mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:12:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Črn mačkon iz Mekinj nad Stično
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Črn mačkon iz Mekinj nad Stično  (Prebrano 4845 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cuzi
novinec
*
Sporočil: 44


« : četrtek, 09.08.2012 : 09:18:18 »

Je tukaj kdo iz Mekinj nad Stično in morda ve, čigav je črn nekastriran mačkon s precej veliko glavo in okvarjenim očesom-ponoči se mu sveti le eden. Težava je namreč v tem, da mi je že drugič pripeljal "otroke" na hrano-od prve runde so trije ostali pri nas, ker se niso socializirali dovolj za oddajo. Sedaj je pripeljal dva ( vsaj opažena sta bila dva ) in čez dva meseca mi lahko pripelje spet novo rundo mulcev.....mi pa že sedaj skrbimo za toliko mačk da  Undecided Skratka skrbni ata pobira mulčke v vasi in jih vozi k nam na večerjo in bi rada temu naredila konec, tako da najdem lasnika mulčkov. Hvala za morebitno pomoč  Kiss
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : četrtek, 09.08.2012 : 09:23:20 »

Morda bo več sreče in prej urejeno, če boste o tem obvestili pristojno zavetišče? Lastnik takega mačka ni nujno, da se vam bo javil.

lp,k
Logiran
Cuzi
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #2 : četrtek, 09.08.2012 : 09:29:46 »

Ni težava v mačkonu temveč lastniku mačke, ki veselo producira mladiče.

lp,
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3 : četrtek, 09.08.2012 : 11:59:16 »

Huh, kakšna zanimiva situacija. Ata je res skrben... Shocked Smiley Kiss Ampak, mami bi bilo pa fajn sterilizirat.
Po mojem boste morali sami ugotoviti, kje je vir mladičev, potem pa pokazati na krivca, ki ne skrbi za svojo mačko oz. ne poskrbi za mladičke. Upam, da bodo drugi več povedali, kaj je storiti po uradni poti.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 09.08.2012 : 12:18:50 »

Iz lastnih izkušenj vem povedat samo to, da divje mačke ali mačka ne moreš slediti. Lahko sicer buljiš po tujih dvoriščih, da vaščani skoraj policijo pokličejo, videla je ne boš.
Mogoče je rešitev v kastraciji mačka, vsaj ata ne bo več. Najlažje ga ujameš v živolovko, notri pa daš hrano. Pozanimaj se pri kakšnem lokalnem društvu. Sem pa jaz, ko sem lovila divjačko, prej vsaj približno spoznala sosedove mačke, da ne bi s/k lastniške. Ker strošek divjačk je dolžna kriti občina.

krivca, ki ne skrbi za svojo mačko oz. ne poskrbi za mladičke.
Na ta način bi bila jaz v godlji. Divjačka je samo kotiti hodila k nam. Pa bi mi tudi lahko kdo rekel, da nisem odgovorna. Smo pa imeli kar akcije, da smo zadevo ukrotili.

Veliko sreče!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5 : četrtek, 09.08.2012 : 12:42:30 »

Jp, bamfel, pa res.  Sad Ampak si imela vsaj vir mladičev pri sebi. Njej jih pa ata nosi. Morda bi bila kastracija tega mačkona res še najboljša rešitev, ki pa morda ne bo prinesla učinka...ne vem, premalo vem o prostoživečkah.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : četrtek, 09.08.2012 : 15:55:36 »

Kako pa veš, da vodi svoje mladiče?
Logiran
Cuzi
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #7 : petek, 10.08.2012 : 09:29:46 »

Torej, da debata ne zaide:
z mački se ukvarjam cca.20 let, obvladam prostoživečke in lovljenje in postopke in.... ;
"otroci" je bilo uporabljeno v smislu nanašanja na starost teh muc in ne da so mladiči tega dotičnega mačkona;

prosim samo za pomoč, da vsaj približno ugotovim lokacijo mačke, ki dvakrat letno koti mladiče in za katere ( in seveda za samico) lastnik ne poskrbi.

Hvala Wink
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #8 : petek, 10.08.2012 : 10:05:44 »

Tu sem pa jaz bosa sram. Če najdete recept, ga prosim tudi tukaj objavite. Bi rada vidla Štefano kdaj, pa se mi nikakor ne pokaže sram
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Črn mačkon iz Mekinj nad Stično
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines