namreč vsakič pridruži, ne glede na vreme. Ponosno hodi ob Jacku in se mu občasno vrže pod noge  Grin ... ali pa se stiska k Oteku, ki se ji ob tem še vedno včasih nasmiha skozi zobe  Angry Grin a ne preveč, ker ga je prerasla  predaja .   

S štirimi štirinožci mi dela nikoli ne zmanjka, sta pa tudi mali šefli že dovolj veliki, da kaj postorita, koga nahranita, komu počistita ali pa enostavno čohata in cartata  ljubezen.

In čeprav se bolj redko javimo, nismo pozabili naše velike moj pes - druščine  Kiss :

Vsakemu posebej in vsem skupaj želimo lepe, mirne in zadovoljne praznike in veliko zdravja, ljubezni in veselja v novem letu!   vegi ljubezen veselje

Jackinmi z družino

 
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #2005 : nedelja, 31.12.2017 : 20:51:48 »

 ljubezen Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 129 130 131 132 133 [134]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines