mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:01:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Lajanje oz. rencanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lajanje oz. rencanje  (Prebrano 6771 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Prelogar
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : nedelja, 05.08.2012 : 12:13:54 »


Zivjo,
Imam labradorko Staro 1leto in 8 mesecev. Zacelo se je pojavljati, da ko smo kje na prostem,da laja ali celo renci na druge pse in ljudi...recimo vceraj smo bili v bohinju in smo se kopali, ampak ko je sel mimo nepoznan kuza ali clovek, ki ji ocitno ni odgovarjal ga je nalajala in narencala (dva lajeza pa konec,samo da so se je ustrasli) oz. nevem ali je bilo to rencanje! Ampak sem skoraj 100%, da nebi ugriznila, ker po dveh lajezih, gre stran in je vse vredu, ampak ni mi vseeno za ljudi, ker potem mislijo, da je res napadalna. Ker ce je v krogu domacih ali poznanih se ona samo igra, tudi ko so otroci zraven skace z njimi in se igra. Kaj bi lahko storila? Hvala
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1 : ponedeljek, 06.08.2012 : 06:53:22 »

Po mojem tega ne bi smela dopustiti in moraš vsakič odreagirati z ostrim poveljem, ki ga imata za prekinitev nezaželjenega dejanja psa (ne, fuj,...).
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 06.08.2012 : 07:25:41 »

Se strinjam z luno7.
Kakršnokoli renčanje - sploh na ljudi  Lips Sealed - je treba takoj in strogo prepovedat.
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 11.08.2012 : 16:35:02 »

kot so ti svetovali zgoraj..povelje(fuj, ne ), če še nista tako daleč...pa odmakneš od človeka, drugega psa, preusmeriš njeno pozornost nase in nato povelje
Logiran
sponkica
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 03.09.2012 : 23:28:50 »

Moja psička tudi laja (zelo nadležno Tongue ) na kogarkoli, ki gre mimo naše hiše...pa sem probala preusmeriti pozornost, o dregnila, ji govorila da ne sme, ji dala kazen da je mogla v posteljo dat prostor...ampak ne pomaga čisto nič...ne vem več kaj bi naredila
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5 : torek, 04.09.2012 : 09:07:30 »

Moja psička tudi laja (zelo nadležno Tongue ) na kogarkoli, ki gre mimo naše hiše...pa sem probala preusmeriti pozornost, o dregnila, ji govorila da ne sme, ji dala kazen da je mogla v posteljo dat prostor...ampak ne pomaga čisto nič...ne vem več kaj bi naredila
Mislim,da je tu potrebna vztrajnost in doslednost pri izvajanju prepovedi. Pri nas ni delovalo, ker v družini so eni to preprečevali, eni pa ne. Potem pa je bilo pač po volji psa, kdaj bo lajala.  Angry 
Ampak, o tem, kako se to dobro nauči, zna verjetno kdo drug več povedat.
Logiran
sponkica
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : torek, 04.09.2012 : 16:55:25 »

Pri nas vsi isto delamo in vztrajamo že več mesecev pa ni niti malo opaziti izbolšanja...tako da sem že malo razmišljala o tisti napravi ki spusti nekakšen zvok al strese mal al ne vem kaj...bi poskusila s tem samo ne vem se mi zdi da to psička boli pa mi je kar hudo...samo druge možnosti res ne vidim več...ima mogoče kdo s to napravo kako izkušno?
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 24.09.2014 : 10:06:35 »

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam vprašanje glede lajanja... Pri nas je problem ponoči. Kadarkoli se kdo v hiši premakne, ali če kaj poči, začne pes lajat. Stvar me ne bi toliko skrbela, če se ne bi drugo leto selili v blok. Zelo me je strah, da ne bomo spali, oz. da bo kuža moral spati v dnevni sobi, čeprav je zdaj navajen spati z nama. Ponavadi mu rečem, da mora biti tiho, včasih uboga, drugič ne, mene osebno niti ne moti toliko, hitro zaspim,  fant pa se zbudi in ne more zaspati nazaj... :S
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 24.09.2014 : 18:31:52 »

Problem v bloku ne bosta samo vidva oz. en od vaju, ampak predvsem drugi stanovalci  Huh
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 24.09.2014 : 19:00:56 »

Ko sem posvojila svojo psičko so mi rekli, da ful laja, kar me je res skrbelo, glede na to da živiva v bloku Pa smo začeli...ko je prvič probala, sem ji zasikala in je utihnila, ko sikanje ni delovalo sem vstala šla do nje uporabljala psst, ne, tudi dotik, nagrajevala tišino s priboljški...mislim, da je trajalo max 3-4 dni, izjemna doslednost in...ne laja, sploh, nič, ever Smiley Zdi se mi super, da vas to moti, da na tem delate, ker je treba in je moteče. Za sosede imam še 3 pse, laja samo en in je zelo očitno zakaj, ker lastnik ne naredi ABSOLUTNO nič.
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 25.09.2014 : 09:25:16 »

tudi tega se bojim, da bi motil druge. sicer je majhen pes, pa vseeno se ga bi najbrž slišalo naokoli. kadar sliši druge pse lajati pa ga je skoraj nemogoče utišati (pri fantu imajo psa, ki ima občasne nočne "napade" lajanja). tudi jaz mu rečem "tiho, ne"... poskusim z dotikom... nekaj časa je mir, potem pa spet... Bojim se, da bi bil kje v bloku kakšen pes, ki bi bil glasen in bi potem lajala v duetu... Smiley sicer je do naše selitve najbrž še kar veliko časa, vendar bi ga rada navadila že zdaj, da ga hrup pri sosedih ne bi motil.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Lajanje oz. rencanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines